1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi cichlid bakmak istiyorum

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ciminli2424 tarafından 19 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Selamün aleyküm abilerim.Öncelikle portalda yeniyim eminim yardımcı olursunuz.Ben dün bir tanıdıktan 80.60.50 ölçülerinde bir akvaryum aldım.Ve içerisinde malawi cichlid beslemek istiyorum.Bir tanıdığımız yazın bana yunus ciklet verecek sizce yanına ne almalıyım.

2. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Ve birde ek olarak kaya dekorasyonu var içinde delikli kayalardan mağara oluşturacak şekilde dizdim onları başka ne gerekir?:D
    Dekorasyon olarak.

:olabilir:

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kum olarak mercan kumu veya silis kum tercih et, sert suyu severler ciklet türleri mercan kırığı ph ı tamponlamaya yardımcı olur. Tek tur besleyeceksen yunus cikleler icin kaya ve kumluk alanlar yeterli gelir kumluk alanlari da severler her yeri kaya ile doldurma. Yapay hic bir dekorasyon malzemesi kullanma. Bol oksijenli suyu severler haftada iki defa su degişikligi iyi olur. İki gün dinlenmiş çeşme suyu kullanabilirsin. Suyu kesinlikle dinlendirmeden kullanma.

4. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Peki abi yanına hangi cichlid türleri olur

5. yahya03

yahya03

İsim:
    yahya
    prenses türleri olur,çöpcü.vatoz,müchefer ciklet şekline koya bilirsin...

6. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Eğer mücevher olursa çok sevinirim fakat mücevher ve yunusun yavrulaması farklı o nasıl olcak:(

7. yahya03

yahya03

İsim:
    yahya
    yavru almak istiyorsan tek türre yönel

8. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Hmm yani sadece tek tür peki sp olurmu üretimde olsa

9. yahya03

yahya03

İsim:
    yahya
    ps derken protein skimeri mi diyorsun?
    tatlı suda ihtiyaç olmaz hava motoru kulan yeterli

10. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Ps değil sp yani sarı prenses

11. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Bizim üst komşu karma besliyo fakat üretimde yapıyo

12. yahya03

yahya03

İsim:
    yahya
    tamam anladım:) evet üremesi en kolay canlıdır gerekli ortam oluşsun tamamdır

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Normal copcu ve cuce vatoz alma, leopard vatoz, labio, makrakantaa gibi çopculere yonel. Ssp ve yunus olur ama sayıyi abartmadan. Mesela iki tur toplamı 10-12 adet olsun.

14. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Aslında bu tarzda gelen soruları biraz farklı algılıyorum, bilmiyorum doğru mu? Yapay dekorlar ve kum sonra içine atılan bir kaç balık ve sonunda keyifsizlikle biten bir hobi merakı.

Neden cicihlid?
    Nasıl bir estetik beklenti var?
    Sadece balık akvaryumu mu olacak?

Vs. Gibi bir çok detayla cevap vermek lazım.

15. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Sayın garmagan hobide yeni değilim birçok balık cinsi besledim ve şimdide tankımı büyüttüm hoşuma gittiği için ciklet tercih ediyorum takıntı değil hatta başka balık öneriniz varsa alabilirim.Haklısınız yapay dekorlar ve içine atılan balıklar ve mutsuzlukla biten hobi,fakat durum böyle değil teşekkürler

16. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Siz ne önerirsiniz?

17. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Benim tercihim bitkili balık akvaryumu olurdu. güzel bir dağ ve küçük bir dağ evi her taraf moslarla cim havasında dekore edilmiş ve bir iki ağaç şeklinde dalı yine mossla yeşillendirip içine bir duzune tetra veya lepistes onun yanında da yanlızca 1 çift discus olabilir mesela.

Ķüçük sürü balıkları akvaryuma sürekli hareket katarken, discuslarda yavaş hareketleri ile ağırlık getirecektir. Böylelikle karakterli ve kompozisyonlu bir akvaryumunuz olur.

18. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Maalesef ekonomik olarak karşılayabileceğim bir şey değil ben ciklete devam edeyim

Sayfayı Paylaş