1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Majano Anemon yardım

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Giray tarafından 11 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Merhaba arkadaşlar. Bu majano anemon ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var. Her yeri hızlı bir şekilde sarıyorlar ve değdikleri mercanları yaktıkları için belli kısımlarında büyümelerini durduruyorlar. Kayaları çıkarma gibi bir şansım yok çünkü tankım 5 senelik ve mercanlar büyüyüp sarmış vaziyette. Bu illetin önüne geçmenin başka bir yolu varmıdır.

2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    kücük kaya parcaları bulup majanoların üstüne koymak en temiz yöntem :) o kücük kayaya atlayınca alıp tanktan cıkartacaksın.

3. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Teşekkür ederim yanıtınız için Ufuk bey. Bugün baya bi uğraşıp üstlerini epoxy ile kapattım ama kesin kaçırdığım vardır. Daha efektif bir çözüm bulmam lazım. Öldürecek herhangi bir madde yokmudur acaba

4. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Oldurmekle yada epixy ile kapatmayla ugrasmayin size en kesin cozumu soyluyorum. Benim nanoyada bir fragla girmisti bir haftada 1 den 5 e cikmisti sayisi. Kucuk kucuk kayalari ustune koyup o kayaya gecmesini sagla. Sonra cikart at tanktan.

5. Erdal

Erdal

Toz Kalsiyum hidroksit limon suyu ve normal su ile jel kıvamında karıştırıp şırınga ile üstüne basabilirsin. Yanlız dikkat etmen gereken önemli birşey var akvaryum litrajını bilmediğimden yazıyorum 100 cm bir tank olduğunu varsayarak günde 2 yada en fazla 3 majanoya sıkman gerekli.

Karışım tankının alkalinite ve ph düzenini etkiliyecektir o yüzden dikkatli olmalısın sonuçta kimyasal bir madde öldürmeyeceği bir canlı yok.

Kesin ve en hızlı çözüm yolun budur. Kolay gelsin

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş