1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Macro Aqua 200p kabarcık sorunu

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Yunus A tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Macro Aqua 200p kabarc1k sorunu

Zamanla macrolar duzene giren ps'lerdir. Cok daha az kabarcik uretmesi gerekir belki ama konuyu cepten anlatmak cok zor.

Ps icinden yukari dogru hareketlenen kabarciklar belli bir seviyede boru icinden yukselirse ve su cikisi o borunun arkasindan agzi asagi bakacak sekilde koyulursa istesende kabarcik yaptiramazsin. Mesela 1800 lira olan bir ps bu duzendedir. Malesef macronun fazla su cikisi kabaciklar ile ayni yerde.

Diy olarak pimastan bile ps yaptik 20 lira maliyetli ve tek kaparcik akvaryuma yollamadik. Ps ic dizayn hatasi kisaca. Bir seyi daha itiraf edeyim yillarca cift macro kullandim yalan yok cok memnundum ama bizim pimas ps kadar iyi degil macro hemde macro 350 dahil buna.

Bu demek degil elbette yeni ps lazim ama malesef cok iyi bir ayar ile verim almak mumkun.

Cep mesaj...

2. Yunus A

Yunus A

İsim:
    Yunus ARPAÖZÜ

Anladığım kadarıyla bu ps le bir ömür geçiremiyeceğim ben.
    Onun içinde işin başındayken yeni adam gibi bir ps almak istiyorum.
    Sizin önerini Ati 200 idi bu ps'ide nette araştırma yaparken sadece marinlife akvaryum'da buldum.
    Bu ürünü alabileceğim başka bir site varmı?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Efe getiriyor ( Marinlıfe) bildiğim kadarıyla. Elinde geçen günki ziyaretimde vardı. Zaten ana dispiritör olmasıyla daha uygun ancak ikinci el olur.

4. Yunus A

Yunus A

İsim:
    Yunus ARPAÖZÜ

Bu ürünü ikinci el bulmak imkansız sanırım alan satmıyor.
    Başka yerden alma şansımız yoksa mecburen marinlife akvaryumdan alacağız.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Alan satmıyor çok haklısın. Fakat ben aldım ama sattım. :D Şaka bir yana mükemmel bir ps kimse satmaz tabi, ben DIY olarak ortaya çok güzel bir ps çıkardığımız için onu kullanmaya başladım, yoksa ben de hayatta satmazdım yalan yok. Pişman değilim sattığıma o da ayrı. burda:gif

6. Yunus A

Yunus A

İsim:
    Yunus ARPAÖZÜ

Marinlife akvaryumu arıyorum fakat telefon değişmiş sanırım ulaşamıyorum.
    0 216 369 50 18 bu numaradan başka telefonu varmı acaba abim?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olmaz mı direk cebide var ama numara doğru iş yerinde kimse yoktur sanırım. Cep telefonunu özelden iletiyorum.

Sayfayı Paylaş