1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistesle moli çiftleşirmi ?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kerem11 tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar lepistesle moli çiftleşir mi ?

Çiftleşirse nasıl çiftleştirip üretebilirim ? Bir de dişi hamile lepistesi mi siyah molim vuruyordu ? Sizce neden vuruyor?

2. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    YIKIKTEMO ve kerem11 bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Hım ! Peki nasıl yapılıyor ? Bilginiz varmı Onur abicim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eğer yanlış bilmiyorsam ya da okumadıysam erkek lepistes moli, plati gibi canlı doğuranlar ile çiftleşmiyor ama moli, plati gibi balıklar Lepistes dişileri ile çiftleşiyor. Bu gibi çiftleşmelerde tamamen Lepistes yavrusu çıktığını söyleyenlerde var. Yine moli, Lepistes kırması değişik yavru elde edenler var.

Molinin Lepistes dişisine vurması yukarda yazdığım sebeb olabilir işte.

Onur Hoca bir video paylaşmış Lepistes Kulübünde ben de ekleyeyim videoyu ama youtube video.

http://www.youtube.com/user/TheCropsOfEden#p/a/f/2/sz3kjG_C1XE

http://www.lepisteskulubu.org/index.php/topic,5385.msg28332/topicseen.html#msg28332

--- Ekleme; ---

Onur Hoca konuya mesaj yazmış hemen mesajım öncesi. Görmemişim.Teşekkürler Hocam.

Onur G. HİTİT ve kerem11 bunu beğendi.
  5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Temel Abi ben birde erkek plati ,hamile lepistese vuruyor diye hamile olan lepistesi yavruluğa aldım ,yaralamasın diye o zaman tanka alayımmı ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Al bence baksana neler oluyormuş. Belki olay icraat ile biter. :D

kerem11 bunu beğendi.
  7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Birde önceden 3 tane olan lepistes yavrularına bitkisel pul yemlerden ufalayıpta veriyorum.Uygunmudur ?

Birde akvaryumcularda var emzik gibi şeyin içinde uzun solucan gibi şeyler var alttaki ufak delikten balıklar yiyorlar adını bilmiyorum biliyorsanız aydınlatırmısınız ?

O yem uygunmudur ?

Sayfayı Paylaş