1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led armatür

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde vedat tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
  2. Heliak

Heliak

Cevap: Led armatür

Merhaba Vedat Bey,

Aldığınız ürün Türkiye'ye gelse bile ürünün kutusunun içinde veya bir yerinde fatura olursa %18 kdv ve %20 ötv bedeli alıyorlar bildiğim kadarı ile. Ayrıca yurt dışından gelen ürünlerde en çok elektronik aletlerde sorun çıkıyor gümrükte. Yurt dışından gelicek ürünün fiyatı ise max. 150 euro olması gerekmektedir. Armatürü almadan önce satan kişiler ile konuşmanız gerekmektedir. Kargolarken gönderici şirket adına değil kişisel olarak göndermeli. Ve ürünün üzerine Gift (Hediye) ibaresi eklerse işinizin kolaylaşma ihtimali var. Ayrıca ürünün bedelini düşük gösterirseniz teslim almaya gittiğinizde ürün bedeli üzerinden %10 vergi ücreti keserler. Bu %10'luk vergi hediyeler için geçerli. Fakat alıcağınız bu armatür gümrük bedellerinin üzerindedir. Satıcı firma ile konuşmanız gerekmektedir.

YIKIKTEMO, murer ve fth-94 bunu beğendi.
  3. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat

Anladım yurtdışından almak zahmetli bir iş. Peki istanbuldan bildiğiniz bir yer varmı power led yapan. İstedğim yaklaşık 10*3w olucak şekilde sağdan sola 2 şerli halde yanmasını sağlamak tekrar aynı şekilde 2şerli sönmesi zor bişe istedim sanrım:der:

3w'lık power led ısınma yaparmı?

4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Arkadaşımın babası elektronikçi led işleriyle uğraşıyor ama tabi istanbulda değil tekirdağda.O 3 watt lık ledler acayip ışık veriyor:Biz kırmızısını denedik lazer gibi sanki insan bakamıyor gözünü alıyor.Evet o ağbinin bana dediği 3 watt lık ledler ısınma yapıyormuş ve her birinin arkasına aleminyum küçük soğutma üniteleri ekleniyormuş.Led başına da maliyeti sanıyorsam 1 dolar filan arttırıyor.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Led konusu ülkemizde tam olarak oturmamış durumda. Power ledlerin kelvin değerleri biliniyor, ama yaygın değil henüz. Ama power led bulabilirsiniz Karaköy tarafında var. Ama montajını yapan bir yer bilemiyorum. T5 sanki daha iyi gibi şuanlık. İleride satıp lede geçersinizen kötü ihtimalle.

Heliak bunu beğendi.
  6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Vedat bey satın alıcağınız değilde kendiniz yapabilirseniz inanın daha iyi olucaktır ve daha ucuza getirebilirsiniz size özelden site gönderiyorum oradan bakarsınız fiyatlar biraz uçuk kaçık olucaktır tahminime göre...

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bizim burada otomasyoncu bir arkadaşım var. Hemen hemen her çeşit led satıyor.Elinde çok güzel power ledler var ama kelvinleri hakkında hiçbir bilgimiz yok. Kendisinden rica ettim kelvinlerini öğrenip dönecek bana. Bu ledlerin kelvinlerini öğrendikten sonra fiyat ve resimleriyle birlikte paylaşırım buradan.

Heliak bunu beğendi.
  8. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat

Bilgileri dört gözle bekliycem. Bir sorum olucak bunuda acıklarsa cok iyi olur: 10*3w power led icin soğutucu alüminyum yeterli olurmu yoksa artı olarak fanda takılması gerekiyormu?

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Fanda takılması gerekli sanırım. Çünkü o aliminyumları benim bildiğim kadarıyla fan soğutuyor. Şuana kadar gördüğüm yapımlar o şekilde.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu otomasyoncu arkadaşta gördüğüm power ledler bir kabine dizilmişti. Değişik değişik bir çok çeşidi var.Ama hiçbirinde fan görmedim.:smiley33:

11. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Olcay abi doğru yere değinmiş fana gerek yok fanlık bir sıcaklık vereceğini zannetmiyorum

12. tim ville

tim ville

İsim:
    tim

Power led kullanacaklar dikkat! . Ledlerden sabit akım geçmesi gerekiyor bunun içinde sürüceye ihtiyaç duymakta(12-24 volt adaptör harici). Biraz pahalıya mal olsada metal halide veya t5'e sarf edilen enerjiye göre daha az enerji harcadığıdır, kısacası 1 sene içerisinde kendi parasını çıkartıyor.

Sayfayı Paylaş