1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led Armatür Yapımı Bilgi

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde CoorcuLooK tarafından 16 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    130 uzunluk 60 cm yukseklik 50 cm genisliginde akvaryumum mevcut 8x 54 w t5 armatur alicaktim fakat yillik florasan degisikligi ve kullandigi elektrik goz onunde bulundurularak benim icin yuksek maliyet cikiyor bunun icin lens power led armatur yapan birisi ile gorustum 12k seviyesinde isik yakaladigini ve olcerek gostere bilecegini soyledi 2 yil garanti vermekte gun similasyonu ve timerlari oldugundan bahsetti renk siralamasini uzunlamasina 2 sira olacagindan bahsetti beyaz ve mavi renkler kullanacagini ve arada kirmizi renkler atacagindan bahsetti. Sizden ricam diy konusunda ve kullanilacak parca konusunda cok fazla bilgi sahibi degilim bilgilerinize dayanarak sunu soyleye bilirmisin lps olarak dusunuyorum ama sps tank icinde verimli olacak duzeyde tasarlatmak istiyorum ornegin sunu soyleye bilirseniz benim icin cok yardimda bulunmus olursunuz
    Beyaz power led walt i ve kelvin i ve adet i
    Mavi power led walt i ve kelvin i ve adet i
    Kirmizi power led walt i ve kelvin ve adet i
    Siralamayi nasil yaptirmaliyim

Benim icin cok onemlidir yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Bu arada lenslerin derecesini istegimiz uzerine 90 derece ve istedihimiz derecede duzenleye biliyormus

3. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Bunu birebir söylemek çok zor.Onun yerine markalı modellerin renk kombinasyonunu taklit edebilirsiniz.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Peki kac w olmasi gerekli saglikli bir isik icin 120 w olanlar var mesela yeterlimidir bu hacimdeki bir akvaryum a

5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    100x60x45 de 120 watt kullanıyordum 160 yaptım.Sps yok.Genelde yumuşak mercan ve yeterli oluyor.Eğer armatürü uzun yapıp ledleri dağıtırsan olur diye düşünüyorum.

http://akvaryumportali.com/threads/led-aydınlatma-yardım.20027/#post-321023

bu konuda benim akvaryumun resimleri var.

şuan 160 watt led var
    Bunun 120 watı 2 mavi 1 beyaz oranlı hibrit led
    40 wattı full mavi.

Sayfayı Paylaş