1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Korallen Zucht Deniz Tuzu

Başlığı 'Deniz Tuzu Markaları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 13 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Korallen Zucht deniz tuzu reef salt tecrübesi yaşadığımız deniz akvaryum tuzlarından biri. Deniz tuzu fiyatı diğer deniz akvaryumu tuz markalarına göre çok farklı değil ve kalite olarak iyi bir markanın ürünü diyebiliriz. Özellikle reef tarzı kavramına giren mercanların sağlığını hedef alarak üretilmiş olan Korallen Zucht reef salt deniz tuzu balıklar açısından sorun yaratacak bir içeriğe sahip değil, yani balıklarda sorunsuz yaşamlarına devam edebilirler. Kullanım olarak diğer tuzlar ile kıyasladığımızda oldukça kolay eriyen ve su değişimleri ardından akvaryum sakinlerine ani bir tepki verdirmiyor. Korallen Zucht deniz tuzu tercih edilmesi ise diğer deniz akvaryumu tuz markaları içinde biraz daha az diyebiliriz. Korallen Zucht markasının bir çok deniz akvaryumu katkıları çok daha ön planda kullanılıyor ve tercih ediliyor. Yazımızda deniz akvaryumu tuz seçenekleri içinde nasıl bir yere sahip olmalı ve Korallen Zucht reef salt deniz tuzu genel bilgileri nelerdir bunu anlamaya çalışacağız.

Korallen Zucht Deniz Akvaryumu Tuzu Reef Salt Özellikleri

Korallen Zucht Deniz Tuzu.jpg

Korallen Zucht deniz akvaryumu tuzu reef salt kaliteli deniz akvaryumu tuzu markalarından birdir ve Alman markasıdır ve titizlikle üretilmiştir. Ağır metal, aşırı fosfat ve inorganik maddeler bulundurmaz. Mercanların iskelet yapılarını oluşturması için gerekli olan ana ve eser elementleri ihtiva eder. Kalsiyum, karbonat, magnezyum değerleri doğal deniz suyu ayarlarındadır. Nitrit, Nitrat gibi istenmeyen maddeleri içermez. Deniz akvaryumu suyu hazırlama aşamasında ısı 26c oranında olursa daha net deniz akvaryumu tuz oranı elde edilir.

Korallen Zucht deniz tuzu içerik

• Su ısısı 26c
    • Deniz suyu tuzluluk 35ppt
    • pH değeri 8.50
    • Korallen Zucht amonyak 0ppm
    • Korallen Zucht Nitrit 0ppm
    • Korallen Zucht Nitrat 0ppm
    • Korallen Zucht fosfat eser kıvamda
    • Potasyum 410ppm
    • Stronsiyum 0 3ppm
    • Kalsiyum seviyesi 400ppm
    • Magnezyum seviyesi 1170ppm
    • Alkalinite 13.8Dkh

Korallen Zucht Deniz Tuzu Fiyatı

Korallen Zucht deniz tuzu 20kg olan kutu fiyatı 165-170 Lira civarında. Rakam diğer deniz tuzları ile kıyaslandığında çok yüksek değil, hatta aşağı yukarı 10-15 Lira gibi daha uygun bir rakama satılıyor. Fakat özellikle bu noktada bir uyarı yapmak durumundayım. Bazı akvaryum esnafları yakalarsa fiyat konusunda acımaz. 165 Lira olan tuzu size 210 Lira bir rakama verebilir. Neden bu kadar emin yazdığımı merak ediyorsanız 210 Liraya beni öptüler de onun için yazıyorum. Konsept akvaryum'a buradan selam söylüyorum bu yüzden. Araştırmak iyidir, aradaki 10 lira veya 20 Lira değil öenmli olan, önemli olan hakkıyla satış yapan yerlerden alış veriş yapmaktır.

Korallen Zucht Reef Salt Deniz Tuzu Yorum

Korallen Zucht deniz tuzu için genel yorum kısmında tuz markalarına bakış açımız hakkında fikrimi yazacağım. Tuz kalitesi elbette önemli bir kıstastır, iyi deniz tuzu kullanımı elbetteki daha sağlıklı canlılar beslemek konusunda faydalıdır ama tüm sağlık ve büyüme unsurlarını sadece tuzların markalarına bağlayamazsınız. Açık tuzları zamanında kullanmış biri olarak, markasını bilmeden mecburen aldığımız bu tuzlarla da akvaryumlar yürüttük, canlılar besledik. Bugün artık imkanlar daha fazla ama unutmamak gerekir ki sadece deniz tuzu sizin akvaryumunuzu istediğiniz güzelliğe getiremez. Bu yüzden Korallen Zucht deniz tuzu veya farklı bir tuz olsun akvaryumunuzda sağlık ve keyif eninde sonunda bilgiye dayanır, akvaryumunuzu tanımaya dayanır. Bazı yurt dışı tecrübe aktarımlarında akvaryum canlılarının alıştığı tuz ile devam edilmesi yazılırken, aynı ortamlarda zaman zaman farklı tuz markalarının kullanımının içerik zenginliği yaratacağı ifade edilir. Şahsen bana da mantıklı gelen içerik zenginliği ama elbette bunun kararını verecek olan sizlersiz. Deniz akvaryumu tuz bilgileri işinize yarar umarım.

Akvaryum Portalı

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Korallen zucht deniz tuzu nerden aldın abi? Denemek istiyorum.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mağaza adı pek tutmak aklımda bilirsin Fatih. Kızıltoprak cıvarında olan mağazadan.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Abi bu tuz kalite satıldığını bilmiyordum. Tuzu iade edince ne dediler. bende geri vericem.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Orda başka tuzlar vardı, Tropic Marin Bio ve 6 kadar yine başka Tropic Marin vardı. Fakat hepsi taş gibiydi paramı geri aldım çil çil. Başka ne dedim yazayım;

'?....Rezaleti diye konuyu açarım adınızı yazan o konuyu görmeden sizi bulamaz, bulsa da sipariş verir mi bilmem' saat:gif Tabii isim yazmıyorum çünkü tuz elimizde yok pazartesi gelecek diyince şimdi onlarında bilgisi dışı olabilir diye düşündüm. Yani toptancı marifeti de olabilir.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Korallen Zucht deniz tuzu İnternetten alırken iki kere düşünmek lazım abi.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hayırlı olsun Temel abi. Kaç kilosu ne kadar abi bu tuzun ?

8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Tuzların 26 derece su sıcaklığında karşılaştırmalı testleri nette mevcut.

kupeli bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler Fatih. Konu adında olan Korallen Zucht Reefers Best Salt tuzunun değerleri konu başına eklenmiştir. Sevdim bu tuzu ben.

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
    fth-94 bunu beğendi.
  10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Şuna dikkat etmek lazım bu testlerde tuzluluk 1026. Ona göre anlayan anlar :) Nekadar yoğunluk okadar element.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    1026 yapınca balıklar tuhaf oluyor. Çünkü yok bizim bir refraktometremiz, 1024 yapınca normal oluyor ama aslında kim bilir kaç. 10 liraya almıştık Teoman abiyle ortak kullanıyoruz tuz ölçeri.:F

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  12. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    O zaman sıra Teoman Abiye gelmiş.Refraktometre alma sırası şimdi Teoman Abide mi:)
    Kontrol etme imkanıda olmuş olur.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teoman abiyi bilemem ama zor onun alması Özkan. Korallen zucht deniz tuzu alması demek zaten bir devrin başlaması demektir. :)

14. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Bir konuda okudum,deniz tuzunu yemeklerde kullanıyorlarmış bu tuzla ilgisi var mı?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yok deniz akvaryumu tuzu ile yenen deniz tuzu farklı içeriklere sahip. Zaten lokantalar da bu durumu tam bilmediğinden deniz akvaryumu tuzlarını araştırıp sipariş ediyorlar.:)

Sayfayı Paylaş