1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Koi üretimi ve tüketimi

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 30 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam,

Koi balıkları

Habitatı ve Anavatanı: Anavatanları Asya'nın akıntısı düşük ve durgun nehirleri, gölleridir. Yabani olanlar malesef bu kadar renkli, gösterişli bir cazibeye sahip değildir. Uzakdoğu ülkelerinde hatırı sayılır derecede büyük miktarlarda üretilerek tüm dünyaya pazarlaması yapılmaktadır.

Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul

Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Cinsiyet Ayrımı: Üreme dönemlerinde erkeklerin solungaçlarında kabacık benzeri yapılar oluşur.

Yüzme Seviyesi: Genelde dip ve orta

Büyük akvaryumların ve havuzların vaz geçilmez balığıdır koi'ler. Bizler bizim süsü havuzlarında ürediklerine şahit olmuşuzdur, ama açıkcası bu görüntülerin amacı sanki biraz daha farklı. Sizi Taylant ve Koi manzaraları sunmak istiyorum. Ürediklerinde oldukça fazla sayıda yavru veriyorlar. Sizle biraz fotoğraf eşliğinde üremelerini anlıyalım.

Her güzelliğin malesef bir farklı boyutu var. Elbet sizden gizleyecek değilim. Çünkü çok doğal görüntüler bunlar. İnsan oğlu yaşadığı bölgeye göre besin maddesini buluyor seçiyor. Tıpkı bizim denizlerimizden çıkan balıkları tüketmemiz gibi.

www.akvaryumportali.com
    Saygılar...
    Anlatımı şahsıma ait olup, çeviri değildir.

Fotoğraf.
    www.mannafoundation.org/maeteng/maeteng3.jpg&imgrefurl

TencoMelih bunu beğendi.
  2. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
    Ynt: Koi üretimi ve tüketimi

Paylaşım için teşekkürler. Sizin dediğiniz gibi o yörenin halkı bizim hamsiye baktığımız gibi bakabiliyorlar daha önce frontoza yiyenleri de duymuştum. 7 nci Resim deki balık koi değil ama güzel bir balık olduğu kesin.

3. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Paylaşım güzel teşekkür ederiz

Sayfayı Paylaş