1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

KMD Co2 Vortex Reaktör

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde volkantr34 tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba arkadaşlar

Bitkili akvaryumlarında co2 çözmek için vortex reaktör kullanıp geceleri reaktörü kapattıklarında kafa motoruna co2 kaçıp takılmasından bütün bitkiliseverler nefret etmiştir. Işıklı ve içinde su dönen bir ev aksesuarından esinlenerek vortex reaktörümde ufak bir değişiklik ile geceleri kapanan reaktörüme co2 kaçma sorunu ortadan kaldırmış bulunmaktayım. Yapımını uzun uzun anlatmama gerek yok. Herhangi bir vortex reaktörün nasıl yapıldığını bu işle uğraşan herkes bilir zaten. Benimde yaptığım öyle aman aman bir değişiklik değil zaten. Sadece üstte duran kafa motorunu ters çevirip alt tarafta ki su çıkış bölümüne taktım :)

Böylelikle kafa motoru çalışır çalışmaz aşağıda resimlerini gördüğünüz şekilde bir çalışma prensibi ortaya çıkıyor. Üst kısmını elimde tuttuğum ve yakın plan çekim yaptığım fotoğrafta "Su emiş bölümü ve Fazla Co2'nin tasfiye bölümü" dediğim kısım kafa motorunun eskiden takılı olduğu kısımdı. Artık o kısım bu yeni şeklinde çalışırken "su emiş kısmı" motor kapandığı andada kubbe kısmında co2'yi tutan ve fazlasının atıldığı "co2 tasfiye bölümü" adını almış oldu. Yani yapmış olduğum aman aman bişey yok. Gecikmiş bir bilgiyi paylaşıyorum o kadar :) Murat abim (Murer) e nihayet dediğini duyar gibiyim :)

KMD ne mi ? Kafa Motoru Dostu ;)

260820121349-mini.jpg 260820121350-mini.jpg 260820121351-mini.jpg 260820121352-mini.jpg
    IMG_4215.JPG IMG_4216.JPG

TETRACI_KARDEŞLER, Alparslan ve cirol bunu beğendi.
  2. TETRACI_KARDEŞLER

TETRACI_KARDEŞLER

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    tetra kardeş
    kafa motorumun bozulma nedeniydi :D

Sayfayı Paylaş