1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kireç yani kalsiyum...

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde ozcan13 tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Geçen çay içerken :hasta:
    Çaydanlığı dibini gördüm kireç tutmuş.Düşündüm bu kireç bildiğin kalsiyum dedim.Elma salyangozlarınında kalsiyuma ihtiyacı var.Benim elma salyangozu zaten yavrulukta duruyor garibim.Dibinden biraz kazıdım suyuna kattım.Belki zararlı diyenler çıkabilir ama bence gayet yararlı.
    Gelişmeyi söyliyim.Benim salyangozun dışardan baktığında içi gözüküyordu.4-5 günden beri veriyorum.Çok az gözükmeye başladı içi. burda:gif burda:gif saygılar:gif

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    A.S Özcan bey,
    Çayı musluk suyu ile yapıyorsunuz değilmi?akvaryuma da aynı suyu kullanıyorsanız bence yeterli olması gerek ama siz farkediyor diyorsanız tebrik etmek düşer bize de.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Musluk suyuyla yapmıyoruz.Fakat yinede az çok bir kireç oluyor. burda:gif
    Chiclid akvaryumlarına da katılabilir.Hem suyu sertleştirir hemde balıkların kemik gelişimine katkısı olur. burda:gif saygılar:gif

4. taygun

taygun Guest

Kireç yani kalsiyum...

Yorumları merakla bekliyorum.

Bir zamanlar elma salyangozu beslerken ben de bir Zihni Sinir Procesi olarak yumurta kabuğu koymuştum akvaryumun içine. Faydanısı görmedim. hehe.gif

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Yumurta kabuğu belki suda çözünmemiştir.Ama Bu kesinlikle çözünüyor burda:gif

6. taygun

taygun Guest

Kireç yani kalsiyum...

Haklısın Özcan. Yumurta kabuğu suda çözülmedi. Sen nereden biliyorsun? dön:gif

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Ben bilirim. smiley18.gif

8. taygun

taygun Guest

Kireç yani kalsiyum...

Zaten sen pek çok şey biliyorsun da bize söylemiyorsun gibi geliyor. :)

9. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Bende öğrendiğimi paylaşıyorum.Niye söylemiyim size pala.gif
    Ama konu gençlerin ilgisini pek çekmedi.Ne dersin Tamer hocam .8. Bizim konular gençleri açmıyor demekki huh:

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kireç yani kalsiyum...

Abi zararı olmasın cichlid akvaryumuna bu kalsiyumun(kirec) ?

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Bişey yapmaz ya.Çay içiyomusun sen?
    O çay sana bişey yapmıyosa onlarada yapmaz güven bana burda:gif saygılar:gif

12. taygun

taygun Guest

Kireç yani kalsiyum...

Onların ilgisini çekmek için PlayStation3 başlığı aç bak ne oluyor? :F :F :F

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kireç yani kalsiyum...

Balıkla insan bünyesini karşılaştırmak son derece yanlış bir düşünce Özcan bey , aynı zamanda da kişileri yanlış yönlendirmeye sebep olur.. Herkes herşeyi tanka sokmaya başlarsa ilerde telafisi zor durumlar oluşabilir.. Kireçli suların böbreklerimizi ne hale getirdiğini hatırlatmama gerek yok heralde.. dön:gif Balıkta ki etkisi kimbilir ne olur bunu kimse bilmiyor.. Bu sebepten tanka bir ton şey katmaya gerek yok.. Herşey mantıken yürüseydi bitkili tankımızın tabanını keçi dışkısı ile doldururduk.. Gübre oluyor ya toprağa mantıken o bakımdan.. saygılar:gif

14. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Volkan sende doğru düşünüyosun sana da hak veriyorum.
    Ya bu kireç cidden zararmı veriyor böbreklere ben hep musluktan içerim suyu :bilmem:
    Ben kireçli suyun çocuk gelişimine büyük katkısı olduğunu biliyorum.
    Bende mantıken balıklarada yararlı olcağını düşündüm.

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kireç yani kalsiyum...

Valla Özcan bey kusura bakmayın ama kireçle çocuk gelişiminin ne alakası var ? Bu büyük gelişimi nerden biliyorsunuz gerçekten çok merak ettim... Ya bizle kafa yapıyorsunuz yada ciddi anlamda bazı şeyleri birbirine karıştırıyorsunuz.. En baba kalsiyum tavuk yumurtasının kabuğunda var.O zaman onu mixerde karıştırıp suyla limonatayla karıştırıp içelim öyle değil mi ? Kusura bakmayın ama bu yazdıklarınız 44 yaşında birisinin yazdıkları olamaz bana ne inandırıcı nede samimi geliyor..

16. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kireç yani kalsiyum...

Ne yani yalan mı söylüyorum.
    Burda bildiğim şeyleri paylaşıyorum.Ama doğru ama yanlış.Bırakın Allah aşkına ya...
    Yazanda kabahat...

17. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kireç yani kalsiyum...

Bildiginiz seylerin yanlis yada dogru oldugunu soyledigimizde niye kiziyorsunuz madem ? sizde dogru yada yanlis yok Ozcan bey , size gore mantikli gelen seyler dogrudur felsefesi ile gidiyor insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.. Cocuklarin kemik gelisiminde kalsiyum en onemli yeri tutar.Kirecteki kalsiyumla vucudun kabul ettigi kalsiyumun ne ilgisi alakasi var ? Maksat yazmis olmak icin yazmaksa bari destekli yazilar yazinda bunlari okuyanlar zarar gormesinler.. bunlari okuyup zarar gorecek hobicileri zor duruma dusurmeye hakkiniz yok.

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kireç yani kalsiyum...

Özcan abi kusura bakma ama yanlış olan şeyleri doğru olarak yayınlarsan bunları uygulayan hobiciler elbette olur. Bununda zararını yine kendileri görür.

Ayrıca herkesin her bildiği doğru değildir. Doğrular burada olduğu gibi tartışarak ortaya çıkar.

Kimse size yalan söylediğinizi söylememiş sadece yanlış olduğunu söylemişler arada fark çok büyüktür.
    Bildiğiniz şeylerin hepsi doğrumu acaba ? Paylaşacaksınız tabikide ama yanlışlarda doğrularını bulacaktır. Burda olduğu gibi.

19. pckopat34

pckopat34

İsim:
    Kerim TIRPAN
    Cevap: Kireç yani kalsiyum...

Mantıklı olabilir.

Sayfayı Paylaş