1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kardinal yavrum :)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Cyberx26 tarafından 3 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Arkadaşlar hepinize merhaba, bir süredir erkek kardinalim kayaların altında saklanıyordu. Yem dahi yemiyordu, bir ara kafasını çıkarınca farketim ağzı doluydu :) Tankta çok fazla kaya ve mercan olduğu için ağzı dolu erkeği bir türlü yakalayamadım. Bende mecburiyetten kendi haline bıraktım. 4-5 gün önce saklandığı yerden çıkıp yem yemeye başladı. Bende ölen yavruları düşünüp hayıflandım. Herneyse dün akşam rutin su değişimi esnasında sumpta kardinal yavrusu buldum :) Yaşadığım sevinç inanılmazdı bunu portal ailesiyle paylaşmak istedim. Obur tanglere yakalanmadan taşırmaya kadar gidip oradan sumpa mı düştü, yoksa yumurta sumpa düştü ordamı açıldı bilmiyorum ama gayet sağlıklı ve hareketli görünüyor. tecrübeli arkadaşlar sizce bu yavruyu yaşatabilir miyim ? Yavruluğa alayımmı yoksa sumpta böyle kafasına göre takılsın mı ? Yavruluğa alırsam bana bağımlı olur ama sumpta istediği gibi geziyor ve sanırım yiyecek birşeyler buluyor.

yziyas, Montimahir, Alparslan ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    maşallah canavara. cok güclü bir yapısı demekki yaşamak icin sıkı sıkıya tutunmuş hayata.

Cyberx26 bunu beğendi.
  3. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Dondurulmuş yem bulmaya çalışın,bulamazsanız karidesi ezerek verin .

Cyberx26 bunu beğendi.
  4. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Tek başına hayatta kalarak büyümeyi iyi başarmış doğrusu. Maşallah :nazar:

Cyberx26 bunu beğendi.
  5. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Hayırlı olsun. Artemia çıkartırsanız onu da afiyetle yer. Ama bu zamana kadar nasıl bu kadar büyümüş, ilginç. Bence orada beslemeye devam...

Cyberx26 bunu beğendi.
  6. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN

Aynen arkadaşlar , yaşamak için ne gerekiyorsa yapmış kendine hayran bıraktı kereta :)

YMR_AY bunu beğendi.
  7. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Elimde baya dondurlmuş yem var ama bu ufaklığa büyük gelebilirler :) Fish eggs bile büyük gelebilir.

Evet yeni çıkmış artemia tam bu ufaklığa göre akşam hazırlıklara başlayım :) Bencede yeni doğmuşa benzemiyor baya baya büyümüş ne yedi, nasıl yaptı anlamadım :)

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun dondurulmuş yem veya karidesi ezerek verin...

Sayfayı Paylaş