1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kırmızı yanak yada singapur su kaplumbağası (Trachemys scripta elegans)

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde Emrah Ece tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Salmonella ölümcül bir hastalık insanlara bulaşırsa. Ben bu konu ile ilgili büyük çaplı bir araştırma yapmıştım.

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ne kadar büyük Mert can:gif

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Yararlı içeriği nedeniyle müsadenizle konuyu sabitliyorum. :)

4. melike

melike

İsim:
    melike

Bu kaplumbağalar maximum nekadar yüksekten aşağıya düşerse yaşarlar?
    Annem sabah kardeşimin kablumbağasını camdan aşağıya attı ve 4.katta oturuyoruz :( Gittik baktık kaplumbağayı bulamadık :(
    Etrafta kediler vardı acaba kedi alıp götürdümü bilmiyorum. :bilmem: Kedi alıp götürse bile yiyebilirmi? Dış kabuğu sert ama. ağla:gif
    Çok üzüldüm ya sevmememe karşın bir canlıyı kimsenin öldürmeye hakkı yok. mız mız:gif

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Ne kadar mesafeden düşerse ölür hiç denemedim ama çok büyük günaha girmiş anneniz, masum hayvanın ne suçu kabahati var bir hayvanı bu şekilde öldürebilen kişi sinirlendiğinde insan öldürmektende çekinmeyecektir anneniz bir psikoloğa görünmeli bence, kaplumbağadan çok annenizin durumu vahim kaplumbağayı düşünmeyin zaten 4. kattan düşmüş, dışarısı soğuk, kediler köpekler var yaşaması imkansız ama annenizi bi doktora götürüp kurtarmaya çalışın montz:

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bana da hediye geldi bir su kaplumbağası. Şu plastik kaplarda bakıyorum malesef. :( Küçük de olsa bir akvaryumda bakmak isterim... Fakat yer yok evde. :( Balkonda da bakamam, ani ısı değişikliğinden ölür. Ne yapacağım, vallaha bilemiyorum.

7. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten
    Cevap: Kırmızı yanak yada singapur su kaplumbağası (Trachemys scripta elegans)

O plastik kaptada ölecek zaten Toprak.

8. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Malawi cikletlerimle birlikte 350 litrelik akvaryumumda, ki bu akvaryumun arka kısmında 60cm kayalar vardı, iki tane kaplumbağa besliyordum, birsürü cikletimi yemiş terbiyesizler, hem de hiç ipucu bırakmadan. Sonra kocaman oldular haliyle, bir arkadaşa verdim ikisini de. Ayrı bir kapta beslemek istedim ama suları çok pis kokuyordu. Aslında çok şirinlerdi ama balıklarımı yediklerini öğrenince sinirlenmiştim.

Sayfayı Paylaş