1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kılıç balıklarım ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su İlan Forumları' kategorisinde firat501 tarafından 25 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. firat501

firat501

İsim:
    Fırat
    Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Balik işinde acemiyim.ufaktan baslayım diye 30 cm akvaryum aldım.Daha önce 5 japon balığı vardı şehir degistirince ara verdim bir sure.Şimdi tekrar baslayim dedim ve kılıç balığı aldım 1 erkek 3 dişi. 1 hafta içinde 1 erkek ve 1 dışı öldü.tekrar 1 erkek bir dişi kılıç ve 1 erkek 1 dişi Moli aldım.sonuc olarak şu anda sadece Dişi Moli canlı diğerleri öldü.oda ölecek galiba.akvaryumcuyu aradığım da kaya tuzu koy önlem amaçlı 2 çay kaşığı demişti.Ama koyamadim alıp faydası olur muydu bilmiyorum.sizce sorun nedendir.isitici yok akvaryum da Malatya da yaşıyorum simdiden tesekkurler

2. ZodiJackly

ZodiJackly

İsim:
    Ümit MARAŞLIOĞLU
    Selam. Bunun onlarca sebebi var. Akvaryumun genel bi fotosu varsa görelim. Daha iyi teşhis ederiz.

3. Baygenco

Baygenco

İsim:
    Genco Naşit Sümer
    Muhtemelen yeni tank sendromu. Akvaryum kurulumu hakkında bilgi verirseniz iyi olur.

4. firat501

firat501

İsim:
    Fırat
    Resmi yukleyemedim hata veriyor kılıç balıklarının o kadar küçük akvaryum da yaşamayacağını söyledi akvaryum la ilgilenen bir abimiz alakası var mıdır. Akvaryumun dibinde renkli çakıl taşları var hava motoru var ufak.Akvaryum boyu 30 cm.hazir su koydum ilk sularını ve balıkları attim içine direk.biri ondan öldü diğerleri neden anlamadim

5. Baygenco

Baygenco

İsim:
    Genco Naşit Sümer

Sayfayı Paylaş