1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kürşat Aladağ Red Sea Max 250

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde trkz89 tarafından 22 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    Ofisimize bir akvaryum kurmaya karar verdik ama yerimiz çok uygun değildi ve çok ilgi isteyen bir akvaryum bizi çileden çıkarabilir ve bu akvaryum çocukların çok girip çıktığı bir ortamda olacak ellerini sokmasınlar vs derken kapalı sistem red sea max 250 bulup soft mercan bakalım dedik.

rsm 250 yi sıfır almak mantıklı değildi (zaten tr de satışı yok sanırım ) ve 2. el mersinde bir arkadaştan buldum. Görmeden almak ve bu boyutta bir akvaryumu tek başına otobüsten alıp eve gelmek vs işkence oldu.

Ofis bekleme salonunda olacağı için sesi minimuma indirmeyi düşünüyordum ne yapabilirim derken akvaryum kapağındaki fanları değiştireyim dedim ama yine de istediğim sessizliği yakalayamadım. Sonra bir risk alarak kapağın içine maxspect razor yerleştirmeyi denedim (bunu yapan örnek birini internette aradım fakat yapan bulamadım) milimetre ile uydu diyebilirim sanki 2 farklı marka oturup denemişler de üretmişler gibi.

Akvaryum red sea max 250

ps deltec mc500 (sadece gece çalışacak gündüz refigium ile idare edeceğim)

kafa motoru jeboa 4000 ve red sea 1200

aydınlatma maxspect razor 180w

kaya 25 kg yerli kaya

canlılar sadece soft olacak balık olarak cüce melek ve 2 paylaço ve çift mandarin düşünüyorum

akvaryum şu an için evde tüm hazırlıklar bittince ofise geçirmeyi planlıyorum. Daha önce RSM250 tecrübesi olanlar ve tavsiyesi olan herkesin tavsiyesini bekliyorum [​IMG]

Erdem., Sena, Courageous ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Öncelikle hayırlı olsun. Forumda oldukça detaylı bir RSM 250 konusu mevcut, incelemenizi tavsiye ederim.

Razor tam gelmiş gerçekten ama kapalı kutu içerisinde neme dayanabilecek mi acaba? RSM130’da aydınlatma buhar camının arkasında. 250’de de aynıdır muhtemelen.

3. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Öncelikle hayirli olsun sadece tek bir tavsiyem olacak armatorun genel olaral.kronik bir iyi sogutamamdan kaynakli led patlatma ozelligi var diye biliyorum ki siz onuniyice havasiz bir ortama sokacaksiniz bilfigim kadari ile orjinal urune ilave fan takaarak kullaniyo insanlar o yuzden bence armatur teecihinizi bir daha gozden gecirmenizi tavsiye ederim hatta soyledigim konuyu bir de siz arastirirsaniz daha saglikli olur sanki saygilar...

4. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
  5. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    Nem sıkıntı değil dediğiniz gibi buhar camının arkasında

6. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    Selamlar evet erime sıkıntısı yaşamış bir armatür evet altı üstü kapalı ama yanlar açık alttan üstten 2-4 cm aralık mevcut.

Erime bence %100 kullanılan her led armatürde karşılaşılacak bir sorun(Pacific sun da bile pleksi erimesi var ki gördüğüm en kaliteli malzemeler kullanan armatür )ben baştan bu ihtimali göz ardı edip ortalama %50 kullanacağım (misal beyazlar %30 maviler %70 gibi) zaten hedef soft bakmak

7. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ

Bu hobiyi hepimiz keyif için yapıyoruz göze güzel olmayan kulağı tırmalayan sesli akvaryumları hepimiz sevmeyiz. Bu fanlardan takarsam eski t5ler kadar ses yaparlar max kasanın üstüne ızgara yaparım ama şu aşamada gözlem yapıyorum :)

Ben bir zar atıyorum bakalım nasıl olacak.

Bozuk fanı iptal ettim yeni fan siparişi verdim bu hafta içi onu takarım bu gün boş akvaryumda tek fan ile günlük programı denedim ısınma kabul edilecek seviyede idi

8. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    Aklım soğutmada kaldı şimdi şu şekilde yapmayı düşünüyorum

12 cm lik bir fanı maxspectin kablolarına fan çoklayıcı ile bağlayıp tüm fanları armatürün termostatı sayesinde aynı anda çalıştırmayı düşünüyorum.

elektrikten çok anlamam bunu yaptığımda ne gibi tehlikelerle karşılaşırım ?

aklıma ilk gelen fanların yavaşlayacağı bunun dışında bir sıkıntı olur mu sizce ?

Sayfayı Paylaş