1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küçük Reef

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Tarık KÜÇÜK tarafından 19 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Soluma sakın :)

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    :D:D

Montimahir bunu beğendi.
  3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Armatür geldi ancak beklediğim gibi değil estetik kusurları var. Armatürün akvaryum yüzeyine bakan kısmına yağlı boya yapılmış ve reflektörler oldukça kötü durumda. Yapılacaklar: Reflektörler sökülecek, yeni reflektör siparişi verildi pazartesi gelir. Armatür tamamen parçalanıp boya sökücü uygulanıp tüm boya ve izler temizlenip elektrostatik boya yaptırılacak. Armatür için ayak yapılması gerekiyor tank üstüne pleksiden mi yoksa tank arkasından metal ayak mı yapsam kararsızım. Yorum sizin... (fotolar aldığım arkadaştandır)

[​IMG] [​IMG]

veysel bunu beğendi.
  4. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Gecmis olsun abi can sikici olmus.. Umarim en azindan ballastlar calisiyordur, yoksa sifirdan yapsan daha iyiymis..

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  5. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Sağolasın. Kontrol ettim balastlar çalışıyor ondan kardayız :D Gerçekten kendim çizip sactan kestirip kıvırtsam daha iyiye gelecekmiş elimde reflektörlerde vardı. Sağlık olsun iş çıktı bize illa bi dıy bulaştıracaz :)

6. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Yapmisken 2 floyu iptal edip ortaya dim driverli 2 sira cree yada powerled koysana abi.. birde tc420 ohh fistik olur..

Madem okadar sokup parcalican aleti.. hybridle girersin konuya direk..

7. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Aklımdan geçeni söyledin. Ben daha basit şerit led düşünüyordum ama cree'yi bi gözden geçireyim temo12

8. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Meanwell ldd 700h driver, 10 lede kadar 1 tane
    Cree xp-e royal blue ledler
    Tc420 yada wifili tc421
    36 v external guc kaynagi
    Uzun heatsink
    Termal pasta
    Biraz kablo
    Biraz lehim

Yaparsin ya...

veysel ve hiter bunu beğendi.
  9. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Yapacak zaten sadece isin kolayina kacip seritmi yapsa onu dusunuyor :D

10. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Yapamaz kiiiii yapamaz kiiiiiiii:haydi:

11. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Malzemeleri o kadar güzel sıralamış ki bir an ben bile yaparım dedim sonra su içtim geçti :dans:

12. Melih Yılmaz

Melih Yılmaz

İsim:
    Melih Yılmaz
    Hayırlı olsun diyer konuları takip ediyorum okurken bukdar gülmüyorum adamsınız abiler

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  13. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    hobiyi neseyle eglenerek yapmazsan bir sure sonra sıkıliyorsun. Bu sadece akvaryum icin degil ne ile ugrasirsan ugras.
    Keyif almaya bakin.

Melih Yılmaz ve Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  14. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Kesinlikle katılıyorum, bi iş keyifle yapılmazsa can sıkmaya başlıyor.

Şerit led olmaz mı diyorsunuz yani, ne güzel yapıştırıp geçecektim yahu :D Hazır kestiydim de

Haftasonu böldüm parçaladım armatürü içinden bi sürü balast çıktı. Sonra giriştim boya sökücüyle bi güzel boyaları söktüm (boya sökücü kullanacaklara UYARI: eldiven ve maske kullanmanızı öneririm, boya sökücü teninize temas ettiğinde sağlam yakıyor en son bu tür yakıntıyı %85 Formik Asitte yaşadıydım :D ) Bunlar da iş bitimi fotoğrafları:

WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.02 (2).jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.02.jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.02 (3).jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.02 (1).jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.01 (2).jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.01 (3).jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.01 (4).jpeg WhatsApp Image 2018-06-25 at 07.22.01 (5).jpeg

YMR_AY, Courageous, Sena ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Ellerine saglik abi baya ugrasiyorsun..

Kaya dizayni da muhtesem olmus :D

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  16. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Sağolasın elden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. Kaya bana yeterli geldi uçlara bi kaç polip falan balıklar için de bol yüzme alanı (Ufuk gönderse kayaları yapacaz bi şekil de hala tartı bekliyor) :D

17. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Dün reflektörler geldi, Newjet 4500 geldi (sağlam paketlemeden dolayı @burak ozu 'ye teşekkürler oldukça iyi, hırpalanmadan kullanılmış bir motor), armatür kasası boyaya verildi bugün alınacak, Ufuk'tan kayalar hala gelmedi :D . Newjet'i sirkeli suya yatırdım üzerindekileri oluşumlar eridi yumuşadı fırça yardımıyla tertemiz oldu. Kafamı hala kurcalayan soru armatürü nasıl asmam gerektiği? Ben tankı bulunduğu konuma düz koyacaktım hanım çapraz koy dedi böylelikle bütün plan değişti, bana kalsa düz koyup duvara 2 adet L raf ayağı monte edip armatürü asacaktım.

burak ozu bunu beğendi.
  18. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    2 tane 20lik profilden L ayak yapip boyayip mobilyanin arkasina montaj

Ben boyle yaptim guzel durdu . Once siyaha boyadim sora pisman olup beyaza boyadim

19. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Apartman bahçe kapısından kalan 40x30 ferforje profil var onu kullanayım bari hem affilli olur :D Bu arada benim küçük tesisatçılar sump kapağını açıp bi güzel karıştırıyorlar hatta sumpta yapışık olan kırmızı pleksi çerçeveyi bile sökmüşler çıkarmışlar, nasıl çıkardılarsa geri sokamıyorum bi türlü arkadan sumpu komple çıkarıp pleksiyi yapıştırıp sumpu yerleştirmem gerekecek :koptum:

20. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Kusuruma bakma Tarik oyle bir yogun doneme denk geldimki. Tarti evde 2 gundur sirkete gidemiyorum egitim var ayri bir kosusturma birde anne babayi umreye gonderiyoruz onun icin bir kosusturmadayiz o yuzden ilgilenemedim hic biseyle. Bu aksam kayalari ayirip paketleyecegim ctesi otogara gidip otobuse verecegim

Sayfayı Paylaş