1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küçükçekmece Gölündeki Tuzlu Su Deltası Yeşillik

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde 1Fatih1 tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih
    Görenler varsa bilir,Menekşe Plajından sonra karaya doğru ilerleyen akıntının çok az olduğu bir kol vardır.Hatta burada bir yarımada şekli oluşmuştur.İşte bu kör noktadaki suda ciddi bir koyu yeşil ton hakim.Yürümek için gittiğimde bir pet şişe dolusu aldım.Sonra yarısını akvaryumun yanına ışık alacak şekilde,diğer yarısınıda balkona koydum.İçlerine birazcık sıvı gübre(Bitki Besini) attım.Birinede birazcık discus yemi attım.Fakat sirküle olması için hiç bir şey koymadım.İkiside sarımtırak süt beyazı renk aldı ve kötü koku yaymaya başladı.Sanırım bunlar planktondu.Alg veya yosun gibi bir şey olsa sirkülasyona ihtiyaç duymadan yaşardı diye düşünüyorum.Şimdi bir posta daha ayarlayıp bunların hava motoruyla sirkülasyonunu sağlayacağım.Sonuçları buraya geçerim.Fakat bunların cinsi nedir boyları 2-3 micronmu yoksa 10 mikronmu bilemiyorum.Herhalde küçük olanı makbuldür.Tür tespiti için bilgi veren olursa iyi olur.Yorumları bekliyorum.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Küçükçekmece Gölündeki Yeşillik

Fatih bey banada geçen gün yarım pet şişe bir arkadaş getirdi verdi. Gözle boyutunu ayırt edebilceğinizi sanmıyorum. Sudakilerin plankton olup olmadığı konusunda ise fikrim yok.

3. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih

İnternette okumuştum;ölünce sarımtırak renk alıyorlarmış aslında tamamen öyle oldu.Ve şişeden gelen kokuda suda ciddi bir mikroorganizma olduğunun işareti bence çünkü ciddi bir çürük kokusu var.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Küçükçekmece Gölü'nden alınan suyun renginin yeşile çalar olması sonucu bu alglerle beslenen planktonların da var olması kadar doğal bir durum yoktur diye düşünüyorum. Tatlı su akvaryumlarında bu tarz suyu veya bu suda bulunan planktonları tüketecek balık larvaları vb açısından denemek hiç mantıksız olmaz bence.

5. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih

Fakat benim aldığım yer gölün denize olan ağzına çok yakın tuzlu sudur çok büyük ihtimalle.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Küçükçekmece Gölündeki Tuzlu Su Deltası Yeşillik

Artemia için uygun o zaman eğer öyleyse.

1Fatih1 bunu beğendi.
  7. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih
    Cevap: Küçükçekmece Gölündeki Tuzlu Su Deltası Yeşillik

Evet demekki öyle bir test edip kullanmak lazım.Hem sonra o artemialarda kullanılır.

Sayfayı Paylaş