1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo 835 dış filtre

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde umut özkan tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Cevap: Jebo 835 dış filtre

Portal olarak herkeze teşşekkür ederim.Ama ses kesilmiyor.Bilye akvaryuma su giden çıkışın içerisinde tahminim elektirik fln gittiğinde veya motor çalışmadığında akvaryumdan motora su girişini engelliyor.Herkez jebo marka filtreler ses yapar diyor bir kaç kişiyde gösterdim motoru uğraştık olmuyor.Ben mili 1 kat jelatin ile kaplayıp taktım ses çok az da olsa kesilme yaptı.Bu pervane mil mıknatıs gibi mağzemeleri nerden bulabilirim aceba birde onları değiştirmeyi deniyeceğim.

2. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Evet abi malesef herkezin dediği şey bu marka filtreler şansa bağlı ses yapabilir diyorlar.Aynı marka aynı model(jebo 835) bir arkadasımda var motorda tık ses yok yaa sade su sesi duyuyorsunuz.Dediğim gibi şans. Sirkeli su sanırım milin pervanenin yağını çözüyor tahminim mantık o .Abi filreyle uğraşılmaz konusu göreceli bence ya.Çünkü bir çok insan sumptan şikayetci olduğunu ve filtrenin daha iyi temizlik yaptığını söylüyor.Ama tabiki buda aldığın filtre markasına veya kafa motoruna sump dizaynnına bağlı.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Mili ve mıknatısı yanınıza alıp akvaryumcular dan sorun en iyisi...

4. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Teşekkür ederim değiştirincede eğer kesilmez se ses rafa kaldırcam bunu artık yeter yaa bir haftadır kafama taktım uğraşıyorum ama melesef bir ilerleme katedemedim.Bu seferde olmazsa yeni bir filtre alcam artık mecburen.

5. Cevap: Jebo 835 dış filtre

Gürel bey mrb.Sirke mıknatıs ve milin üzerinde oluşan yağlanmayı temizliyor.Umut senin adına üzüldüm.Bana sorarsan kaliteli bir dış filitre al derim.Bütün dış filitre çalışma sistemi aynıdır ama üretim ve malzeme kalitesi farklılık gösterir.Kısaca al malın iyisini çekme kaygısını,anlatabildimmi?

6. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Bende almayı düşünüyorumama tekrar aynısı olursa die bi korkuda var.Aceba hangi filtreyi önerirsiniz 200 litrelik bir akvaryumda kullanacağım.

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Bende tetratec ex700 var memnunum. Çogu pet shoplarda indirimde bence kaçırmadan alın derim. Hiç ses yok. Gerçi alalı çok olmadı ama hiç ses yok.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Pervane bir yere sürtmüyorsa, pervane milinin alt contaları yerinde ise ve ses yapıyorsa geriye pervane ile mıknatıs arasındaki boşluk ses yapabilir. Pervanenin kanatlarını çevirdiğinde yarım döner ve takılır, orjinali öyledir. Orada bir sorun var mı bak bakalıım.

9. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Hayır abi yarım dönüyor duruyor.

10. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Benim de başıma geldi ben fazladan elyaf ekledim. Sorunum çözüldü.

11. kory

kory

İsim:
    koray can
    Bak AYNI SORUN bendede war arkadaşdada wardi arkadaşınkini yaptık onunkini markası deişik ama bendeki jebo sorunu buldum kaç gündür uğraşiom birde oturdum odada benimki. 1500 litrelik. olay su. motor varya içinde onun altında beyaz kısım yalan oluor belli süre onra motor pervaneleri direk plastiğe deyiyor. şimdi ben motorun altındaki beyaz kısmıa slikon eklicem bakalım. olursa sana fotosunu ceker koyarım. rahatlarız. ( ortadaki cubuk kırılırsa şeker cubu oluyor ::)))

Sayfayı Paylaş