1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebao 4000 ve Jebao dozaj pompası

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Marineros tarafından 4 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Herkese tekrar merhabalar.her ne kadar Bodrum'da yaşanan deprem sistemimizin devamlılığını biraz etkilese de hobiye yılmadan devam ediyorum.
    En son tankı 380 lt civarlarına yükseltmiştim.
    Kayaları çoğalttım.
    Deprem şu aydınlatma işini biraz etkiledi.yosun olayı, renklerde solgunluk başlar gibi oldu.anemonun tadı kaçtı yer değiştirdi.evde 3 gün elektrik olmadı.neyse kimsenin başına gelmemesi dileklerimle.
    Şimdi yeni eklediğim cihazlar,
    Jebao dct 4000 dc kafa motoru.bu dördüncü aldığım kafa motoru ama inanın zerre ses yok.ne vınlama ne uğuldama.ayrıca debiyi de ayarlayabiliyorum.max.4000 lt/s üzerinden baz alarak 4 kademe düşürdüm.her kademe 400 litreden hesapladım.yani şu an 2600 lt/s çeviriyor.olmadı yedeğini alayım bu pompanın.piyasadan çekerler falan neme lazım :D

İkinci aldığım ürün yine Jebao'nun dozaj pompası.dört çıkışlı olanından aldım.her gün 1ml olarak ayarladım.fazla mercanım yok.hatta hepsi soft mercanlar.1 anemon ve 5 tane küçük chromis cinsi balıklar mevcut.fotoğrafını ekledim.sıvı kimyasal olarak da bunları kullanıyorum.önerilerinize açığım.

Fosfat toplayıcı şu fanus gibi olan cihazdan aldım.altında motoru ve içine koyulan granüller var.adını hatırlayamadım şimdi.işe de yarayan bir cihaz gibime geldi.

Sonraki güncellemem profesyonel led aydınlatma ve sağlam sessiz bir PS olacak(ps tavsiyelerinizi de beklerim).elektronikşeyler diye bir site var. (reklam oluyorsa şayet silebilirsiniz).bu firmayı ve ürünlerini bilenler var mı?fiyatları da gayet uygun.hem üreticiler yerli.paramız ülkemizde kalsın.

Son olarak tankın içi bu halde.kayalar sallantıdan dolayı darmadağın halde.ben de yatta çalıştığımdan düzenleme işine henüz giremedim vakit darlığından ötürü.
    Biraz uzun bir yazı oldu,gözlerinizi yorduk.okuduğunuz için teşekkürler.

MESUT_KERİM, cystein ve Oktay Kuştutan bunu beğendi.
  2. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Merhaba Caner Bey, öncelikle çok büyük geçmiş olsun, tekrarları yaşanmaz inşallah.
    Katkı olarak şuan için herhangi birinden girmenizi gerektirecek canlılar yok tankınızda, haftalık su değişimi gayet yeterli olur diye düşünüyorum.

Marineros bunu beğendi.
  3. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Teşekkür ederim.kapatayım o zaman.boşuna kimyasal dozlamayalım.peki ne zaman başlayabilirim takviye kimyasal olayına?tekrar teşekkürler.

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Caner bey fiji haricindeki kayalarınızı pek beğenmedim. Dekor dışında işsevliği yok. Cüssesine göre ağır kayalar olduğunu düşünüyorum. Eğer yanılmıyorsam kaliteli kayalardan yarısı kadar koysanız daha faydalı olur. Şuan sisteminizde katkı isteyecek canlı yok. Rutin su değişimleri daha sağlıklı olacaktır. Katkılatı ilerde ölçümlerinize göre kendi akvaryumunuzun ihtiyacına göre dozlamalısınız. Bunun bir standardı yok. Unutmayın canlılar eksikliği fazlalıktan daha çok tolere edebilir.
    Sağlıklı hobiler...

Marineros bunu beğendi.
  5. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Dozaj pompasını kapattım.
    Aydınlatma olarak ise Aqua Reef Led Armatür Pro3+ Serisi CREE aldım.
    PS olarak ise Reef Royal - DCT-RS 202 Protein Skimmer
    Mesut bey açıkça belirtmek gerekirse ben de bu kayaları beğenmiyorum.şimdi elimdeki ps sınırlarda gittiği için pek taşlarla oynayasım gelmiyordu.işte yurda dönüş yapar yapmaz elimdekilerin hepsini veya çoğunu fijiye döndürmek gibi bir niyetim var.
    Dozaj pompasını aynı gün kapattım :) ben de sonradan farkına vardım saçma bir iş yaptığımın :) bakalım dediğiniz gibi en doğrusu test yapıp ona göre sistemi donatmak gerekli.tekrar teşekkür ederim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Ali Turkay

Ali Turkay

İsim:
    Ali
    Dozaj pompasını devamlı fişe takılımı olması gerekli? Katkı girilecek saatlerde zamanlayacı ile ayarlasak oluyor mu

Sayfayı Paylaş