1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

japonumun karnı şişti

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde acemi akvarist tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Balina plankton dışında birşey yiyemez,o şekilde evrimleşmiş.Sanırım kambur balinadan bahsediyor.Her balina plankton ile besleniyor diye birşey yok.Ben büyük hayvanların küçük şeylerle beslenemeyeceğini söylemenize karşı cevap olarak yazmıştım.Umarım fikriniz değişmiştir.Japon balıklarının kendi besinlerini bulabilmesi için önemli olan alandır.200 litrelik tankta tek japon balığı uygun ışıklandırmayla aylarca yaşayabilir.Ama 30 japon 2 gün sonra mefta olur.Kumun üzerinde oluşan yosunları yiyebiliyorsa bir balık artık onun için sorun alandır.Benim bildiklerim bu kadar.Japon balıklarının kumun üzerinde oluşan varlıkları yiyemediğini kanıtlayan olursa beni mutlu eder.Yanlış bildiğim bir bilgiyi düzeltmiş olurum.Teşekkürler.

Not:Her seferinde japonlar yazıyorum,sonra geri dönüp japon balıkları yazıyorum.Sırf Japonlar dava açmasın diye uğraşıyorum vesselam :D

2. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
    Balinaların beslenme şekilleri hakkında bilgi sahibi değildim, bilgi için sagolun. Japon balıklarının yosun yiyebileceğin hiç duymadım akvaryum 200 litre bile olsa oluşabilecek yosunun japon balığına yetebileceği sanmıyorum.

3. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Balığınız kabız olmuş olabilir. Bitkisel yem atarsanız düzelmeyi göreceksiniz.

4. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    japonumun karnı şişti

Kumlar japon balıkları için çok önemlidir.Kum balığın büyümesinde rol oynar. saygılar:gif

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    japonumun karnı şişti

Evet kumlar japon balıklarında hem gelişmede hemde çene yapılarının gelişmesinde önemli yer tutar.Özelliktede midye kırığı...

6. HeRo_57

HeRo_57

japonumun karnı şişti

Yumurtlama dönemi gelmiş olmasın ürettiği yumurtalar karnını şişirmiş olabilir.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    japonumun karnı şişti

Arkadaşlar en son mesaj 2009 yılı mart ayında verilmiş.Cevap yazmadan önce dikkatli okursak daha sağlıklı olur. :hepiniziseviyorum:

Sayfayı Paylaş