1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Türü Kuyruk Yırtılması

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kurabiyem tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. kurabiyem

kurabiyem

KUYRUK YIRTILMASI!!!!

Akvaryumum da resimde de görüldüğü gibi kesici bir cisim yok... Şimdilik akvaryumun için de deniz kabukları bir büyük taş. ve bir motor dan başka bir şey yok.. Küçüklerden birinin kafasında siyahlık vardı demiştim hatta dikkat ederseniz ilk koyduğum resimlerden 2. resim de turuncu küçük bir balık avr orda kafası tamamen siyah ama sonra ki koyduğum resimde siyahlık yok olmuş şimdi tamamen yok oldu.. Akvaryumcuya götürdüm normaldir dedi bu tür balıklar sürekli renk değiştirir dedi.. Yırtıklara şimdi baktım da biraz biraz normale dönüyor önce beyazlaşıp kaynaşıyor galiba yok olmaya başlamışlar.. teleskop balığımın da kuyruk ucun da ki şeffahlık gitgide düzeliyo gözünün üzerinde ki kırmızılıkta yok olmuş çok şükür... :basardim: :cicek: :cicek: :cicek:

2. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    KUYRUK YIRTILMASI!!!!

Deniz Hanım,midye kabuğu kullanılmasını önermiyorum akvaryumda,bence canlı tatlısu midyesi alıp koysanız daha faydalı ve dekoratif olur.Ne dersiniz?
    Geçimiş olsun bu arada,umarım tekrarlamaz.

3. pınar.57

pınar.57

İsim:
    pınar
    Cevap: Kuyruk Yırtılması

Benim 8 tane japon balığım var. Birinin kuyruğu bu sabah yırtılmış saçak saçak olmuş. yüzmesinde problem var.daha önce bu şekilde 3 balığım öldü.lütfen yardım edin bunuda kaybetmek istemiyorum neden olabilir ne yapmam gerek.:(

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Diger baliklar yapmis olabilir. Bu gibi durumlarda yani saglikli olan baliklarin bulundugu akvaryumda tedavi veya islem yapilmamalidir. Baska bir ortamda duzelmesini beklemek veya digerleri yaninda zayif kaldigindan cikarmak en iyisidir.

Akvaryum hacim, filtrasyon, 8 baligin boyutlari ve akvaryumun boyutlari vb?

5. pınar.57

pınar.57

İsim:
    pınar

balığım öldü. akvaryum 40 litre felan 2 çöpçü ve 1 tanede vatoz var balıklarım orta boylarda. balıklardan biri diğerlerini çok rahatsız ediyordu onu az önce fanusa aldım diğerlerine birşey olmaz inşallah..

6. Ege Türkmen

Ege Türkmen

İsim:
    EgeTürkmen
    LÜTFEN YARDIM EDİN ACİL.

Merhaba. Benim balığımın da kuyruğunda yırtılma sorunu var. 2 gün önce büyük bir akvaryum aldım ve içini suyla doldurdum 1 gün beklettim. Sonra balıklarımı o akvaryuma koydum. Akvaryumun taşları azdı. Balıklarımı koymadan 10 dakika önce taşları koydum ama önce bayağı yıkamıştım. yıkarken taşlar paketinde ne kadar dezenfektan yazsa da çok pislerdi. taşları suya koydum. sonra balıkları taşıdım suya tabi hemen atmadım 10 dakika poşeti suda bekletip öyle açtım suya koydum balıkları. sonra bir japon balığımda 1 saat sonra beyaz benekler ve kuyruğunda yırtılmalar meydana geldiğini gördüm. araştırdım oksijen yetersizliği gibi bir sonuca ulaştım gerekeni yaptım fakat ne yazık ki ertesi gün sizlere ömür. şimdi 2 japon balığımda ve köpek balığımda aynı belirtiler var. ve gezen balıklar sakinleştiler. antibiyotik alacağım. suyu tamamiyle değiştireceğim. ama bilen birilerine sormak daha iyi olur. Fotoğraflarda görüyorsunuz. 2 adet de lepistes canlı doğuran balığım var ama küçükler. bir tanesi japonların kuyruğuna ısırıyor genelde. ama nadir oluyor bu. günde 2 kere yem veriyorum. baş parmak ile işaret parmağının arası kadar. Sorunuma acil bir şeyler bulun. 40 litrelik akvaryumum var bu arada. Isıtıcıyı 26 dereceye ayarladım. Balıklarımın karma olmasından dolayı olabilir mi. Suyum tamamen içme suyu idi. Bu gün (1 damacana su akvaryumumun yarısı yapıyor) 1 damacana suyu çeşmeden doldurup 1 gün kapağı açık şekilde beklettikten sonra akvaryumun yarısını boşalttım ve damacanadaki suyu koydum. Tabikide hunharca değil. Şaşal yardımı ile yavaş yavaş. balıklar ürkmesin diye. Bu arada ışığımın mor pembe yeşil olması akvaryumun içinde olması bir sorun yaratır mı? Bu işi hobi olarak değilde cidden yapmak istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkür Ederim...

Ekli Dosyalar:

Düzenleme: 17 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş