1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balıkları Neden Ölür

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde 34VİTAMİN34 tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. 34VİTAMİN34

34VİTAMİN34

İsim:
    EMRAH DENİZ
    Japon balıkları neden ölür arkadaşlar? Yeni akvaryum kullanıcısıyım 70x40 ebatlarında akvaryumum var.içinde 8 japon balığım vardı 6 sı öldü. İç ve dış filtre ısıtıcım varken sorun nedir acaba balıklarımın ölmesinde.Birde su berrak olmuyor. Daha yeni aldım dış filtreyi 3 gün oldu.JEBO marka dış filtre aldım. Yani sattı akvaryumcu öve öve :)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz,aslında ısıtıcı kullanmanıza gerek yok bu balıklar soğuk su sever.birde kurulumunuzu detaylı anlatırmısınız mesela kullandığınız su dahil...:)

34VİTAMİN34 bunu beğendi.
  3. 34VİTAMİN34

34VİTAMİN34

İsim:
    EMRAH DENİZ
    Kullandığım su dinlenmiş suydu 4 günlük.benim kafama takılan su neden berraklaşmıyor ve akvaryumcu bana JEBO dış filtre çok övdü bende aldım :) su çok duru olur gibisinde konuştu yani.Balıklar ölmeye başladı.ne yapmam lazım?

Birde dış filtre varken iç filtreyi kullanmama gerek varmı? ısıtıcının ayarını 26 yap dedi akvaryumcu.bu doğrumudur?
    70X40 ebatlarında ki akvaryumumda hangi balıkları beslesem daha iyi olur.

Yardımlarınız için tşkler arkadaşlar...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isıtıcı 26 derece olabilir. Suyun berrak olmamasının nedenleri olabilir. Kum olarak tabanda ne var, dış filtre içinde hangi malzemeler kullanılıyor? Oksijen var mı akvaryumda?

Dış filtre kullanıyorken iç filtre kullanmak zorunlu değil.

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Filtre sahibi olmak veya filtreye sahip çıkmak.
    Akvaryum satın almak veya akvaryuma sahip çıkmak.

2 Tane japon 70x40'da rahat rahat yaşayacaktır. Kim dediyse dedi 8 tane japonu bu akvaryuma koy diye bu hiç önemli değil. Kim dediyse dedi bu filtre işini görür diye, bu da önemli değil. Kim söyledi ki bize nasıl nefes alıp nefes vereceğimizi? Biz farkında olmadan nefes alıp vermedik mi senelerce ?

Balıkların nasıl nefes alıp verdiklerini bilmeden onlara nefes almalarını söylemek mi gerekir, ortamı oluşturmak mı ?

Filtre ile balıklarımıza nefes aldıralım, filtrenin içine bir bakalım ne var burada? ne kadar var? bunlardan sonra daha da önemlisi var , bunlar neden var, neye yarar ? Nefes al, nefes ver.. Şu kadar al, şu kadar ver.. Filtre ve malzemeler...

Akvaryum? İçinde su var, ot var, taş var. Ne kadar ot lazım, ne kadar taş lazım? Neden ot lazım? Neden taş lazım? Akvaryum kime lazım ?
    Japon? Ne kadar yer, ne kadr içer, ne kadar çıkarır? Çıkanlar ne olur?
    Su ? Bu balık bu suya ne yapıyor? Aslında balık bu suda nasıl yaşar?

Balığı bilmeden balığın ihtiyaçlarını verebilirmiyiz ?
    Akvaryum sahibi olmak, akvaryuma sahip çıkmakmıdır ?

Filtre malzemelerinizi gözden geçirelim, öğrenelim, düzeltelim..

murat parin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş