1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

japon balığı

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde berkan tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Arkadaşlar 3 tane japon balığı almıştım(işaret parmağı boyunda)dişi diye tespit etdiğim balığın birkaç gün sonra karnının gözle fark edilir şekilde büyümüş.Bu bir hastalıkmıdır?Akvaryum 50 litre 100 w ısıtıcı atman,atman 250 l/h motor.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Berkan bu şekide yorum gelmesi zor. Balığı ne kadar besliyorsun, günde kaç kez besliyorsun ? Kabız olmuş olabilir ve bu yüzden de karnı şişmiş olabilir. Balığı yeni satın almışsın sağlık durumu nasıldı gibi bilinmesi zor sebebler olabilir.

3. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Balığı aldığımda hiçbir sorunu yoktu. Günde 1 kez besliyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Boşaltım sistemleri çalışmıyorsa yani kabızlık varsa şişme normaldir. Biraz Bezelye tanesi haşlayıp kabuklarını çıkararak verirsen sorun kalmaz. Başka bir sorunu yoksa tabi. Bunu dene iyi olur.

5. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Teşekkürler.

6. jenny_zeynp

jenny_zeynp

İsim:
    zeynep ülker
    Benim 1 tane japon balığım var ağızından baloncuk çıkartıyor ne yapmalıyım ne olur cevap yazın:(:(

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    baloncuk çıkarmada sorun yok üreme dönemlerine yavaş yavaş girildiğinin işaretidir marta doğru balığınızın cinsiyetini tespit eder ve ona uygun bir eş alırsanız yavru alımı yapabilirsiniz kolay gelsin.

8. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Hadi hayırlısı torunlarınızı çok seversiniz umarım.
    Saygılar. :)

9. musabaris

musabaris

İsim:
    musa baris sahin
    Cevap: japon balığı

Benimde 4 yaşında bir japonum var yeni aldım yaklaşık 1 ay oluyor geçenlerde yumurtladı :D ama ben zamanını fark edemediğim için bir eş koyamadım yanına yumurtalar boşa gitti. Erkek japonu nasıl anlarız? Bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. :)

10. sinanbalc

sinanbalc

Yer:
    Zeytinburnu, İstanbul
    İsim:
    sinan balcı
    Merhaba arkadaşlar benim 2 tane japonum var bunlardan teki diğerinin kuyruğunun altına (anüsüne) kafasını sokuyor ve kovalıyor sonra bırakıyo sonra yine kovalıyo neden olur bu yardım edermisiniz ??? kovalayan (kuyrukal) 7,5 cm gibi diğeri 6,5 gibi

11. sinanbalc

sinanbalc

Yer:
    Zeytinburnu, İstanbul
    İsim:
    sinan balcı
    Bir sorum daha olcak neden japon balıkları suyun yüzeyinde baloncuk çıkarıyor???

Sayfayı Paylaş