1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığı Ağız Yarası

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde G-Man tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. G-Man

G-Man

İsim:
    Gökhan
    Merhaba arkadaşlar,

Japon balıklarımdan birisinin ağızında yara çıkmaya başladı. Sol alt dudağı sanki erimeye başlamış gibi ve hafif beyaz pamukçuk var gibi... Çeşitli yazılar okudum fakat tam olarak hastalığının ne olabileceği konusunda ve ne yapmam gerektiği konusunda bir bilgiye sahip olamadım. Anladığım kadarıyla ağız fungusu olmuş.

Balığın yemesi gayet iyi, hareketleri; yerinde durmuyor :)

Şimdi bu noktada tam olarak ne yapmam gerekir? Kimileri olduğu gibi bırak diyor, kimisi ilaç kullan diyor, kimisi terramycin kullan diyor... Tam olarak bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Resimler tam net değil - yerinde hiç durmuyor, sürekli geziniyor yaramaz ;)

20160419_162142_resized.jpg 20160419_162207_resized.jpg 20160419_163505_resized.jpg

2. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    resimler net değil Japon balıkları sürekli kumu eşeledikleri için ağzını bir cisme çarpmış olabilir.Fazla müdahale etmeyin bir süre gözlemleyin çeşitli yemler verin haşlanmış bezelye verin kondisyonunu yüksek tutun ve su kalitesini arttırın zamanla geçmes ise ilaca başvurun

3. G-Man

G-Man

İsim:
    Gökhan
    Evet, haftada bir haşlanmış bezelye veya ıspanak veriyorum. Bir müddet daha gözlemyeceğim ve çekebilirsem daha net bir resmini çekmeye çalışacağım.

Sayfayı Paylaş