1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Imageshack ile Foruma "Çoklu" Resim Eklemek

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde volkantr34 tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba Arkadaşlar

Her geçen gün değişen www.imageshack.us ile forumlara nasıl zahmetsiz bir şekilde ve "bir kerede çok sayıda resim" eklendiğini hep beraber öğrenelim.

İlk Yöntem Thumnail olarak resimlerimizi forumlarda nasıl gösterime hazır hale getirileceğine bakalım...

1.Etap - Resimlerin seçimi için ilgili klasöre gitmek

2.Etap - İstenilen resimleri seçmek

3.Etap - Çözünürlüğü ayarlamak ve resimlerin upload edilmesi

4.Etap - Resimlerin upload edilişi

5.Etap - Resimlere ait istenilen link türünün belirlenmesi

6.Etap - Linklerin kopyalanıp foruma taşınması

"Thumnail" olarak resimlerin foruma yüklenmesi işlemi bu kadar arkadaşlar.. Başka bir işlem yapmıyoruz.

Diğer bir yöntem ise ekleyeceğimiz resimlerin forumumuzda direk görünmesini sağlayacak.Bu işlemde yukarıda anlatılan ilk 4 etap aynen geçerli olmakla beraber tek fark ise 5. Etaptadır..

Bu işlemide hallettikten sonra forumumuzda ki resim linklerimizin başına ve sonunda kolayca IMG ve /IMG eklemeyide görelim.

"IMG ve /IMG eklentileri sadece direk resim gösterimi için anlatılmış bir ayrıntıdır.Thumbnail şeklinde resim eklemesinde bu detaya gerek yoktur."

Herkese keyifli ve zahmetsiz paylaşımlar dileriz.

Saygılar

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Volkan hocam bu açıklayıcı bilgi için teşekkürler. em34:

Ancak ben imageshack ı biraz yavaş olduğu için kullanmıyorum.Sabırsız adamın tekiyim.İstiyorumki hep daha hızlı, hep daha hızlı olsun. :D

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Volkan Abi bizi bir zahmetten kurtardın. Çok acizim ben çoklu resim eklemekten. Sayende daha kolay bir yöntemini öğrendim.

Saygılar...

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Hocam bu yenisi çok hızlı kesinlikle tavsiye ederim.. Yavaş olmasının sebebi resimlerinin büyük olmasından dolayı olabilir belki ?

Güle güle kullan Hüseyincim :)

5. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Eline koluna sağlık Volkan abi.Bende genelde imageshack'ı kullanırım çoğu zaman insanı sinir hastası etsede.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Rica ederim güle güle kullanın.. Çoklu resim ekleme olayı gerçekten büyük kolaylık oldu, tek tek uğraşmıyorsunuz.. :)

7. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
    Ne yaparsam yapayım resim hep bu boyutta çıkıyor. Bir yerde hata yapıyorum sanırım huh:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sedat, mesaj yazma bölümüne eklenen resim upland etme özelliğini kullanmayı denedin mi?

Çok kolay upland edilebiliyor, en üstteki linki kopyalıyor ve foruma ekliyorsun.

9. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
    Yaptığımı işlemi söyle açıklayayım. image us'a girdim ordan browse tıkladım 10'nun üzerinde resmi seçim tamam dedim, altaki(600x400) ölçülerin hepsini denedim start upload dedim. galeri penceresi geldi get bb code yi tıklayıp gelen uzantıları buraya yapıştırdım.

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Doğru yapmışsınız Sedat bey işlemleri... Sizin bu yaptığınız işlemde resimler ufak gözükür bakmak isteyen tıklar o şekilde büyük halini görür.. Thumbnail olarak gösterilmesi bu şekildedir.. Büyük gözükmesini istiyorsanız devamında anlattığım diğer yöntemi deneyeceksiniz...

11. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
    Dikkatli okumanın sonuçları :cekingen: bilgi için teşekkürler.

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Rica ederim ;)

HATIRLATMA : Eğer resim yüklemeden sonra bir donma söz konusu olursa "Sayfayı Yenile" yaparsanız eğer resimlerin yüklenmiş halini direk görebilirsiniz.Ondan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş