1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

iç filtre mi- hava motorumu ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde pontmercy tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. pontmercy

pontmercy

İsim:
    ibrahim gönül
    arkadaşlar yarımlarımız sayesinde bitkili akvaryumunu kurdum. ilk balıklarımıza yerleştirdim standart boyda 100-40-50h olan bir akvaryumu dizdim en kısa zamanda da fotoğrafları sizlerle paylaşacam.
    dış filtre olara lifetech 3 sepetli kullanıyorum içerisini sizden aldım tavsiyeler sayesinde dizdim. şu an için memnunum.
    balık olarak 8 Neon tetra 2 l144 Cüce vatoz. 2 adet buz Balığı 2 Lepites 3 kiraz karidesi 5 tanede elma salyangozu var. zaman içersinde 10-15 balık daha atmayı düşünüyorum. (kardinal tetra )
    ufaktan Sağdan kabarcık yapsın diye bir iç filtre almak istiyorum ama Oluşan akıntıdan Balıklar rahatsız olur mu ? Yada hava motoru mu alsam ? bildiğiniz bir marka var mı sessiz çalışan ?

birde hangi yemleri önerirsiniz ?

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Champion markalar gayet sessizdir. pipo filtre bağlayın. Hem hava verir hem de çok güzel bakteri tutar.

pontmercy bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence de büyük bir pipo filtre, iki işi de görür...

pontmercy bunu beğendi.
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    İbrahim Bey akvaryumunuz hayırlı olsun. İnşallah en kısa sürede akvaryumunuzda dengeler oturur sizde gönlünüzce sağlıklı bitki ve balıklar besleyip üretebilirsiniz.
    135 litrelik bitkili canlı doğuran akvaryumumda olması gerekenin çok üzerindeki canlı yoğunluğu nedeniyle, E JET 3368 dış filtreye ilave olarak Sobo 8804 çift çıkışlı hava motoru kullanıyorum. Son derece sessiz ve yüksek verim aldığım bir malzeme. Tavsiye ederim. Bu hava motoru ile sağ köşede hava taşı, sol köşede ise orta büyüklükte bir pipo filtre kullanıyorum.
    Aslında iç filtre de olabilir ancak sizinde belirttiğiniz gibi iç filtre içeride ikinci bir sirkülasyona neden olacağından, hava motoru daha uygun bir seçim olur diye düşünüyorum.

pontmercy bunu beğendi.
  5. pontmercy

pontmercy

İsim:
    ibrahim gönül
    bu Mesajı attıktan sonra dış filitre ses yapmaya başladı bende sinirlendim tetratec ex 700 sipariş ettim. gayet başarılı ve çok sessiz çalışan bir ürün. akvaryumda güzelde istediğim bir seviyede akıntı oluşturdu.
    yardımlarınız için teşekkürler. ihtiyacım olursa pipo filtre alacam ileride

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş