1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hurgada- Kızıldeniz

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Test götürmedik, yol uzun olduğu için ve yasak olduğu için su da getiremedik. Ama su 24-26 derece, kışın 20 yazın 28 limit sıcaklıkmış. Tuzluluk 1036 ve 1041 arasında değişiyor. Çok ilginç değil mi gözünü suyun altında açtığında buğulu çok tuzlu su görüyorsun.

Thistlegorm diye 30 metrede bir batık gemiye daldık. Çok karanlıktı ve orada da acro ve bubble anemonlar vardı. Ama çok akıntı vardı. Bu da çok ilginçti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Düzenleme: 25 Haziran 2016
    ÖMER ÇELİK ve veysel bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Mesut seni ve Burcu hanımı tebrik ediyorum. Ama size uyuz oluyorum bunu da ayrıca belirtmek isterim.
    Ben akvaryumdaki balıkların mercanlarin özel olduğunu falan sanıyordum ama gördüm ki salatalık yetiştirmek gibi bir şeymiş bu

3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    :D:D levent taşı gediğine koymuşsun gene:D

Pennywise ve Burcu bunu beğendi.
  4. Ben bile kendime gıcık oluyorum şu an :p Şaka bir yana, kesinlikle gidin arkadaşlar. Ömürde bir kere olsun görmek lazım. Ayrıca sadece dalış turları yok, otel konaklamalı olup, isteyince snorkel turlarına katılınabilir...

Katılıyorum Levent Bey, o ortamı gördükten sonra, eve gelince tanktaki mercanlara şöle bir baktım, aynen bir tarafta Amazon ormanları, bir tarafta saksıda salatalık. Bu arada angellar hapur hupur spsleri götürüyordu ama o kadar çok var ki populasyonu etkilemiyor tabi. Gene ilginçtir black tang ve brown tangler orada çok fazla var ve de spsleri yediklerini gördüm...

5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Demekki neymiş, bunların birbirine düşmemesinin sırrı, sps ile beslemekmiş :)

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Antiaslar sağlam galiba

7. Bu videomuzda, Kızıl Deniz sularında ilk defa görüntülenen ilginç bir canlıyı göreceksiniz. Bir de işte gece dalışları. temo2 HD izleyiniz...

Düzenleme: 28 Haziran 2016
    motie, Beril olcay, harfuzmani ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ahaha evet o canlıyı çekerken çok heyecanlandım nerden baksan 1.70 m boyundaydı kuyruğuyla 2 metreyi buluyordu sonra mürenin yanında bir tane daha gördüm ondan ama hangisi müren ounu karıştırdım :rolleyes::ptemo25

Burcu bunu beğendi.
  9. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    bende isterim bir sonraki dalışa benide götürünnnnnnnnnnnnnn yapılırmı temo27 bu bana valla kıskandım şimdi nasıl kötüsünüz :sopa:

Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Goturuyoruz istee ;)

seaman038 bunu beğendi.
  11. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    heee allah razı olsun nasılda güzel teselli verdin çupra var levrek var koş vatandaş koş:D

Burcu, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sanki ben bu ilginç canliyı bir kaç defa görmüstüm.:D

Deniz tavsanları ne güzelmiş. Mavi olan dev gibi kirmizı olanda xenia yapıştırmış üstüne.

seaman038, Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  13. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Dişidir o kesin. o da Xenia değil, aksesuvar.

MESUT_KERİM ve seaman038 bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Evet su ustunde de belli bir sure yasayabiliyormus :D
    kirmizi olana spanish dancer diyorlar ve sadeCe geceleri cikiyormus.

Ontheway bunu beğendi.
  15. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kum çok doğal duruyor.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    mürenin ağzı yamuk kavga etmiş heralde
    Yoksa mesut abi sen mi dövdün hayvsnı :p

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Deniz canlisiyla kaya kovuğunu paylasamadilar :D

Burcu bunu beğendi.
  18. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    o sesler yunuslardan çıkıyodur umarım :D şaka biyana çok güzeldi videolar bayıldım valla benimde çok istediğim bi gezi kısmetse bizde gideriz ;)

suyun altı biraz renksiz geldi bana kameradan öyle diycem ama balıklar gayet renkli çıkmış anlamadım. Bu mercanlar bizim ledlerin altında daha güzel görünüyor galiba :)

19. Sesler Dalış liderimizin su altında kullandığı düdükten çıkıyor. Ama o sesler sayesinde yunuslar daha uzun yanımızda kaldı ;) Arkada tiz olarak duyduğunuz sesler ise yunusların sesleri.

Su altında renk tonları, hem tuzlu suda kırılan ışık, güneş ışığı, hem de derinlikten dolayı bu şekilde gözüküyor. Fakat kameranın feneri yaklaştıkça, aşağıdaki tridacnada olduğu gibi görüntü renkleniyor...

20. Portal dalış organizasyonu yaklaşırken, sıradaki Kızıldeniz videomuz gelsin :) HD izleyiniz...

Sayfayı Paylaş