1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobinin böylesi,yağmur bereketi ve herşey

Başlığı 'Havuz ve Gölet Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. yasarhakan

yasarhakan

Ynt: Bitki,Cichlid,Canlı Doğuran (VS)

Şu forumlar aleminde, şu ana kadar gördüğüm en güzel, en ilginç, en ******, en ..... konu olduğunu özellikle belirtmek ister, paylaşım için teşekkür ederim.

Kaynakla ilgili biraz daha bilgi yok mu acaba? Sadece resim değil anladığım kadarıyla, ilk resimlerin civarında az da olsa biraz metin görüldüğünden, sonradan çeviriden vazgeçilmiş gibi hissettim biraz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hakan Hocam selam,
    Başlığın başından itibaren çeviri yok aslında. Tamamen benim yazım, benim eklememdir. Başlık içerisinde belirttiğim gibi, mail ile fotoğraflara ulaştım. Soralım bakalım geniş bir bilgi bulabilecekmiyiz. Epey zorlandım, aslında anlatıma devam edecektim fakat, hocam çok fazla fotoğraf uplant etmek zorunda kaldım. Gerçi çözümü sağ olsun Murat abi anlattı ve bir link verdi süper bir uplant sitesi tavsiye ederim. www.photobucket.com Fakat başlığın sonuna denk geldi biraz. :cicek:

Fakat kesin araştıracağım net bilgileri.

3. assamarita

assamarita

Temel abi, ben nasıl bunları görmemişim. Bu güne kadar gördüğüm en güzel fotoğraflar bunlar. Üstelik yağmur suyunda bunca balık, bitki inanamadım :hink: :basardim:

Ben bir deney izledim geçen gün, 4 adet aynı yerden, aynı türde, aynı saksılarda olan 4 çiçeği farklı su kullanarak sulamışlar.

Birinde sadece içme suyu ile, biri yağmur suyu ile, biri az sirkeli su ile, biri yoğun sirkeli su ile bir hafta sulanmış. Çiçeklerden içme suyu ile sulanan çok sağlıklı ve güzel çiçek açarken, yağmur suyu ile ile sulanan biraz daha kötü durumda imiş, diğerleri zaten kurumuş.

Yağmur suyunda egzos ve çevre kirliliğinden bir madde varmış, tabi bu bölgenin yeri ile alakalıdır sanırım. Çok güzeller ama çok. :hasta:

4. MELEK

MELEK

insan yaşlanmaz orda :)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ynt: Hobinin böylesi ,Yağmurun bereketi ve Her şey

Gülçe, yağmur suyunda sözünü ettiğin madde asittir, yağmurun büyük şehirler üzerine çok daha fazla asit yüklü yağdığı bilinmektedir. Bölgeye göre elbette değişecektir, fakat ortada ciddi canlı yelpazesinin çok başarılı bakıldığı, üretildiği bir görsel şölen var.

Daha önceki mesajımda belirttiğim bir konuyu tekrar hatırlatmak gerekirse, Ülkemizde bu görüntülerin ve üretimin ciddi şeklide başarılabileceği bölgelerimiz, şehirlerimiz, hobicilerimiz bulunmaktadır.

Saygılar...

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Adam hakikatten aşmış ya. :alkis:

Temel abi;öncelikle emeğine sağlık. :alkis: Ancak,abi çatlatma bizi neresi burası yaa? :dusunceli: :D

Birde bu canlıyı anyalamadım. :hink: Bu nedir?

Birde bunlar kalkan balığımı ?

Bu vatoza da hasta oldum. :)

Temel abi sabırsızlıkla devamı bekliyoruz.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Pardon.Geç fark ettim burası İngiltereymiş :cekingen:

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Söyleyecek kelime bulamıyorum.Harika birşey ya.. Teşekkürler Temel abi, konuyu geçte olsa gördüm.. Ama böyle güzel şeyler birden bire konmaz ki alıştıra alıştıra ekleseydin ya resimleri.. Sabahın 6'sinda hayallerime bir yenisini daha ekledim.İnşallah hepimizin böyle bahçesi olur ve su dünyasına çeviririz..

Sanatkar baba ve ailesinide tebrik ediyorum. :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

9. tusan

tusan

Emeğe saygı ellerinize sağlık bizimle paylaştığınız için çok güzel bir proje

10. mgrbz17

mgrbz17

Hobinin böylesi ,Yağmurun bereketi ve Her şey

Mükemmel !!! gerçek bir doğa oluşturmuş adam . Yapılabilirmi derken adam yapmış . Çok ilginç daha önce böyle bir ekosistem takliti görmemiştim ; hemde soğuk bir ülkede tropik kuşak canlıları ile . Doğrusu terasta çocuk havuzuyla bir bitkili canlıdoğuran havuzu projem vardı bu resimler hakikaten çok iyi olmuş , çok iyi bir kaynak olmuş . Hocam emeğinize sağlık böyle ilginç şeyleri bulup çıkararak bizlere değişik yollar açıyosunuz . Bence yeni fikirler üretilmesine çok yardımcı olacak bir çalışma .

11. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Temel Abi iyi hoş da İngiltere'ye düşen yıllık yağış miktarı nedir?Adamlarda elektrik sudan ucuz.Maşallah gelirleri de o biçim.Ha bizde yapılmaz mı,yapılır tabi ki ama o kadar para ve vakit sahibi bir adam bence başka şeylerle uğraşır gibime geliyor.Sürekli yağış alan bir bölge olduğu için ve golf stream sıcak su akıntısına sahip oldukları için kışları pek sert geçmez,hava sıcaklığı dalgalanmaları yıllık 5-10 dereceyi geçmez.Geçenlerde AKSAM diye bir yer gördüm.Antalya'da binlerce balık yetiştiriyorlar ve sularını da yanından geçen dereden alıyorlar.Ülkemizde yok değil ama çok zahmetli be abi :(

12. ciklet1

ciklet1

Cennet burası herhalde. huh:

13. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY

Temel abi,bu kadar güzel bi konuyu geç gördüm.Şaşırdım kaldım açıkcası.
    Üretimhanemi desek,hobihanemi desek.Elamanların eline koluna sağlık.
    Türkiye'de olmadığı için üzüldüm.

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

+1

Başka söz söylenmez.

15. CaN_BaKıR

CaN_BaKıR

Süper görüntüler. Eline sağlık hocam.. em34:

16. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Öyle bir yerim olsa cam akvaryumu kesinlikle bir daha kullanmazdım

17. CaN_BaKıR

CaN_BaKıR

Valla şunu unutma Emrah... O yerin seyir zevki sıfır... Cam akvaryum ile kıyaslanamaz o konuda... Hani bi duvarı cam olan havuzlar olsa tamam haklısın :)

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu güzel yorumlara teşekkür ederim arkadaşlar.

Eğer yaşadığı yöre veya bahçeli evi olan durmasın vursun kazmayı. Böyle bir şansım olsa durmazdım açıkcası.

Yorumlar güzel olunca değdiğini düşünüyor insan. Bu fotoğrafları 3 günde upland etmiştim.

Saygılar...

19. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

İyi temel abi vurayım kazmayıda :D havuz yapımı ile ,lgili bişeyler yayınlayında öğrenelim önce.
    Valla Onur hocam doğal bir göletin dibini bir camdan seyredebilmek isterdim mesela evin kenarı göl olacak,bodrumda duvar boydan boya cam arkası olduğu gibi göl, duvar kenarınada iki tane spot çakardım dibe dalar bi ton bitki ekerdim oraya, akvaryuma yüzmeye giderdm :D işte zevk odur hem akvaryum hem göl herşey orada :D bi koyduğum balığı bi daha görebilirmiydim o biraz düşündürüyor beni :)

20. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem

Arazi var ama dağda.Anasını satayım şöyle Avusturalya'da falan doğmamışız ki :p

Sayfayı Paylaş