1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobi odası Tasarımı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Tekin27 tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Tekin27

Tekin27

İsim:
    F.Tekin

Arkadaşlar çizim programı ile tasarladığım bir hobi odası tasarımı.

Üretimhane değil.
    Dekoratif eşyalarla süslenebilecek,çalışma odası amaçlı kullanılabilecek,depolama alanı fazlaca olan bir oda.
    Rahat çalışma alanı ve kare modern lavabosu.
    Orta kısımda kenarları koltuk,puf işlevi gören minderle çevrili 200x100x90H ölçülerinde havuz.

Üst üste bulunan tankların ölçüleri ise
    *100x40x50h
    *100x40x50h
    En üstte yanyana olanlar;
    *50x40x50h
    *50x40x50h.
    Bol depolama alanı olan bir hobi ve çalışma dinlenme odası,gerçeğe dönüştürmenin maaliyeti oldukca fazla ama yine de yorumlarınızı esirgemeyin.

Eleştirileriniz,benim için değerlidir. temel2: :cekingen:

ayberkbyberk bunu beğendi.
  2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Hobi odası Tasarımı

Bir mimar olarak tasarımları eleştirmeyi pek sevmem. Çünkü tasarımlar kişinin ihtiyacına göre çıkar. Ancak işlevsellik eleştirilmesi gereken önemli bir unsurdur. Öncelikle akvaryumlarınızı yerşeltirme şekliniz bence yanlış. Akvaryum oda içerisine yerleştirilirken, oturma grubuna oturulduğunda göz hizasının tam nerede olduğu iyice hesaplanmalıdır. Bu sayede akvayrumun görselliğinden en verimli şekilde yararlanılabilir. Ancak bu da yeterli değildir. Akvaryumun içinde ne besleyeceğiniz de çok büyük önem gösterir. Örneğin besleyeceğiniz balıklar molly lepistes gibi küçük balıklar ise akvaryumu oturma grubuna yakın noktalara yerleştirmek gerekir ama eğer balıklar oskar veya ciklet türleri ise oturma grubundan biraz uzaklaştırılabilir.
    Tüm bunların dışında akvaryumları üst üste yerleştirmek yerine yan yana yerleştirmeyi düşünebilirsiniz diye düşünüyorum. Lavabo mantıklı bir hareket. Akvaryumların altına gizli bir köşeye su gider borusu de yerleştirebilirsiniz, su değişimlerinde filan suyu kolayca atabilmek için. Bir de böyle bir odada küçük küçük birçok akvaryum yerleştireceğinize bir tane çok büyük ve diğerleri küçük küçük akvaryum yerleştirebilirsiniz.
    Son olarak havuzu ya yere daha yakın yapmalısınız ya da cephelerini cam yapmalısınız ki görselliğinden faydalanabilesiniz. Havuzu şelale gibi bir mantıkla inşa edebilirsiniz.
    Herşeyden öte, hepimizin hayallerini süsleyen bir odadır bu. Biraz çalışma ile çok ama çok güzel bir oda olabilir. Herşeyin gönlünüzce olması dileği ile.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çizim çok güzel ve başarılı. Mimar gözünden bakamadığım için genele yorum yapmak durumundayım. Ben bu şekilde kullanabilirdim ama mimar olmak başka bir şey. Birçok hobi dahil edilebilir aslında odaya. Kaplumbağa, kuş, maket gemi alanları da olsa fena olmazdı diye düşündüm.

Ellerine sağlık.

4. Tekin27

Tekin27

İsim:
    F.Tekin

Ben mimari açıdan düşünmedim,bazı tasarımlarım var ama genellikle değişik objeler,eşyalar tasarlarım,mimari olarak bu planda denilemez onuda çok iyi biliyorum.

Benim hayalimdeki tam olarak bu değil,diğer tasarımlarım kendime saklı olduğu için paylaşamam,ileride mimarlık,içmimar olmak dileğiyle.

Eleştiriniz ise hoşuma gitti,yaptığınız çalışmalar varsa göz atmak isterdim.

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Böyle bir odam olsun,zaten gerisi hikaye.portal5.gif

7. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Bir oda olsun da çamurdan olsun. :)

8. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Abi ev yıkılır çamurdan yaparsan. :D

9. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Ev radyan temelli olsun da, hobi odası çamurdan olsun. :)

10. Tekin27

Tekin27

İsim:
    F.Tekin

Oda olsun ne olursa olsun olmaz.

Olabileceğin en iyi mesleğe sahip ol...
    Alabileceğin en güzel eve sahip ol... felsefesi geldi aklıma :)

11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bunu deniyicem ama önümde uzun bir yol var. saat:gif

12. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Tekin bey dediğin gibi felsefe. Ama hayat o kadar kolay olmuyor.

13. Tekin27

Tekin27

İsim:
    F.Tekin

Başkalarının büyük görünmesinin nedeni bizim dizlerimiz üstüne çökmüş olmamızdır.Bir şeyi istersen,mutlaka olacaktır.
    Ne kadar istediğinize bağlı...
    "Olabileceğin ve alabileceğin" kelimelerine dikkat çekerim,"En iyi mesleğe sahip ol En lüks evde otur" anlamı çıkarmışsınız kendinize,imkanlarınız yettiği kadar demek istedim.

14. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Konu iyice dağılmış. Son noktayı da ben koyayım. " Çok adamlar gördüm sırtında bir ceket bile yok, çok ceketler gördüm içinde adam yok. "
    Yani özetle siz düzgün bir birey olun, sahip olduğunuza hakkınızla sahip olun da, dört duvar bir çatı bile dünyanın en güzel evi olur :)

sekoco bunu beğendi.
  15. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Mutlu bir hayat sürelim yeter.Fazlasında gözümüz yok.

16. ayberkbyberk

ayberkbyberk

Yer:
    KIRKLARELİ
    İsim:
    ayberk
    En sıradan başlangıç bile hayal kurup unutmaktan iyidir.. Kendi hobi odamı 3 yıldır hazırlıyorum ; kat ettiğim mesafe ise karınca kararınca anca.. :) Üstelik kiracıyım.. demir profil iskelet üzerine 1.sınıf mdf akvaryum dolabı 114*64*54 ölçülerinde 10mm vitrin camından (camcıyı hiç tanımadığım halde sırf hobi hevesim sebebiyle yardım etti:) Profil köşebentli kendi üretimim akvaryumum ayrıca standart 70 lt hazır alınmış akvaryumum 1000lik dolphin dış filtre ve 2adet iç filtre 1 adet şelale filtre çeşitli yapay bitki ve aksesuarlar 60 kadar ortaboy tahminen 300 kadar yavru lepistesim :(100den sonra saymadım) 11 tane cüce çöpçüm var.. Sattığım balıklarımla odama sürekli birşeyler ekliyorum bugünde bir kitaplık yaptırdım odama.. Ayrıca da bir çift muhabbet kuşu aldım.. Balıklarımı satarken hiç kıyamasamda yeniden ürediklerinde hem onların çoğalmaları hemde odama gelecek yeni eşyalarım keyfimi katlıyor.. Ayrıca akvaryum seti kurmaları şartıyla balık hediye ettiğim yakın arkadaşlarımda var. tekin 27 çalışman güzel. zamanla ihtiyaçlarına göre geliştirebilirsin bu nedenle EN SIRADAN BAŞLANGIÇ HAYAL KURUP UNUTMAKTAN İYİDİR..

Sayfayı Paylaş