1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herkeze selam olsun

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Oguz48 tarafından 20 Haziran 2019 başlatılmıştır.

1. Oguz48

Oguz48

İsim:
    Oğuz
    Arkadaşlar öncelikle bana yardım edecek veya etmeye calışacak herkeze cok teşekkür ederim şimdi ben hep hayalimde olan deniz akvaryumu işine girmek istiyorum ve bilgi sahibi olmak istiyorum 1.ilk olarak kafamı karıştıran konu canlı kaya.şimdi bu canlı kayanın gözenekli yapısından dolayı içinde yararlı ve zararlı bakteriler oluştugunu ve ev sahibi yaptıgını biliyoruz ama mercan nasıl oluşuyor mercan her deniz akvaryumunda kendiliğinden mi oluşuyor yani sormak istedigim kendim yaptıgım dıy canlı kayada mercan kendiliğinden oluşur mu (canlı kayayı kendim yapmak istiyorum )

2. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Öncelikle hoş geldiniz. Canlı kaya sadece içinde ihtiva ettiği bakteriler için var. Mercanlar ayrı konu onları harici sarın alıyoruz. Siz en iyisi en baştan başlayın. Siteyi iyice inceleyin. Yeni başlayanlar İçin oldukça fazla kaynak mevcut daha sonra sorularınızı sorun elimizden geldiğince cevaplayalım.

3. Oguz48

Oguz48

İsim:
    Oğuz
    Siteyi iyice inceledim ama cok fazla gereksiz bilgi bilgi karmaşalıgı var faydadan fazla zarar olmaya başladı araştırdıkca vazgecme derecesine geldim bazı yerlerde okudugum makaleler bana heves ve destek verirken bazı makalalerde istegimi kırıp umutsuzluga sürüklüyor onun için bu konuyu acmaya karar verdim yardımlarınız içinde teşekkür ederim

4. Oguz48

Oguz48

İsim:
    Oğuz
    Şimdi anladıgım kadarıyla kayalarda yararlı bakteriler yuvalanoyor akvaryuma kaya koydugumuzda bakterilere ev sahipligi yapıp kayalar canlanacaktır değil mi ama üzerinde mercan falan oluşmayacak bunun için daha önce mercan bulunan kayadan aşılamak veya mercanların coğalmasını beklemek gerekecek değil mi ?

5. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Aşılama yok dostum mercanı direk sarın alıyorsun o ayrı bir olay canlı kaya ayrı bir olay biri köpeğin yuvası mama kabı diğeri köpek ;)

6. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR

Sayfayı Paylaş