1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herkeze selam / Amazonum

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde balyoznuri tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Amazondan yeni kareler

Fotoğraf kalitesi biraz düşük o yüzden puslu çıkmış birazcık.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah balıklar discuslar çok güzel ve sağlıklı.:nazar: Isı kaç derece akvaryumda, bitkiler uyum sağlıyor mu genelde yüksek ısı seven discusların ortamına ? Ben bitkileri de sağlıklı gördüm.

3. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Temel abi biraz geç cevapladım kusuruma bakma.Akvaryum ısısı 30-31 arasında.Bİtkilerde herhangi bir solma yada çürüme yok sağlıklı şekilde büyüyorlar.Aman nazar değmesin:nazar:

4. görkemtemel

görkemtemel

Aytekin bey balıklarınız çok sağlıklı duruyor :nazar: :) Daha önceki tecrübelerimden ben bu ısıda anubias haricindeki tüm bitkilerimi kaybetmiştim :)

5. gsdeniz64

gsdeniz64

İsim:
    Gökçen İLHAN
    Fotolardan görüldüğü kadarıyla sağlıklı balıklar ve renk varyasyonları çok güzel

Fotolardan gördüğüm kadarıyla sağlıklı ve renk varyasyonları çok güzel Discuslar.Hayırlı olsun ve güle güle besleyin.Dekor olarak taşları tanktan çıkarıp mangrow-mopani ya da red moore kökleriyle dekore ederseniz görsellik açısından daha iyi olur.Bu arada hava motoru kullanmanızı pek önermem,ph üzerinde etkisi oluyor.Amazon kökenli balıklar asidik suları sevdiklerinden dolayı torf kullanmanızı öneririm.Hem suyu yumuşatacaktır,hemde tanktaki suyu Amazondaki gibi doğal kahverengi suya döndürecektir.

6. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Yorumlarınız teşekkür ederim.Torf konusunda pek bir bilgim yok aslında.Torfu Kumun altınamı yoksa sump'a mı koyucam.Görkem her gören şaşırıyor zaten bitkiler nasıl dayanıyor diye.Valla gizli bir sırrı yok şevkatimi veriyorum hepsi bu:F

7. gsdeniz64

gsdeniz64

İsim:
    Gökçen İLHAN
  8. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Gökçen bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.En kısa zamanda uygulucam.

Sayfayı Paylaş