1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hergün yada gün aşırı bir balıgım ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Taypfunn tarafından 27 Nisan 2019 başlatılmıştır.

1. Taypfunn

Taypfunn

Yer:
    Isparta
    İsim:
    Tayfun
    Öncelikle herkese merhabalar
    5 adet duboisi masva 5 adet black kriza balık aldım akvaryum bir metrelik oval akvaryum altına kumda aldım baygı bir yıkayıp içinne koydum 10 gün kadar ısıtıcıda dahil olmak üzere boş çalıştırdım sonrasında balıkları içerisine başka bir kovada beklettikten sonra tanka koydum 2 hafta sonra ölümler başladı tek tek iç hava motoru kullanıyorum bu arada akşamları birer defa yem veriyordum balıkların herhangi bir yerlerimde vücutlarında yafa kuyruklarındada bir sıkıntı yok önce yan yan gidiyorlar ertesi gün ölüyor lar bıgün 10 balıgımdan 3.sü ölecek yardımlarınızı rica esiyorum yanlış yaptığım bir yer var galiba tşklr 27.04.2019

2. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Akvaryuma çok erken balık eklemişsiniz. 10 gün nitrifikasyon döngüsü için yeterli bir süre değil. Zehirleniyorlar. Balıklarınız büyük ihtimalle bu sebeple ölüyor. Uygun koşullardaki tanka bir süreliğine taşımanız doğru olacaktır. Elverişli şartları sağlamak için ise minimum bir ay bakteri kültürü ve besini, ardından bir ay kadar dayanıklı birkaç balık ekleyip sistemi çalıştırmanız gerekirdi. Sonrasında onları çıkartıp balıklarınızı eklemelisiniz.

Dış filtrenizi yazmamışsınız, Tropheus gibi bazı türlerde filtre olayı çok daha fazla önem gösterir. Tropheus türlerinde en fazla görülen rahasızlık Bloat hastalığıdır ve bir balıkta baş gösterirse bütün balıklara sirayet etmesi kuvvetli ihtimaldir. Stres ise yanlış beslenme şekli ile birlikte hastalığa davetiye çıkartır. Kötü su şartları da stres demektir.

Bakımı zor bir balık türü değildir aslında ama bu tür üzerine biraz ders çalışmanız hem onların sağlığı açısından, hem de sizin maddi manevi sağlığınız açısından iyi olur.

hiter ve ogurcay bunu beğendi.
  3. Taypfunn

Taypfunn

Yer:
    Isparta
    İsim:
    Tayfun
    İlginize tşk ederim öncelikle. Dış filtrem yok malesef dediklerinizi aynen uygulayacagım sonucu buradan bildiririm tşklr imşallah bidaha ölmezler

Sayfayı Paylaş