1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herşey Çok Güzel Oldu 130x60x47

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Çağatay Utku tarafından 26 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Banner kendi haline bıraksam birkaç güne ölecekmiş gibi duruyor yem yiyor. rengi beyazladı iyice. Bir videoda görmüştüm tatlı su banyosu yaptırıyorlar balığa ve üstündeki bütün parazitler dökülmüştü. Önerirmisiniz?
    Aynı belirtilere sahip bicolar goby öldü çünkü

IMG_20181106_092642.png

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tatlı su banyosu fayda saglayabilir, su ısısı ve ph değeri eşit olsun 2 dakika gibi bir sürede kesin tatlı su banyosunu.

Çağatay Utku bunu beğendi.
  3. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Af'nin mercan besin katkılarını girmiyorum artık sadece hafta bir dondurulmuş plankton veriliyor.
    Biraz cyano problemim var akıntı miktarı azaltıldı ,

Fuat Çakmak, ömer_ ve hiter bunu beğendi.
  4. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Çağatay bey merhaba,
    Dondurulmuş yemin cyanoya etkisinin olduğunu düşünüyor musunuz? Ben 2 günde 1 veriyorum eğer öyleyse benimde kesmem lazım..
    Ayrıca cyano için akıntı arttırılması gerekiyor diye okumuştum. Neden azalttınız?

5. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Fuat bey cyano için akıntıyı artırmak gerekiyor . azaltım çünkü bende ağırlıklı olarak lps ve soft mercan var yüksek akıntıda formları bozuldu. bendeki cyano af Ürünlerini fazla dozlanması ve akvaryuma fazla müdahale sonucu oluştu. artık akvaryuma el kol sokmıcağım ve yemleme dışında bir müdahale düşünmüyorum. dondurulmuş yemin cyanoya etki hakkında bir tecrübem yok.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yemler vitaminler gereksiz ve bilmeden kullanılan katkılar fosfatí arttırır.
    Buna kötü su (silikat, ağır metal yogunluğu fazla olan su diyebiliriz.) şartlarída girince cyano kaçínılmaz olabiliyor.
    Sps ve çok hassas test ile gitmesi gereken bir canlı tankı değilse su değişimleri rutin olarak yeterli gelecektir zaten.
    Önemli olan tuzluluk ve iyi tuz kullanımí.

ogurcay, hiter, Fuat Çakmak ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Kayaları kaldırıp red wrasse'yi yakalamam sonrası strese bağlı benek salgını başladı . Sarımsaklı yemler, nori, UV filtre bir işe yaramadı balıklar birer birer ölüyor çok moral bozucu bir durum. Isı sabit 26-27 derece

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun üzúcü olmuş, bende aynısını yaşamıştım. Sadece mercanlar kalmıştı 2 ay bu şekilde baliksiz donmustü tank.

9. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Çok geçmiş olsun yazık olmuş bende de aynı sorun var malum tankım ufak minicik bir kayayı oynatsam beyaz benek fırlıyor

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Perşembe günkü mesajınıza baktım da, sonrası talihsizlik olmuş. Geçmiş olsun.

11. Cuneyt K

Cuneyt K

İsim:
    Cuneyt Kuyumcu
    Geçmiş olsun bende de balıklar benek oluyor Sadece Tangler, hiç bir değişim yapmıyorum 2 doktor karides var ICH ile yaşayabiliyorlar balıklar bence rutin düzeni bozmadan aynı besinler ile devam ediyorum sonra benek geçiyor bir sonraki stres kaynağına kadar

Sanırım düzelteyim derken daha fazla stres kaynağı ekliyorsunuz

Umarım atlatırsınız , mücadeleye devam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

samurai, hiter ve Çağatay Utku bunu beğendi.
  12. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Beyaz benek salgını sonrası balıkların %50 si.gitti. Geriye 3 Tang 1 wrasse kaldı benek çok azaldı sanırım kurtuldular. Bu süreçte reef roids medic 10 gün kullanıldı medya reaktörü kapatıldı ,bol bol AF garlic oil ve fish-A damlatılmış dondurulmuş yem ve nori yosunu verildi . Red choris wrasse'yi yakalamak için tanktaki kayaların çıkartılması ile başlayan cyano sorunum bu yüzden azmış durumda . Artık bazı LPS leri sarmaya da başlayınca yarın chemicelan başlamayı planladım. Medya reaktöründe karbon ve AF phosfatminusu yeni değiştirdim. Akıntıyı artırdım.
    Tuzluluk:1024
    Nitrat:10
    Fosfat: 0.04
    Kh:9.3
    Ca:440
    Mg:1430
    Ph:8.3
    ORP:410
    Sıcaklık:27(soğutucu çalışıyor)
    TDS: 0 ppm
    15 günde bir su değişimi dışında katkı veya mercan yemi girilmiyor akıllandım temo12
    cyanonun mercanları sarmasına başka nasıl engel olabilirim bilemedim. 3 gündür takipteyim azalmak yerine biraz daha arttı mecburen chemicelan kullanacağım

IMG_20181119_203224.png IMG_20181119_203341.png

13. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Bakteri kültürü girip sistemi güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Nitrat ve Fosfat çok yüksek sayılmaz. Cyano bende de vardı bir ara çok değildi .. Bakteri kültürü girişi ve birkaç defa yüksek oranda su değişimi ile kurtuldum.

14. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Biodigest 15 günde bir girdim Ömer bey yazmayı unutmuşum.

ömer_ bunu beğendi.
  15. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Sanırım yapılacakları yapmışsınız. Chemi clean çözüm olur umarım.

16. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    27 dereceyi 25 li degerlere cekmelisiniz...

17. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Chemicelan uygulamanın 48. Saatin deyim büyük oranda cyano geriledi . Cyanonun bendeki sebebi beyaz benek olan balıkların direncini artırmak için dondurulmuş yem ve buna ilave aquaforest garlic oil ve fishV günaşırı vermemden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Sıcaklık 25.5 dereceye düşürüldü.
    Keyifisiz olan hammer , duncan ve bubble coral halen keyifsiz .Işıkmı yetersiz geliyor (6x39wattT5+30wattled ) yoksa tuzumu değiştirmek gerek( Aquaforest reef salt) bilemiyorum. İlk başladığımda bütün mercanlar daha iyidi hatta Sps bile dallanıp büyümüştü. Şuan sadece zoalarda büyüme var diğerleri yaşıyor diye şükrediyorum. Şu değişimi yapacağım bu akşam . Başka bir önerisi olan varsa denemeye hazırım

hiter bunu beğendi.
  18. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Şu anda yolunda gözüküyor her şey bence su değişimi ve zamana. Bırakmak lazım haftaya keyifleneceklerşnden şüphem yok

19. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    %20 su değişimi sonrası mercanlar topluyor gibi oldu beyaz benekte geriledi. Sanırım şu değişimini pek ihmal etmemek gerekiyormuş . Nitrat ve fosfat değerlerim normal çıksa bile

hiter ve veysel bunu beğendi.
  20. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Buble anemon dolaşmaya karar verdi her gün yeni bir yerde görüyorum.
    Buda işyerimde 1 yıllık bitkili Lepistes tankım (0₺ masraflı)
    IMG_20181129_091852.png

okan058, veysel, Fuat Çakmak ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş