1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herşey Çok Güzel Oldu 130x60x47

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Çağatay Utku tarafından 26 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Banner kendi haline bıraksam birkaç güne ölecekmiş gibi duruyor yem yiyor. rengi beyazladı iyice. Bir videoda görmüştüm tatlı su banyosu yaptırıyorlar balığa ve üstündeki bütün parazitler dökülmüştü. Önerirmisiniz?
    Aynı belirtilere sahip bicolar goby öldü çünkü

IMG_20181106_092642.png

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tatlı su banyosu fayda saglayabilir, su ısısı ve ph değeri eşit olsun 2 dakika gibi bir sürede kesin tatlı su banyosunu.

Çağatay Utku bunu beğendi.
  3. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Af'nin mercan besin katkılarını girmiyorum artık sadece hafta bir dondurulmuş plankton veriliyor.
    Biraz cyano problemim var akıntı miktarı azaltıldı ,

Fuat Çakmak, ömer_ ve hiter bunu beğendi.
  4. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Çağatay bey merhaba,
    Dondurulmuş yemin cyanoya etkisinin olduğunu düşünüyor musunuz? Ben 2 günde 1 veriyorum eğer öyleyse benimde kesmem lazım..
    Ayrıca cyano için akıntı arttırılması gerekiyor diye okumuştum. Neden azalttınız?

5. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Fuat bey cyano için akıntıyı artırmak gerekiyor . azaltım çünkü bende ağırlıklı olarak lps ve soft mercan var yüksek akıntıda formları bozuldu. bendeki cyano af Ürünlerini fazla dozlanması ve akvaryuma fazla müdahale sonucu oluştu. artık akvaryuma el kol sokmıcağım ve yemleme dışında bir müdahale düşünmüyorum. dondurulmuş yemin cyanoya etki hakkında bir tecrübem yok.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yemler vitaminler gereksiz ve bilmeden kullanılan katkılar fosfatí arttırır.
    Buna kötü su (silikat, ağır metal yogunluğu fazla olan su diyebiliriz.) şartlarída girince cyano kaçínılmaz olabiliyor.
    Sps ve çok hassas test ile gitmesi gereken bir canlı tankı değilse su değişimleri rutin olarak yeterli gelecektir zaten.
    Önemli olan tuzluluk ve iyi tuz kullanımí.

ogurcay, hiter, Fuat Çakmak ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Kayaları kaldırıp red wrasse'yi yakalamam sonrası strese bağlı benek salgını başladı . Sarımsaklı yemler, nori, UV filtre bir işe yaramadı balıklar birer birer ölüyor çok moral bozucu bir durum. Isı sabit 26-27 derece

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun üzúcü olmuş, bende aynısını yaşamıştım. Sadece mercanlar kalmıştı 2 ay bu şekilde baliksiz donmustü tank.

9. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Çok geçmiş olsun yazık olmuş bende de aynı sorun var malum tankım ufak minicik bir kayayı oynatsam beyaz benek fırlıyor

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Perşembe günkü mesajınıza baktım da, sonrası talihsizlik olmuş. Geçmiş olsun.

11. Cuneyt K

Cuneyt K

İsim:
    Cuneyt Kuyumcu
    Geçmiş olsun bende de balıklar benek oluyor Sadece Tangler, hiç bir değişim yapmıyorum 2 doktor karides var ICH ile yaşayabiliyorlar balıklar bence rutin düzeni bozmadan aynı besinler ile devam ediyorum sonra benek geçiyor bir sonraki stres kaynağına kadar

Sanırım düzelteyim derken daha fazla stres kaynağı ekliyorsunuz

Umarım atlatırsınız , mücadeleye devam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

samurai, hiter ve Çağatay Utku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş