1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herşey Çok Güzel Oldu 130x60x47

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Çağatay Utku tarafından 26 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Yayıldı başka kayalardada var şimdilik elle kopartıyorum

2. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    karantina tankınız hakkında bilgi verebilir misiniz? nasıl bir filtrasyon uygulanıyor havayı nasıl veriyorsunuz, benim de tedavi ve karantina için 30 litrelik birşey alasım var

3. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    tunze 9001 protein skimmer kullanıyorum ama şu an faal değil

EmirG bunu beğendi.
  4. kiplik

kiplik

Yer:
    Afyonkarahisar
    İsim:
    kemal
    Çağatay bey herşey cok güzel elinize sağlık. Benim sormak istediğim şey ups ile alakalı, sanırım line interactive ups kullanıyorsunuz. Elektrikler kesildiğinde direk devreye giriyor mu yoksa bir kaç saniyeliğine durup sonra mı elektrik veriyor. Bende düşünüyorum almayı fakat line interactive modeller direk girmiyor diye duyduğum için almadım.

5. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    direkt devreye giriyor durma olmuyor. yaptığım en iyi yatırım bence çünkü 2 günde bir elektrik gidip geliyor kısa süreliğine

6. kiplik

kiplik

Yer:
    Afyonkarahisar
    İsim:
    kemal
    Bende araştırayım o zaman, sizin ups cihazınızın marka modelini öğrenebilir miyim ?

7. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul

Ben tunçmatik lite 2 kullanıyorum mesela, sesi kapatılabildiği için tercih etmiştim. alırken bu özelliğe dikkat edin yoksa gece örneğin elektirik kesildiğinde uykunuzun ortasında dıt dıt sesiyle uyanabilirsiniz..

8. kiplik

kiplik

Yer:
    Afyonkarahisar
    İsim:
    kemal
    Burak bey sizinkide mi ps ve kafa motorunu durdurmadan direk devreye giriyor?

Rubbertooth bunu beğendi.
  9. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Evet anlik devreye giriyor herhangi bir elektrik kesintisi olmasina izin vermiyor

10. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Durumlar bu. Yeşil staghorn gitti sayılır. Artık sps hayalimden vazgeçtim sanırım 4-5 adet sps öldürmüşümdür sebebini çözemedim.

IMG_20181017_075053.png IMG_20181017_075212.png

veysel bunu beğendi.
  11. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Red choris wrasse'yi yakalamak için tanktaki kayaların çoğunu çıkarmak zorunda kaldım 4. Saatin sonunda hayvan yorgunluktan bithap düstü. Kumun altına kendini gömdüğü yerden elle yakalandı. Palyaçolar ev edindiği torchu sonunda öldürüldü aynı yere BTA anemon koydum ama onun yerine hammer ve leatheri ev edindiler ne yapabilirim tavsiye lütfen. Elegance coralın bir kısmı iskeleti den ayrıldı sebebi choris wrassenin ona sürekli takla artırması aynısını kırmızı gonioporayada yaptığından oda şu an toparlama modunda. Tridacnayı takla attırıp durması neticesinde kaybettim. Avustralya trompet coral eklendi. Biodigest eklendi .

IMG_20181027_164406.png IMG_20181027_164547.png

hiter bunu beğendi.
  12. akvaryumtayfun

akvaryumtayfun

İsim:
    Tayfun
    Hocam elinize sağlık. En iyisi kendi elinizle yapmak zaten :) Seve seve kullanırsınız...

Çağatay Utku bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Palyaçoları zor o mercanlardan vaz geçirmek. Plastik bir tel ile tankın bir bölümüne anemon ve palyaçolar ayrılarak anemona alışmaları saglanabilir belki.

14. Apolim

Apolim

İsim:
    Alpaslan
    Palyaço ve anemon u delikli bir kap içinde 1 gün bekletirseniz anemonu host ediniyorlar

Ben bu şekilde herzaman başarılı oldum

15. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Anemona kendiliğinden girmeye başladılar ama hammer ve leatherıda ziyaret etmekten eksik kalmıyorlar

veysel bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alışırlar o zaman anemona.

17. omrckr01

omrckr01

İsim:
    Ömer
    Çok güzel ilerliyorsunuz tebrik ederim .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Son 3 gündür banner ve bicolar goby üstüne un atılmış gibi beyazladı ne olduğunu çözmek için testlere baktım tuzluluk 1028 e, nitrat 16'ya (ATO kapalı kalmış su seviyesi düşmüş ve PS 1 hafta efektif çalışmamış) yükselmiş.
    Beyaz benekte var üstünde. Yem alıyorlar nori mysis artemia sarımsaklı şekilde veriyorum ama düzelmiyor. 18 watt UV 7/24 çalışıyor. %10 su değisimi ve tuzluluk 1025 e getirildi
    Sorum: yüksek tuzluluk böyle birşey yaparmı?
    Beklemek dışında
    Başka ne yapabilirim

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yüksek tuzluluk balıklarda bu şekil yapabilir.
    Marin tanklarda genelde balıkları 1018 tuzluluk gibi düşük tuzluluk da tutmayı tercih eder hobiciler.
    Ísıtıcıyı da mutlaka kontrol altında tutun ufak tefek ısı değişimlerinde de bu şekil tepki verebilir balıklar.

Mesela,
    Dün öğleden sonra benim tankta duncan coral ve madagasgar leather anlamsız bir şekilde aniden kendini kapattı. Akşam üstüne doğru kendine gelmeye başladılar.

Olabiliyor bu şekil olaylar.

20. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Sıcaklık 27.4-26.4 arasında ısıtıcı değil soğutucu çalışıyor, nasıl bir mantolama yapıldıysa bizim ev doğalgazla değil akvaryumla ısınıyor , arasıra pencere açıp salonu soğutmak gerekiyor. Balıklar zamanla düzelir umarım

veysel ve hiter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş