1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hangi türlerle yaşar.

Başlığı 'Piranha Balıkları Forum' kategorisinde MertBalim tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Bende Küçük boyda 8 piranha ve pangasius köpek balıklarıvar şuan büyüyünce köpek balıklarını yer dedi balıkçı yemeye başladığı zaman götürcem. Büyüyünce içine hangi türler atabilirim hangi türlerle uyum sağlar yardımcı olurmusunuz?

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Bence verebiliyorsanız pengasusları hemen verin,nedeni için okumadınız ise ekli konuyu okumanızı öneririrm:
    http://www.akvaryumportali.com/vbi/...lncrlar-kpekbal-(!)-olarak-bilinen-yayngiller

8 adet piranha için tankınız uygun mu?
    Etçil olduğundan eminmisiniz?Pacu lar piranha olarak satılabiliyor da o bakımdan sordum.
    Tankınız yeterli ise yanına astronot olabilir mesela ama o da büyük tank gerektiren bir balık.

YIKIKTEMO, murer ve cirol bunu beğendi.
  3. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    8 adet 3 cm lik prianalarım 320 litre bir akvaryuma yeterli kanaatındayım. 80*80*50ölçülerinde tankım. Astronot sparişini verdim. Baska balık ekleyemiyormuyuz bunların yanınıa? Büyük bir ihtimal pacu ama kırmızı karınlı yavrusu demişti balıkçım ve benziyorda. Resim ekleyeceğim.. Teşekürler.

Şimdi baktım verdiğiniz link'e ama benim pangasius onlara benzemiyor. En fazla büyüdüğü boy ise zaten 1 metreymiş. Pranhalarda anlaşamazlarsa vereceğim. :)

4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Balıklarınız Pacu ise Astronot ile bakabilirsiniz.Piranha ise şimdiye pangasius falan kalmadıydı

5. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Resimler akvaryum tanıtım bölümünde piranha tankım başlığı altında.. Piranhalar küçük şuanda dişleri felan belirgin duruyor.. 6 Lepistesimi duman ettiler.. 3 lepistes 1 molim kaldı akvaryumda yevaş yavaş temizliyorlar.

6. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Büyük piranalar ciklet türlerinin hepsiyle yaşar diyorlar.. Doğrumu.. Ben malavilerime piranha koyduğumda sabaha 2 side ölü çıkmıştı ama küçüklerdi piranalar.. Bir anlam veremedim..

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Piranhaların türü önemli. Ne yapsın balıklar belki de bunlar büyür başımıza iş açar diye düşündüler. İç güdüsel bir hareket olabilir kimbilir. Bilinmezlik içeren konular bunlar Mert yorum yapılamaz. Bırak artık malawi türleri içinde piranha işlerini ekosistem akvaryum oluştur ve alacağın her balık ve her canlı akvaryumda bir amaca hizmet etsin. Arada güzellik sergileme görevi üstlenenlerde olabilir.

8. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    :D Tamam Temel abi, eko sistem kurmaya çalışacağım dediğin gibi her balık bir amaca hizmet etsin :)

Balıklar zeki hemen düşünmüşler ilerde başlarına iş açacaklarını :)

9. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Eğer pirana ise yanı al çeneleri üst çeneden ilerde ise sadece kendi türleri ile bakılmalıdır ama büyük bir tankınız var ise ve atrakson istemiyorsanız bitkili yati köklü amazon biyotopu oluşturabilirsiniz kesin olmamakla birlikte ve küçüklükten (2cm)ken pirhanalar neon balıkları ile bakılabiliyor tabi biraz bu balığın karakteri ilede alakalı birde aç kalmamalı :) ve bazen neon sayılarında azalma olur

10. gizemliorkide

gizemliorkide

İsim:
    Filiz Erkoç
    Öncelikle şunu söyleyeyim size;balıklarınızın Nattereri(Kırmızı karınlı piranha)olduğundan eminmisiniz?Akvaryumcularda etçil olanını bulmak oldukça zor çünkü ve balıklarınızın Pacu olma ihtimali yüksektir.Bu arada büyük Piranhalar cichlid türlerinin hepsiyle yaşar diye birşey yok ki Piranhaların yanında başka türlerin yaşama ihtimali yüzde 0 dır.Abim yaklaşık 6 sene Nattereri türünü besledi ve 120.50.60 ölçülerde bir tankta başladı bu işe,piranhalar için uzunluk,hacim ve genişlik çok önemli.12 adet yavruyla başlamıştı 7-8 ay sonra sayı 10 a inmişti,piranhalar hannibal yani yamyam türlerdir kendi içlerindeki bile zayıf halkaları elerler.Sizin elinizdeki tank Piranha beslemeye pek müsait ölçülerde değil,100-50-60 falan olsa ileride 5-6 adedi kaldırır anca.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş