1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gerçek zamanlı,Armatür lamba kontrol cihazı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde mikroteknik tarafından 24 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. mikroteknik

mikroteknik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    sezgin ŞAHIN
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. şahsım olarak pek akvaryum işinden anlamam ama, sizlere teknik konularda elimden gelen desteği verebilirim. Başlıkta da belirtiğim gibi Gerçek zamanlı çalışan bir armatür kontrol cihazı ürettim. Bu cihaz Röle çıkışlı olup, 8 farklı çıkışı farklı zamanlara göre açtırıp kapattırabilmenize olanak sağlar. Bunun haricinde haftanın belirli günlerine göre de çalışma programı ayarlayabilirsiniz. mesela;
    (pazartesi, salı çalışsın diğer günler çalışmasın gibi) bu 8 farklı çıkışın yanında armatürlerde soğutma için gerekli olan birde fan çıkışı vardır. Bu çıkış diğer çıkışlara bağlı olarak çalışmaktadır. herhangi bir çıkış devreye girince bu çıkışta otomatik devreye girmektedir. içindeki pil sayesinde enerjinin kesilmesi halinde herhangi bir sorun olmamaktadır. enerji geldiğinde ise kaldığı yerden devam etmektedir.
    Bu cihazı sadece lamba için değil birçok iş içinde kullanabilirsiniz . örneğin bir seferlik dozlama yaptırabilirsiniz. (15:07:00' da dozlama'yı başlat 2 sn sonra 15:07:02'de durdur. vb)NOT: Ancak gün içinde sadece bir kez açtırıp kapattırabilirsiniz.

Dalga motorlarınızı da belirli zamanlara göre çalıştırabilirsiniz. Şu saatte çalışsın şu saatte dursun gibi Yani gün içinde farklı zamanlarda açılması ve kapatılması gereken tüm uygulamalarınızda kullanabilirsiniz.

cihaz tamamem el yapımıdır yani bir fabrika çıkışı değildir. el işçiliği ile yapılmaktadır, kutulamada ufak hatalar olabilir ancak çalışmasında hata olmamaktadır. programıda dahil bana aittir isteyen arkadaşlar için farklı programlar ve cihazlar yapabilirim.

Cihazın teknik bilgileri;

besleme voltajı; 12vdc
    role kontak akımı ; herbiri maksimum 10A250v akıma dayanıklıdır.
    ekran ;128x64 grafik LCD

satış fiyatı 380 tl dir.

hayırlı günler...

TencoMelih ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Merhabalar
    Yanlış anlamayın ancak zaman ayarlı dijital timerlar bu işi yapıyorlar ve toplam 8 adette alsak fiyatı sizin yaptığınız aletten çok ucuza gelecektir.Yaptığınız aleti geliştirir, fiyatını da daha makul yerlere çekerseniz neden olmasın.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  3. mikroteknik

mikroteknik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    sezgin ŞAHIN
    Arkadaşlar zaten son fiyat demedim ama inanın içinde kullanılan parçalar fiyatı yükseltiyor. Ayrıca program yazmakta çok ucuz değil eklenecek bir fonksiyon saatlerimi alıyor. Parçaları siz temin ederseniz fiyat elbetteki düşer. Zaten cihaz şu anda hafızasının yarı kapasitesi ile çalışıyor. Yani ek fonksiyonlar eklenebilir. Ama belirtiğim gibi ben akvaryum işinden anlamıyorum ama siz ne tür bir özellik isterseniz ben ona göre değişiklik yapabilirim
    Ayrıca harfuzmani kardeşimin hangi digital timer ile bu işi hallettiğini merak ettim bana bi model verirse cihazı incelemek isterim. 8 adet cihaz ile bu işi halletmek ortalığı baya karıştıracaktır diye düşünüyorum.

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bahsettiğim dijital timerlar aşağıdaki gibi, istenen saatte 8 kez aç kapa yaptırabiliyorsunuz, hatta bende başka bir modeli var 18 kez aç kapa yaptırılıyor.Ben fiyat açısından 8 tane bile alsak diye söyledim yoksa armatür için tipine göre 2-3 adet yeterli oluyor ve bahsedilen ürünün fiyatı 20-25 TL.
    ImageUploadedByTapatalk1414149315.978804.jpg

Bahsettiğiniz ürünün çok daha gelişmiş özellikte olan akvaryum bilgisayarları var.O yüzden dedim geliştirebilirsiniz diye.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  5. mikroteknik

mikroteknik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    sezgin ŞAHIN
    Geliştirmek için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Yani daha ne eklemeliyim sizce? Eğer dilersem 50 kez aç kapa yaptırtabilirim bu mühim değil biraz kafa yoracağım o kadar. Bu isteğinizi fiyata da yansıtmam. Ama taban fiyatı en az 300 tl kadar indirebilirim. Aksi halde uğraşmama değmiyor. Ancak benden başka bir cihaz yapmamı isterseniz lütfen buraya yazın son teknoloji olmasa da çokça işinizi görecek orjinal fiyatından çokça aşağıda bir Akvaryum bilgisayarı veya kontrol panosu dahi yapabilirim ama bana neler yapması gerektiğini yazmanız gerekir. Ona göre araştırma yapmalıyım...

6. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz

Bu işten istediğin kadar para kazanamassın.Aynı işi yapan modülü twins 150 tl ye satıyordu.

Üzgünüm ama programcılık maddi olarak Türkiyede en son yapılacak iş bence.

7. mikroteknik

mikroteknik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    sezgin ŞAHIN
    Siz bilirsiniz...

8. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bencede timer varken bu cihaza para vermek pek mantıklı değil. Işık için timerdan üstün bir cihaza gerek olacağını sanmıyorum. Ve kaldı ki fiyatta çok yüksek. Bunun yerine akvaryum ısısını sabit tutabilecek otomatik termostatli hem ısıtıcıya hem fanlara bağlı bir sistem yapsanız daha cok rağbet gorebilir bence.

9. mikroteknik

mikroteknik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    sezgin ŞAHIN
    Bu cihazı kısır düşünmeyiniz arkadaşlar içindeki bütün programı değiştirip başka bir program yazabilirim ayrıca benim işim programcılık değil sevgili 820_r31s kardeşim ben bunu hobi olarak yapıyorum. Asıl işim fabrikada teknisyenliktir. Bir arkadaşım akvaryumu için benden böyle bir cihaz yapmamı istedi bende yaptım. Açıkçası içindeki programı da ona özel yazdım ve aynı cihaza ihtiyacı olan başka bir arkadaş varsa diye düşünüp buraya ekledim. Bana bu cihazın içinde şuda olursa kurtarır deyin ki bende ona göre mümkünse ekleme yapayım. Hemen kızmayın arkadaslar O fiyat cihazın toparlanması için gereken fiyattır.

10. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Akvaryum bilgisayarı yaz ve özelliklerini incele.Aynı ürünü daha ucuza yaparsan iş görür.Mesela elektrikler gidince cep telefonuma mesaj gelsin.Bunun gibi birçok şeyi yapabilirsin.

Arduino kullanarak bunu yapmayı düşünüyorum ama henüz zaman bulamadım.

Mesela kamera ile akvaryum izlenebilsin.
    Yem makinesi çalışabilsin
    Işıklar kontrol edilebilsin.
    Herhangi bir cihaz bozulursa bana haber versin vs vs.

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş