1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gün ışığı

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde JOEBLACK73 tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Belgesel seyrederken dikkatimi çekti, gün ışığını ortam aydınlatmasında kullanıyorlardı, acaba bu sistemi sps tanklarında kullanabilir miyiz?

Videoda 1.40 saniyesinde görülüyor denemesi yapılmış sanırım, acaba sonuçları ne oldu?

http://www.gunisigiaydinlatma.com/#

nhtkmn, Alparslan ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Yapılabilir ve mükemmel olur. Bu şekilde dizayn edilmiş bir villayı gezmiştim. 15 odası vardı ve 1 oda bu şekilde dizayn edilmişti. 2.5 milyon euroluk evde en güzel oda bu odaydı...

JOEBLACK73 bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu sistem bence çalışır ama uygun yer olmalı...

JOEBLACK73 bunu beğendi.
  4. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Sola tube bizim ülkemizde ancak oda aydınlatma amacıyla kullanılabilir güneş ışınlarının yıl boyunca geliş açısı nedeni ile akvaryum aydınlatmasında verimli olarak kullanılamıyor yoksa ben akvaryumun üstüne 3 tane koyardım :)

JOEBLACK73 bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  6. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Neticede kuzey yarıküredeyiz ekvator ülkesi değiliz, ancak güney illerimiz hatırı sayılır bir derece ve sürelerde ışık alıyorlar.
    Burada tartışılması gereken şey ülkemiz için güneşin açısı spektrum kalitesini etkiler mi?

Onurs ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Hatayda falan 6 ay gider bu sistem çok rahat ben tatbiki istanbula göre konuştum :)

JOEBLACK73 bunu beğendi.
  8. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    ilerki yıllarda solar paneller heryerde olacak. Dünyada çok yaygın, lafım Türkiye için tabi :)

Sayfayı Paylaş