1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Florasan sorunu

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde beloc tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Merhaba arkadaşlar;
    Benim interenette bakıp ve etrafımda sorduğum sorulara göre bişi anlamadığım ve sonunda az çok kelvin olayı yüksek olsun demesiyle karşı karşıya kaldım.Etraflıca ne yaptıysam ne ürünler hakkında bilgi nede bu tamamdır kelimesini duydum.Garip olansa herkes başka biliyor.:)

Uzatmadan elimde bulunan tuzlu su akvaryumun ithaldir.Üstünde bulunan t8 florasanlar ise 15 w rosh markadır.Ben baktıgımda tanesi 6000 K ve elimde su an üstündede takılı ili tane var.T5 balance olmadıgı için yine t8 alacagım.internetten uzun ugrasım sonucu linklerini verdiğim iki ürün buldum.Ne renk olarak bilgim var nede olurmu diye.Yardımcı olursanız çok makbule olur.

Hagen Power Glo T8 Akvaryum Fluoresanı 14 W - 36,1 cm 18000K

Sera 6936 Blue Sky Royal T8 Akvaryum Flouresanı 15 watt-45 cm 12000 K

bu iki ürünü almayı düşünüyorum.temo11

TencoMelih bunu beğendi.
  2. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    güncel...

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Şimdi farkındamısınız bilmiyorum ama bu iki florasanın boyutları farkli. Bu kombinasyon renk olarak maviye biraz fazla kaçabilir. ancak t8 da çok alternatif yok. Belki serayı daylight kullana bilirsiniz ama buda yosunu tetikleyecektir. Sonuç olarak t8 için uygun bir çözüm.
    Ancaaaak eğer piyasada tankinıza uygun ölçüde t5 ler var ise madem flo ları değiştireceksin 30 tlye ikili t5 balsat alıp t5 e dönmenizi bir çok açıdan tavsiye ederim.

beloc bunu beğendi.
  4. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Kapak olarak mecburen t8 florasan kullanıyorum kapağı cıkarmayı düşünmedim değil lakin balık zıplaması ve su az da olsa buhsrlaşmasını önlemek amaçlı cıkarmadım
    Sera ya bakacağım teşekkür ederim

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş