1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flatworm istilası

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Armağan Bakırcıoğlu tarafından 21 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Selamlar 40x25x35 boyutlarında bir tankım var geçenlerde bir yem faciası yaşandı.. nişanlım yanlışlıkla biraz fazlaca yemi boca etti tanka.. hızlı bir müdahale ile cekebildigim kadar yem çektim ve süzgeçten geçirip suyu geri koydum (hazırda suyum yoktu) ertesi gün nitrat testi yaptım 0 a yakındı. %10 su degisimi yaptim.. bu süreçte nitrat yükselmedi ancak ne yazık ki bicolor blenny mi kaybettim. Ardından bir flatworm problemi başladı.. mushroomlarin üzerinde görüyorum mat pembemsi morumsu renkte büzüşük gözüküyorlar cımbızla almaya çalışırken hemen hareketleniyorlar.. bunlardan kurtulmalıyım şu an 2 mushroom ve 1 zoa üzerinde gözüküyorlar ancak belliki çoğalıyorlar.. ne yapabilirim ?

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Öncelikle flatworm probleminizin yemleme ile alakası yok, sadece denk gelmiş diyebiliriz.Daha önceden tanka bir şekilde girmişlerdir.
    Mücadele için bir kaç yol var, ilk olarak wrasse türü balıklar ekleyerek yemelerini bekleyebilirsiniz.
    Şayet etkili olmazlar ise kimyasal yollarla da müdahale edilebilir.
    Bunun için daha önce paylaşmış olduğum konudan faydalanabilirsiniz.
    http://www.akvaryumportali.com/threads/flatworm-zararlısı-ve-nasıl-kurtulurum.20620/#post-335406

hiter ve Armağan Bakırcıoğlu bunu beğendi.
  3. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Dün bir tane small boy yellow wrasse ekledim tanka ama kayıp kuma gömdü herhalde kendisini bir süre takip edeceğim olmazsa kimyasal.. konunuzu okudum.. teşekkürler ilginiz için.. aktipar satin alacagim bulursam bir kenarda beklesin wrasse ile çözülmezse bunla devam

hiter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş