1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fikir alabilirmiyim

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde hugurlu22 tarafından 23 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. hugurlu22

hugurlu22

İsim:
    HASAN
    Elimdeki 190 /70h/50 akvaryumu tuzlu suya çevirmek için mazeme almıştım.Boyutun uygun olmadığına karar verdim 120/50h/65 durso sistem akvaryum spariş verdim .Şimdi sıkıntı şu aldığım mazemeler yeni tankım için kullanılabilirmi.Mazemeler cruve9 ps/ Rw 15 dalğa motoru.Ayrıca 40 kgtuz ve 50 kg canlı kaya almıştım.Ehime 5000 kafa motoru almıştım onu ehime 3000 le değiştirdim.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, malzemeler besleyeceğiniz canlıya göre çeşitlilik gösterir diyeyim kısaca ancak bu eldeki mazlemeler de bu ölçülerde yeterli gelecektir kanaatimce.

Ancak beslemek istediğiniz canlılar neler nasıl bir canlı popilasyonu istiyorsunuz belirtirseniz aydınlatma vs gibi malzsmeler ilave olabilecek diğer malzemeler konusunda fikir verebiliriz.

hugurlu22 bunu beğendi.
  3. hugurlu22

hugurlu22

İsim:
    HASAN
    Tatlı sudan tuzlu suya ilk geçişim olduğu için kolay canlılar, başlangıç sadece ilk seviye balıklar olacak.zordan başlamak istemiyorum.İşik için henüz bir düşüncem yok .şuan asıl sorum rw15 güçlü gelip sıkıntı yaratırmı

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun kararınız.Rw 15 güçlü gelmez.Ben 120*60*50 lik tankımda kullanıyorum gayet uygun.

hugurlu22 ve veysel bunu beğendi.
  5. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Canlı yükünüzle curve9 un yetip yetmeyeceğini siz belirleyeceksiniz.
    rw15 tam size göre hatta mercan türü ve kaya dizaynınıza göre tek başına yetersiz bile gelebilir.imkânınız varsa eheim 5000 i geri alın az olur çok olmaz.

hugurlu22, veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Nasıl olsa ayarlı sıkıntı olmaz,

hugurlu22 bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Akvuryumu değiştirerek ileriye dönük süper bir hareket yapmışsınız. Ve yeni ölçünüzde çok optimum güzel bir ölçü. Yusufunda dediği gibi kafa motorunu tekrar değiştirirseniz iyi olur değişiremezseniz de sıkıntı olmaz idare eder

yziyas ve hugurlu22 bunu beğendi.
  8. hugurlu22

hugurlu22

İsim:
    HASAN
    Şu an için en az bir yıl mercan olmicak .Başlangıç için sadece marin bir sisteme yönelik maliyeti uygun bir aydınlatma önerebilirmisiniz.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    mercan olmayacaksa en ucuz aydınlatmayı öneririm ;)

10. hugurlu22

hugurlu22

İsim:
    HASAN
    Kurulum tamamlandı.Canlı girişi oldu.ilk canlılar 2 adet yerli 2 adet snow percula,1 adet yellow 1 adet blue tang,10 conch,15 snail,5 hermit(sumpda).Eski kurulum bir akvaryumdan su alınarak bakteri girişi yaptım.
    BUNDAN SONRAKİ AŞAMADA Angel ve kelebek türlerü eklemeyi düşünüyorum.Bu türler için eklenme sıralaması baskınlığı vb. Önerisi olan varsa,sevinirim

Sayfayı Paylaş