1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fan İle Soğutmak İçin Dijital Termostat

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Alparslan tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Osman.34

Osman.34

Yer:
    İstanbul
    Hayırlısı olsun ben 3710 N aldım artık kışın sadece ısıtma yazın da sadece soğutmada kullanırım olur biter.

Alparslan bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    En iyisi ve bu zor birseyde degil dedigim gibi disi priz kullanimi cok kolaylastiriyor ayrica kilavuzda isitma ve sogutma secenegide var ayarli olmasi lazim incelerseniz sadece o secenegi degistirip prize fani takarsaniz sogutma yapacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Osman.34 ve Alparslan bunu beğendi.
  3. Osman.34

Osman.34

Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim Doğuş Hocam, sade anlatımınızla bağlantıyı zaten anladım, kullanma kılavuzundan da sorduğum çift dişi priz konusunun satıcının söylediği gibi işlevsel olmayacağını anladım, teşekkürler...

4. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    O zaman bir de resimdeki sema icin yardim eden cikar mi acaba.

IMG_3207.JPG

Semaya baktigimda A cikisinin bir ucu, C cikisinin bir ucu ve 220 nin bir ucu 6 ya baglanacak, 220 nin diger ucu 5 e dogru mu ?

3 ve 5 arasina bir kopru yapacagim dogru mu ?

C cikisinin bir ucunu 2 ye diger ucunu 5 e baglayacagim dogu mu ?

A cikisinin bir ucunu 4 e diger ucunu 5 e baglayacagim dogru mu ?

Aleti yakmak istemiyorum ve emin olamadim.

Su an yaptigim testlere gore A cikisina isitici C cikisina sogutucu takacagim. Alet teknik olarak dogru yerlerde acilip dogru sekilde kapaniyor. Sorun baglantilari eksik yaptigim icin fiziki olarak elektrik vermiyor.

5. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Tesekkurler @mekatronik Abi.

Ihtiyaci olan biri olabilir diye asagida Erdogan Abi'nin benimle paylastigi Enda 2412 semasini koyuyorum.

Sorunsuz calisiyor.

IMG_3214.JPG

nhtkmn ve veysel bunu beğendi.
  6. Gökhan E.

Gökhan E.

İsim:
    Gökhan
    Arkadaşlar merhaba. Bende STC-1000 marka model bir plastik problu termostat vardı. Linki aşağıda mevcut. 12 v lik bir cihaz. Cihazı 12 v lik bir adaptör ile çalıştırdım. Probu da doğru yerleştirdim rölesine. Suyun sıcaklığını ölçebiliyordum artık. 25 derece +-0.5 derece olarak hassasiyetini de ayarladım. Tüm ayarları kontrol ettim. Ama ne 12 v lik bir fanı ne de 220 v lik bir fanı bağladığımda çalıştırmadı. Ben fandan çıkan o kabloları direk röleye bağladı. Röledeki soğutma kısmındaki 2 girişten birine bir kabloyu, diğerine diğer kabloyu taktım. Grafikte orada anahtar benzeri birşey gösteriyor. Acaba orada bir nüans mı mevcut. Beceremedim. Bir de aynı ürünün 220 v adaptör ile çalışanı da var. Onu mu almalıydım?

7. Gökhan E.

Gökhan E.

İsim:
    Gökhan
    Ben paralel bağlamaları, köprü vs hiçbir şey yapmadım :( Sanırım bundan çalışmadı. Şimdi aynı ürünün hem 12 v dc hemde 220 v dc olanı var. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Sayfayı Paylaş