1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eskişehir'den Reef Dünyasına İlk Adım

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Cyberx26 tarafından 28 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    İnşallah kardeşim sağlık olsunda hepsi zamanla olur, yeni ev yeni tank derken bi bakmışsın içine tüm istediğin canlılar doluşmuş. Zaman su gibi akıyor Allah gönlüne göre versin kardeşim.

2. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Aynen bende regulator ile kullanıyorum, adamlar kendi ülkesine göre yapıyor. Bizim ülkemizdeki gibi bi düşük, bi yüksek voltaj yokki benim regulator ibresi sürekli oynuyor bunu görünce evdeki tüm elektronik eşyaya regulator alasım geldi :)

emrah aytekin bunu beğendi.
  3. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Merhaba arkadaşlar konuyu güncellemeyeli baya olmuş. Sabreden derviş muradına ermiş :) 6 aylık tankım şekillenmeye başladı. Daha yapılacak çok iş var ama acele etmek yok :) Mart ayında başladığım bu güzel macera ufak tefek aksiliklere rağmen devam ediyor.

Güncel bir video paylaşmak istiyorum. Ceple anca bu kadar oluyor kötü çekim ve kalite için kusura bakmayın. 720 p seçerseniz daha iyi olur :)

Güncel canlılar:
    10 adet conch, 5 adet turbo snail, 2 adet clenar karides, 2 adet firegoby, 2 adet kardinal, 2 adet palyaço, 6 adet cromis, sixline wrasse, yellow wrasse, foxface, naso tang, purple tang, yellow tang, sailfin tang, blue tank ve gözbebeğim powder blue tang... Powder eklemek için 6 ay sabrettim lütfen maşallah diyelim:)

Mercanlar: çeşitli mushromlar, hammer coral, torch coral, barin coral, glov polip, setosa, confusa, milka, staghorn, seriatopara, bird of paradise, kırmızı plate, yeşil plate, ve adlarını bilemediğim çeşitli spsler tankımda yer alıyor.

Su değerlerim:

Tuzluluk 1025
    kh: 8.0
    mg: 1320
    ca: 400
    ph:8.20

Bence fotoğrafsız konu güncellemesi olmaz. Ceple çekilmiş fotolarımı paylaşayım. En sonunda bu hobi bana DSLR makina aldıracak :)

sezai25, Moliro, ünal57 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  4. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN

Moliro, sezai25, Jeddite ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Maşallah tank bayağı bir yol kat etmiş....

Cyberx26 bunu beğendi.
  6. Çok güzel maşallah, emeğinize sağlık :nazar: Fotoğraf düzenlemesi için photoscape diye bedava bir program var, tavsiye ederim. Görüntüyü gözle göründüğü şekline getirebiliyorsunuz...

Cyberx26 bunu beğendi.
  7. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    kırk binkere maşallah,abi tank çok güzel olmuş allah nazardan saklasın...

Cyberx26 bunu beğendi.
  8. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Teşekkür ederim Fatih bey güzel bir tank olması için elimden geleni yapıyorum.

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  9. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Teşekkür ederim Burcu hanım, photoscape programını araştırıyorum. Gözümle gördüğümü fotoğrafa yansıtamıyorum bu program işe yarayabilir :)

10. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Allah razı olsun Emrahcım, çok sabrettim ama sonunda görsel birşeyler çıkmaya başladı. Senin tank ne durumda canlılıları kurtardın mı ?

11. Programda atom düzey yüksek, atom kontrast yüksek, Filtre noise azaltma, bir de koyulaştırın, sonra farkı görün ;)

Cyberx26 bunu beğendi.
  12. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    abi lognose hariç şükür hepsini kurtardım,birde chonc ve sneil ler öldü ogünün akşamı balıkları çıkartım onlar birşey olmaz sandım ama yanılmışım hepsi telef oldu.
    tankı sıfırdan kuracam abi ölü kaya ölü kumla kuruyorum,şuan su doluyor bakalım hayırlısı:) bir kaç yerden su ve kaya alıcam abi canlıları taşıyacam en kısa sürede

Cyberx26 bunu beğendi.
  13. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Masallah güzel tank olmuş.

Cyberx26 bunu beğendi.
  14. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Akaşam eve gidince denemelere başlıyorum teşekkür ederim

15. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Neyse bundada vardır bi hayır, tek balık ve conchlar gittiyse ucuz atlatmışsın. İnşallah bir daha sorun yaşamazsın kardeşim.

16. Comratex

Comratex

Yer:
    Çanakkale
    İsim:
    Özgün
    MaşaAllah çok güzel bir tank olmuş...

Cyberx26 bunu beğendi.
  17. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    İnşallah abim sağoşasın:)

Cyberx26 bunu beğendi.
  18. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Çok teşekkür ederim Okan bey, yeni farkettim profilde Eskişehir yazıyor. Memleketten hobicileri burada görmek çok güzel :)

Çok teşekkür ederim Özgün bey, benimde hoşuma gitti inşallah daha güzel olacak.

19. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Evet bende eskisehirde bu işi böyle hakkıyla başaran hobici leri gördükçe seviniyorum :)

Cyberx26 bunu beğendi.
  20. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Çok teşekkür ederim. Daha 6 aylık acemi tuzlu su hobicisiyim, hakkını verip veremediğim 1 sene dolunca belli olur :) Daha öncede konuma 2 eskişehirli arkadaş yazmıştı bir daha görüşemedik. Aslında Eskişehirliler olarak tanışıp kaynaşmakta fayda var. ne bileyim frag alışverişi olur, fikir alışverişi olur, katkı ekipman v.s derken hoş sohbet ortamı olabilir.

Sayfayı Paylaş