1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Erzurum da Resif mi 90x50x50

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde El Patron tarafından 29 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Çagatay bey bu.ilac resifte.kullanilabiliyor mi yoksa karantina tanki icin mi mercanlara zarari var mi ozetle

2. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Mercanlara zararı yok yazıyor biraz pahalı ama değer gibi gözüküyor.Türkiyede yok yurt dışından kargoyla da getirtilemiyor yurt dışından bir arkadaşınıza aldırtmaniz gerek

El Patron bunu beğendi.
  3. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Yalniz sizden sonra inceldim cok iyimis yaa kahretsin keske onceden alsaydim size uyarim yorumlarda ozelikkle benegin basalngic asamsinda cok etkili oldugi yazilmis yorumlarda nasil.getirdiniz acaba bende almak.istiyorum da....

4. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Pilot arkadaşıma aldırttım. Bu ürünü henüz akvaryumu yeni kurarken bir akvaryumcu arkadaş önermişti banada. Birde düşmeyen nitrat ve fosfatı düşürmek için red sea NO3- PO4 - X almamı önerdi bunuda getirtmeyi düşünüyorum

El Patron bunu beğendi.
  5. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Çok sagolun amerikadan getrittiniz galiba bende bi yoluna bakayim cok saolun...

6. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Rica ederim evet amerikadan, getirebilirsiniz fazladan alın rahat satarsınız

Düzenleme: 7 Mayıs 2018
    El Patron bunu beğendi.
  7. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Arkadaslar merhaba tanka yeni mercan girislerim oldu helofungia red goniopora ve blustuma girisi yaptim bir parti daha girmeyi planliyorum ama bi 20 gun sonra suan icinnmercanlardan yana bir sikinti yok sukur yalniz baliktan yana yuzum gulmedi ilk baliklarim benek olunca beklemeye basladim lakin yakalmamin imkansiz oldugu 1 cift fire goby sebebiyle malum 28 gunluk.bekleme suresini es gectim ve bi arkadasima ait daha once 2 3 kez beyaz benek olmus ve atlatmis 3 tane baligi tanka ekledim yellow tang purple tang ve blue tang baliklar haliyle beenk oldu ama yeme olan ilgileri ve hareketleri bana umiy veriryo hep.beraber atlatacagiz diye dua ediyorum onumuzdeki 3 ay baska balik ekleme dusuncem yok.zaten bunlar bana yeter insallah atlatirlar ve yasarlarsa tabi ki de her hafata yuzde 10 su degisimi yapiyorum uv 24 saat acik degerleri salifert ile haftalik olcuyorum suan icin degerler
    Nitrat 20
    Mg 1320
    Ca 450
    Kh 8.3
    Saygilar...

20180518_220447.png 20180518_220257.png 20180518_220157.png

8. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Herkese merhaba uzun suredir guncelleme yapmiyordum bu surecte tankta olan degisikler baliklar oldu yelow ve purple tang arti sohal ule devam ediyorum ayrica fungia malesef asiri akinti sebebiyle benim hatam oldu gonioporalari baska bir arkadismla takas yaptim ve yerine bir kac yeni mercan eklemesi yaptim ilave olarak green buble aneomone ekledim ilk baslarda kollari sisiyodu su aralar pek sismiyo nedense diger en radikal degisiklik aydinlatma oldu hybrite dondum mavilei ledle veriyorum t5 olarak 2 tane ati aquablue special ve kz purple hybrite geceli 1.5 ay oldu suanko gozlemim olumlu yonde bundan sonra daha sık gunceleme yapmaya çalışicam saygilar..
    FB_IMG_1537641770005.jpg FB_IMG_1537641779779.jpg FB_IMG_1537641785806.jpg

Montimahir, sezai25 ve Çağatay Utku bunu beğendi.
  9. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Bu mercan yokluğunda baya doldurmuşsunuz . 3 agresif Tang üstelik 1'i sohal sıkıntı oldumu hiç?

10. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Çagatay bey dediğiniz gibi piskopatlari doldurdum normalde ben de tanki ilk kurarken bariscil ekip kurcam dedim kavga gürültü olmasin benek olmasinlar faln diye oyle de yaptim naso tang mimic tang midas bleeny orangeback wrasse flame angel fridmani vb pahali bariscil ve renkli bir ekip kurdum ama maalesef benek oldular ve hepsi oldu bende hobicilerden saglam oturmus baliklari topladim ve masallah diyim hic sikinti olmadi suan piskopat cetesi var wrasse bile sixline hatta palyacolarimda maroon du bi sure evdekiler nemo diye tuturunca true percula ile degistirdim sohali en son koydum ama acik ara en guzel canli o sadece renkleri faln degil akvaryumdaki davranislari vb izlemesi harika ....

veysel bunu beğendi.
  11. ccasper

ccasper

Yer:
    Kocaeli / İzmit
    İsim:
    Serkan
    Emre bey merhaba akrilik sumphakkında bilgi veririmisiniz nasıl temin ettiniz yada kendiniz mi yaptınız acaba

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Biraz eski bir konuymuş :)

ccasper bunu beğendi.
  13. ccasper

ccasper

Yer:
    Kocaeli / İzmit
    İsim:
    Serkan
    gerekten konu eski ama eskı konularıda canlandırmak gerek dıye duşunuyorum askıda kalmıs gıbı konu :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş