1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Epoksi İle Kaya Yapıştırmak

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde vedatt tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Merhaba yeni bir kurulum yapiyorum 1 koli caribsea kaya alip dizayn yaptim fakat bunlari birbirine yapistirmam gerekiyor. Cok arastirdim ama farkli yorumlar mevcut. Kayalar daha kuru. Aklimda 3 secenek var. Sista akvaryum slikonu. Ecotech coral glue. Cift kompenentli epoksi yapistirici. Epoksi en saglam yol fakat suya zararli bir yonu olurmu diye endiseliyim. Tecrubesi olanlar yardim ederse sevinirim. Konuyu yanlis yere actiysam ozur dilerim.

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
  3. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Eyvallah abi kayalar kuru tozlu falan tutunurlar degil mi? Birde yapi marketten herhangi bir epoksi olur dogru mu?

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Evet herhangi bir epoksiyle yapistirabilirsiniz. Yapistiracaginiz yerleri yikayip kurutun toz sıkıntı olabilir.

vedatt bunu beğendi.
  5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kayaları yapıştırmak için marine tutkal öneririm.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hakaten hiç aklıma gelmedi şişip boşluk doldurma özelliği de var. Salınım da yapmıyorsa en iyi bu olur bence

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sanırım apel markası tavsiye ediliyordu.

vedatt bunu beğendi.
  8. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Bugun 1 kutu epoksiyi tabancasi ile aldim birazdan yapistirma islemini yaparim diye dusunuyordum gene ikilemde kaldim

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Pattek marka vardi aldigim yerde olmadi ondan alayim ama sivi formda degilmi o kayalari nasil birbirine tutuyo?

10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ikilemde kalma yapidtir gitsin :)

11. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Oyle yaptim zaten ellerim mahvoldu. Kartusun karistirici ucu aninda dondu. Yarin yeni bir uc alip ince ayar yapicam insallah kemik gibi tutunurlar birbirlerine.

12. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Merhaba, Kayalari epoksi ile yapistirdim gayet guzel tek parca oldular tanka koydum. Bugun yarin su doldurmaya baslicam fakat kayalardan hala epoksi kokusu geliyor endiseleniyorum canlilar icin ters bi durum olur mu acaba?

13. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Vedat bey kayalari yapistirip koyduktan snra bir sorun yasadinizmi?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorun yaşanmaz spreyli yani soğutuculu 404 yapıştırıcılarda. Yapıştıracağın yere yapıştırıcıyı sıktıktan sonra üstüne kuru akvaryum kumu serpersen çok daha sağlam yapışır ve doğal durur.

15. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tamam temel abi zaten aldim ondan kullanmadim cift komponentli aktivator yapistiriciymis ismide mesut abinin onerisiyle aldim onuda ihtiycim olunca kullanicam bi zarari olmamasi icimi rahatlatti smdi ben her ihtimale karsi yapistirip 1 2 hafta bekletip yikayip snra tanka koyucam kullanacgm zaman

16. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Benim kullandığım aktivator' lu değil de daha farklı bir üründü. Çok ağır bir kokusu vardı. İlk 15 gün her ihtimale karşı düzenli değişimle aktif karbon kullandım. Yaklaşık bir aydır canlılar tankta. Sorun yok çok şükür.

17. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Sizinki sanirsam epoxy aktivator ise benim kullandgim cift komponent olan iki yuzeyede yapisan bir sprey japon yapistiricisiymis kaya yapistiranlara tavsiye ederim koku yok ben yapistirdim ayrilcak gbide durmuyor (mesut abinin onerisiydi)

vedatt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş