1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

En Sevdiğiniz Canlı Doğuran Anketi

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde MR_EREN tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

?

En Sevdiğiniz Canlı Doğuran Hangisi ?

1. Lepistes

66,7%
  2. Kılıçkuyruk

12,1%
  3. Plati

6,1%
  4. Endler

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Gambusya

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Moli

6,1%
  7. Velifera

9,1%
  1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Kılıç...

2. Kadr1maN

Kadr1maN

Lepistes.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Uzun yıllar canlı doğuran beslemediğim halde lepisteslerin benim gözümde yeri bir başka. kalp:

Kesinlikle lepistes.

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    kalp:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Canlı doğuranlardan Gambusya benim sevdiğim balık. Sebebi doğal olması, yaşama azmi ve doğal ortamlara yüksek adaptasyonu.

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  6. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN
    Gençliğimden beri kılıçkuyruklara hastayım.

O yüzden kılıçkuyruk diyorum.

7. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Orhan Abi bir sen anlıyorsun beni :cicek:

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Kılıçkuyruğa balık diyenin gözü çıksın, balık değil o... Melek, melek... :D

Şaka bir yana ben de azimlekılıçkuyruk akvaryumu koydum... Ama ne yalan söyleyeyim zıpkın gibi ileri-geri kur hareketlerini sürekli görmek mümkün olmuyor her zaman... Oysa öbür taraftan veliferaların yelken gibi yüzgeçleri sürekli ortalıklarda... Kur yaparken, erkekler dövüşürken... Ben herkese erkek veliferaların yelken dövüşünü bir vesile ile seyretmesini öneririm... Eğer ben videoya çekebilirsem burada yayınlarım...

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abdullah hocam bende yıllarca velifera besledim.Gerçekten çok renkli hareketli ve etkileyici balık.

Valla bu yazıları ve resimleri gördükce yeniden tropikale geçiş yapasım geliyor. :)

10. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Lepistes erkekleri ve kılıç kuyruk erkeklerini seviyorum canlı doğuranlarda, dişi lespistesi at cöpe gitsin :D Hiç birşeye benzemiyor bence.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Peki Mert, dişileri olmazsa o sevdiğin erkekleri nasıl üreteceksin veya üreyecekler ? Canlılar bir bütün olarak düşünülmelidir. Akvaryum gibi hobi alanlarında canlı bakılmak isteniyorsa, doğalarına ve doğadaki yaşamlarına saygı duyularak doğaya en yakın haline getirilmelidir akvaryumlar. Aksi taktirde sen güzellik elde edeceğini düşünür ama sadece suni görüntüyle yetinirsin. Üstelik sözünü ettiğin erkeklerde hep yarım güzellik taşır veya yansıtır.

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Aynen katılıyorum.

Saygılar...

13. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Mert ben bir lepistes sever olarak bu söylediğini duymamış olayım pala: Dişi lepistes akvaryumun bel kemiğidir, lepistes besleyenler genelde sık yavru veren bir tür olduğu için lepistes beslerler, dişi olmassa o güzelim renklerdeki erkekleri nasıl elde ederiz.

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sanıırm Mert kardeşimiz erkeklerin daha güzel renkleri ve görsel olduğunu düşündüğü için bu şekilde konuştu.

Ama doğada dişi olmazsa yaşamda olmaz Mert. ;) Doğaya bir bütün olarak bakmalı ve sevmeliyiz.

15. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Her ikisinin de bizim için yeri ve önemi çoktur. Bu arada 50 cm'lik boşta duran akvaryumumu düzenledim. Zeminde şimdilik bişey yok, dere kumu koyucam. 3 erkek 11 dişi lepistes ayırdım. Balıkları özenle seçtim. 3-4 aylık bir süreç geçicek ve bakalım yavrular da anne babaları gibi güzel olabilecek mi?

16. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    İyi de pekala gösterişli dişiler var yani...

17. radenko

radenko

Ankete lepistes demek istiyorum. Erkeği aratmıcak güzellikte tankımdan bir dişi.

18. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Aykılıç..

Sadece kılıç yazılmasına alındım doğsusu. Aykılıçlar benim gönlümde kılıçtan başka bir balık, simpson ve aykılıç bambaşka bi canlı. Hi fin lyre tail swordtail..... Başkaca bi söz bilmiyorum. Bu sevda için 430lt akvaryum bile kurdum..

Aslında bir fırsatım olsa orta büyüklükte bir odayı akvaryum odası yapar, her canlıdoğuran türünü ayrı akvaryumlarda beslemek isterdim. Zevk için üretmk, en kaliteli renk ve vucutyapısında balıklar bakmak...
    Szöün özü hepsini beslemiş biri olarak tahminen 8 yıldır Aykılıç besliyorum..

19. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    En büyük hayallerimden biridir... Bir ev yaptırıp ortada öyle bir oda yapmak, her odadan hatta tuvaletten bile görünebilecek ve içine canlı doğuran doldurmak...

Aykılıç zevkinizi biliyorum Selçuk Bey... Bende de ileri düzeyde bu zevk vardı... Ancak bir gün Aykılıçların kur sırasındaki görüntülerinin düz kılıçkuyruklarınkinin yanında çok ama çok sönük kaldığına şahit oldum... O gün bugündür kesinlikle Aykılıç almıyorum...

20. tolgacetin72

tolgacetin72

Ay Molilere bayılıyorum. Ben de Abdullah Bey gibi erkeklerin kapışmasına hasta olurum :)

Sayfayı Paylaş