1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elos Sale Reef Special Formula-Deniz Akvaryumu Tuzu

Başlığı 'Deniz Tuzu Markaları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Cevap: Elos Sale Reef Special Formula-Deniz Akvaryumu Tuzu

Ayıp oldu bile .

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

O zaman hemen edit. :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erman'im Karadeniz suyu 2 yildir gundemde. Hatta suyu aldik geldik akvaryumun tabani patlayinca su da gume gitti o zaman. Kendim icin, Marmara icin ilk ayaga kalktigimda forum nedir bilmiyordum ben.

Standart basarilarla yetinmek yok devam. Secenekler olacak, Suni tuzla kurulacak, Marmara ile, Karadeniz ile kurulacak. Gerekirse su Karadeniz olacak ama Protein skimmeri, aydinlatmasi ultra marka olacak, yahut Suni tuzla kurulacak DIY ekipmani olacak ama bu forumun yazisacak, arastiracak ve sayfalarinda her turlu bilgi ve yine beceri kalitesi olacak. Asla sadece konularini actiginda birbirine ekipman markasi yazan insanlarin mesajlari olmayacak. Ilk gunden beri fark burada ve fark acilacak.

Bosuna yazmiyorum ve iyi bir orneksin sen mesela. Buraya akvaryumundaki plastik haziden kabarcik cikan Erman olarak geldin ama Portal'in Ustad uyeligini alacak, ornek olacak akvaryumlar ortaya cikaran, tuzlu suya gecen bir Erman oldun. Akvaryum Portali bunu hedefliyor. Bana degil bu ulkenin hobisinin avantajina olacak. Bizi zaten gec...ocagimiz batti ayakta tutacagiz diye. Ilk gun dedim... ya olacak ya olacak. :)

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Hocam son cümleni çalıp imzama ekliyorum izninle.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abı daha dun gece aklıma geldı. Ne oldu dedım kendı kendıme Olcay Abı'nın karadenız macerası? Sonra taban camı taktırmak bu kadar mı uzun surer hevesı olsaydı ne guzel duayenlerı vardı etrafında yardımcı olacak dıye dusune dusune uyumusum. :)

Bırbırıne ekıpman tarıfınden cok, soru cevapla ozgun ıcerıgımızle buralardayız. Ama sen olmasan, bu azmın olmasa burası SMF scrıptınden kurtulup gelmezdı buralara.

Azmın varya o azmın, helal olsun dıyorum baska da bısey demıyorum. Teknık olarak admınlık yapmtıgım o gunlerde nısanlımla konusmuyordum senınle telefonda konustugum kadar :) yahu dıyordum kendıme, nasıl bır adamdır bu, ne zaman bıtecek bu merakı bu azmı?

Prınt screenle screen shot almayı bılmezken, tema kodu yazar oldun ya abı bu azımle, tuz golunden tuz getırtıp achılle tang besleyıp uretırsın daha da kımse gık dıyemez. Karadenız maradenız hıkaye olur vesselam.

Saygılar.

Sent from my Blacberry

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Her hafta Kartal sahile inen adam Teoman abi işte. Sırf muhalefet olsun bana derdi o.:D Kartalx onun tuzu. Pardon 10 yıl üstüne kova tuz aldı geçen gün ama Red Sea aldı, bilmesek yutturacak işte.:F

7. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ben bu işi Can Bonomo işine benzettim. Bir anda proje olarak önümüze koyuldu sanki herkes 20 senedir tanıyormuş gibi davranıyor adam zaten 24 yaşında:)
    Bence olay benim söylediğim gibi tuzdan beklentiyi düşürdü benim geçmişte yaşadığım tuzun erimemesi olayı. Tuz eriyince süper diyor insanlar. Tuzu aldık, tavsiye edilen kumu aldık,tavsiye edilen katkıları aldık. Kum eridi gitti:) Katkılara para gitti, akvaryum da öyle süper ötesi değil. Bu kadar övgüyü hak edecek ne oldu? Akvaryumuna tuzu ekleyip eriten ben çok memnunum demeye başladı.Benim şahsım adıma tepkim budur. Bir de tabi fiyat konusu var bunu da Türk araba yapımına benzetiyorum, söylenene göre yerli malı araba 40 bin lira civarında olacakmış yani ortalama bir volkswagen arabayla aynı fiyat. Hiç boşuna uğraşılmasın derim ben. Yabancıyla bir çok konuda ayrımımız var, çok net bir şekilde kötüyüz. O tuzun içindeki elementlerin hangisinin sentezi Türkiye de yapılıyor?
    Marmara suyu konusunda Eskiden Temel abi'nin tepkisini tam oturtamazdım kafamda taa ki bir esnafta Temel abi muhabbeti geçene kadar. Öyle şeyler konuşuyordu ki adam sanki Marmara'yı Temel abi tek başına kirletmiş. Balığını, kalamarını,midyesini yiyelim ama suyuyla akvaryum kurmayalım. Bahsi geçen esnaf uçan tuz yapsın yinede almam.Esnaf-müşteri ilişkisi tam olarak anlaşılamadı, alın size bir kötü olduğumuz alan daha. Hem cebimdeki para gidecek hem de esnafın tafralarını, maganda hallerine çekeceğim. Öyle bir dünya yok.
    Sanırım ilk defa bu kadar tepkili bir şey yazıyorum ama bahsi geçen konuda Temel abi için ''ego'' kelimeleri kullanılmış. Egosu olan adam, ben yaptım başkası yapamasın ister, parası olan değil hevesi olan akvaryum kursun istemez.

8. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Temel abi Helal olsun sana Senin gibi insanlar az gelir bu dünyaya. Ben sana coral x ile Elos arasındaki farkı sormuştum çok bilmişin birtanesi böyle soru sorulur mu bizleri yanlış yönlendiriyorsun demiş. Eğer soru soramıyacaksak ne işimiz var bu forumda öyle değilmi. Milletin işine gelmiyor tabi. Bu sorulardan etkileniyorsan arkadaşım demekki senin kendine güvenin yok. Ozaman bu hobi ile asla uğraşma. İnsanlarada çamur atma Temel abiye yapılanı şiddetle kınıyorum buradan

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Yahu ben denemekte fayda var diyorum ,turşu kurun demiyorumki .:heyo:

10. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Turşuda da çok iyidir ,bir numaradır ,en iyisidir,tuz kendi kendine tanka giriyor karışıyor ben uzaktan izliyorum:Dtem03.gif

11. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Mustafa bey,çok bilmiş dediğiniz kişi kim acaba? Lütfen isim verinde yanlış bir anlaşılma olmasın.

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Teoman abi iki kere begendim lafini, kayitlara gecirilsin :)
    Ayrica ben tuza tuz demem, kendi kendine motorsuz karisip 1024 tuzlulukla akvaryuma kendi girmeden. Varsa boyle tuz yapan one ciksin :heyo:
    Akvaryumun sagligini etkileyen o kadar çok değişken var ki, tuzun iyi yada kötü olmasını bir bakışta/bir kullanışta fark edebilecek fazla sayida üstad olduğunu sanmıyorum. Bakılan sadece kolay eriyor mu? İçeriğinde istenilen kimyasalları barındırıyor mu? Kaç ph, kac kh gibi basit şeyler. Ben dahil, herkes bu ve benzer kriterlere göre yorum yapıyoruz. Katkı girmeden su değişimleriyle sistemini ayakta tutan için tuz daha önemli. 3 yıldır hiç su değiştirmeyen, tankını sadece katkılarla götüren,yani hayatında bizim tartıştigimiz yapay tuzlarla hiç işi olmamış yabancı hobiciler var.Aramızda da 5 yıl sadece marmara suyu ile değişim yapıp tankını başarıyla yaşatmış abilerimiz var. Sözün özü Sonuçta denizi taklit etmeye çalışıyoruz, kimi tuzla kimi katkı ile, kimi de doğal deniz suyuyla yapıyor bunu. Hiçbiri de yanlış değil. Her yöntemin bir diğerine göre dezavantajı da vardır avantajı da, herkesin marka tercihini kendi tankının dinamikleri ve ihtiyaçları belirler.

Tapatalk Mobil

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yeterince Elos Sale deniz tuzu konusunu dağıtmış durumdayız. Farklı tuzları deneyenler tecrübelerini kurulum konularına aktarabilir. Tuzumuz kadar akvaryum tarafındaki bilgi edinimlerimizi, akvaryum su kimyasındaki sırları da iyi seçerek öğrenip bakalım hobi olgusuna. Düz bakan ve bilinçsiz hobici unutmayalım ki ortaya atılan ürünlerin de...akvaryum forumlarının da zararınadır.:ay: Bu sonuçla bilgi ve tecrübe yanında yeniliklere yelken açmaya devam.

Tek başına tuz akvaryumları uçurup, şişirip patlatmaz. Benzini olmayan Mercedes yerine benzini olan Hacı Murat sizi hedefinize götürür unutmayın.

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Yahu ne olmuş burda ben konuya geç dahil oldum kusura bakmayın çok şey kaçırmışım.

Burası Akvaryumportalı burada her türlü ürün denenir ve insanlar fikirlerini söyler hatta milletin cesaret bile edemediği birçok olay burada denenmiş ve sonuçlar iyisi ve kötüsü ile insanlara sunulmuştur.

Temel abi bir ata sözü var ; Meyve veren ağaç taşlanır diye sanrım bunu bizim portala için tam oturmuş.

Sayfayı Paylaş