1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elos Sale Reef Special Formula-Deniz Akvaryumu Tuzu

Başlığı 'Deniz Tuzu Markaları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bugün Elos Sale Reef Special Tuz aldım. Artık SPS ağırlıklı bir tankım olduğundan aktif şekilde kullanıyorum. Önceden doğal su kullandığımdan dolayı suyun yoğunluğunu artırmada ve bazen de element girişi için farklı tuzları alarak deniyorum bildiğiniz gibi. Bu tuzu Gökhan arkadaşım (******* akvaryum sanırım) önerince tereddüt etmeden aldım. Kullanıp deneyeceğim bakalım ama kötü olsa verilmezdi diye de düşünüyorum elbette. Bu yüzden sizlere Elos Sale deniz akvaryum tuzunu tanıtmak istedim. İçerik olarak çok iyi görünüyor. Kurulan akvaryumları da gördüm hoşuma gitti.:ay:

Elos Sale deniz akvaryumu tuzu Reef Special Formula, farmakolojik kalitedeki kimyasal malzemelerin
    karışımıyla hazırlanmış yüksek saflıktaki akvaryum tuzudur.

Kullanıcıya tüm ana ve iz elementlerin doğadaki haliyle ve tam bir denge içerisinde bulunduğu, yüksek kalite ve saflıkta tuz kullanma imkanı sunar. Yüksek hidrasyon seviyesi sayesinde, piyasadaki diğer tuz karışımları ile karşılaştırıldığında daha fazla tuzluluk elde edilmesini sağlar ki bu da temel ve iz elementlerin doğal deniz suyunda bulunduğu şekliyle ve doğru oranda bulunmasına yardımcı olur.

Elos Sale 1 lt de 36gr. tuz kullanılarak elde edilen 1.025 yoğunluktaki değerler.

DDS Min Max

PH 8,5 8,4 8,6

KH 9,8 8,96 10,64

Ca 422 409 435

Mg 1336 1296 1376

Strontium 8,4 8,1 8,7

Bikarbonat 214 208 220

Borate 15 14,5 15,5

Bromide 65 63 67

Klorit 19,000 18,430 19,570

Iyot 0,06 0,0582 0,0618

Sülfat 2655 2575 2735

Potasyum 380 369 391

Sodyum 10,500 10,185 10,815

Kobalt 0,0004 0,00039 0,00041

Bakır 0,0003 0,00029 0,00031

Demir 0,01 0,0097 0,0103

Manganez 0,002 0,00194 0,00206

Molybdenum 0,01 0,0097 0,0103

Rubidlum 0,12 0,1164 0,1236

Çinko 0,01 0,0097 0,0103

halilkocan bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Elos Sale Reef Special Formula-Deniz Akvaryumu Tuzu

Temel abi peki fiyat durumu nasıl tuzun diğer bildiğimiz kaliteli tuzlara göre.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İnan tam hatırlamıyorum ama 22,5 kg 170 Lira olması lazım. Baya parçalandık bugün neyi kaça aldık pek haberim yok inan.:smiley33:

halilkocan bunu beğendi.
  4. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Temel bey Elos tuzunuz bittiğinde yerli malı ****** de denemenizi isterim.Formüllerini geliştirdiklerini söylüyorlar.Yani 10 litrede yanlış hatırlamıyorsam 32 yada 34 gram kullanarak 1.025 tuzluluk oranını elde ediyorlar.Ayrıca her kova tuz ile yanında iz element sıvısı ücretsiz olarak verilmekte.1 kova 155 TL:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hocam bu önerin aklımda hiç merak etme. Zaten o ürün olsaydı inan alırdım yani aklımda ama yoktu bu vardı böyle oldu. Fakat onu da kesinlikle deneyeceğim şüphen olmasın.:)

Saruman bunu beğendi.
  6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Yazım yanlışı mı var 10 litrede 32 34 gram derken 1 litre olmasın o

7. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Pardon 1 litrede olacaktı:crazy1:

halilkocan bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  9. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Temel abi bende kurulumu bu tuz ile yaptım. Gerçi benim ilk deneyimim olduğu için iyi veya kötümü nasıl anlaşılır onu bilemiyorum ama fiyatı ****** ten bile uygun geldi ben 150 TL ye aldım. Yanlız şunu söyleye bilirim hoş bir kokusu var.

10. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Fiyatta bi yanlışlık olmasın. Bu tuzun fiyatı 172 TL. Saltmix 155 TL. Ayrıca saltmix 1 kg daha fazla.

11. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Sitelerini incelediğimde saltx yanında,tek başına alındığında 80tl olan bir mercan katkısını da hediye verdiklerini gördüm.

12. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Peşin alımda yada tekçekim yada bounusa 5 taksit %10 indirimle 155TL ye geliyor. 150 değil yanlış yazmışım.

13. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı.....Salt Mix derim başka da bişey demem...balıkcım:

14. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Fiyatını Alman malına göre biraz aşağıya çekmeleri lazım. Yoksa tabiki dedğinizde haklısınız keşke araba alırkende yerli malı yurdun malı diyebilsek ama öyle olmuyor malesef. Aslında bu yoruma engüzel cevabı neredeyse bütün markaları kullanmış olan duayenimiz TEMEL Abinin vermesi gerekir. Yerli malımı yoksa Alman mı abi. Lütfen cevap verirken manevi değerleri bir kenara bırak ve reel olarak cevap vermelisin. Yani her ikisinin içeriğine baktığımızda hangisi daha ağır basıyor. Fiyat performans.

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Gümrük Tarife Pozisyonu 25.01 muaf sadece kdv %18 ödeniyor daha ne diyim .:heyo:

16. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Teoman abi Armatürlerde gümrükten muaf demiştin doğrumu hatırlıyorum çinden güzel bir Led aydınlatma buldumda...

17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Çin sıkıntılı ,ama fish street 'ten alacaksan posta gümrüğüne takılmadan alabilirsin takılsa bile şahsına geldiği için sorun olmaz.

18. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Tuzlu suda yeniyim,ilk kurulum için ****** sipariş ettim,bu tuzun kullanıldığı tankların sahiplerinin olumlu yorumları ile bu tuzu almaya karar verdim.Şimdi sizin "yerli malımı yoksa Alman malımı" ve " bu işin ustalarından olan Temel bey'in,reel olarak cevap vermesini istemek " gibi yorumlarınız beni ve eminimki çoğu yeni başlayanı şüphede bırakıyor.Acaba taklayamı getirildik,yabancı bir markamı alsaydım diye düşünüyorum şimdi. :yazik:

Bu arada Elos sale Alman değil,İtalyan malı.

19. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Aklıma gelmişken,eğer demek istediğiniz fiyat olarak ******'in gereğinden fazla olduğu ise ayrı fakat içerik olarak yabancı markalara göre geride diyorsanız, ve kesin öyle ise verdiğim 155tl ye hiç acımadan gidip yabancı marka ile kurulum yapayım.

20. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

:) Yok abi rahat ol sen. Tuzu ben de kullanmadım ama ne kadar kötü olabilir? Sonuçta almışsınız bir kere ve ciddi sayıda tercih edeni de var. Dün mesela instant ocean tuzu tartıştık, Türkiye'de hemen hemen kimse kullanmıyor ama Amerika'da en çok satan tuz markası. En iyi denilen tropic marin'i ben bir daha almam şahsen. Zaten Temel abi de bildiğim kadarıyla henüz kullanıp test edemedi ****** tuzu.

Sayfayı Paylaş