1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ELEGANCE CORAL SEÇİMİ İÇİN YARDIM

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde efergn tarafından 28 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. efergn

efergn

İsim:
    Efe
    Akvaryumum 1. ayını doldurmak üzere ,diatom 1,5 hafta önce başladı ve şuan tankta 2 conch,1 snail,6 kafa frag glove polip ve 2 adet 3 cm boyutunda palyaçolar var.Balıkları ekleyeli 7 gün,mercanları ekleyeli 15-20 gün oluyor ve hepsi sağlıklı şuanda.Akvaryuma asıl eklemek istediğim şey Elegance coral ,şuanda biryerde buldum ancak suyuma test yapmadan eklemem ne kadar doğru olur ? Birde araştırdığım kadarıyla endonezya tarafından gelenler yaşatılamıyormuş ,avustralyadan gelenler yaşatılabilirmiş.Şimdi tankımdaki balıklar ve mercanlar yaşıyor diye suyumun değerleri iyi diye düşünüp mercanı ekleyebilirmiyim ? Lütfen yardımcı olurmusunuz.

2. Bence elegans da hem acele etmeyin, hem de özellikle suyu test etmeden riske girmeyin.

3. ANIL/ÇANAKKALE

ANIL/ÇANAKKALE

Yer:
    Çanakkale/Manisa
    İsim:
    ANIL/ÇANAKKALE
    Eskimiş suyu seven bir lps. Benimde kendi akvaryumumda en çok sevdiğim mercanlardan biri. Kesinlikle bekleyin.

4. efergn

efergn

İsim:
    Efe
    Yorumlarınız için teşekkürler öncelikle ama okuduğumda çoktan almıştım..Eklediğim andan itibaren çok güzel açtı ,umarım böyle devam eder.Bakamazsamda geri veririm artık ve tankın suyunun dahada oturmasını beklerim.

5. efergn

efergn

İsim:
    Efe
    Bir sorum daha var ,elegance eklediğimden beri tankta baya bir açtı kendini 2 avuç el büyüklüğünde şuan ve geceleride kapamıyor kendisini .Normalde geceleri ışıklar sönünce kendisini kapamıyormu bu tür ? Acaba benimkisindemi sıkıntı var ?

Sayfayı Paylaş