1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Durso Sistemi ve Yeni Akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde akunaki tarafından 25 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Durso Sistemi ve Yeni Akvaryum

Yusuf bey karideslerin ömrü bilgiğim kadarı ile 2 yıl ve fiyatlar boylarına göre değişken 35 tl den başlıyor diye biliyorum.
    percula ücretleri de cinsine ve boyuna göre değişken 30-40 TL den başlar.
    En kolay üretim ocellaris veya percula türlerinde yapıldığını biliyorum yumutra döken çok tür var akvaryum ortamında ama canlı alabilmek zor diye biliyorum.

2. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Valla canlı üretimini denemek istiyorum malum buralarda balık vs yok ..:(
    O yüden üretim düşünmüyor degilim maroon ile percula aynı tankta balıklırsa sorun olurmu acaba?

3. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Selamlar gelişme günlügü:akvaryumun camları uzun yeşilimsi yosunlarla kaplanıyor sanırım diatom ama emin degilim kumda ve kayalarda pek degişiklik yok kayaların hepsi canlıydı sanırım bundan olabilir?
    Yine kayalarda yeşil yosunların büyük ve koyu renkli gözlemliyorum oksijen çıkıyor aralarından sizce sorun nedir fosfat mı çok akvaryumda?

4. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Hemde Felaket Fosfat Var...

Onlar Sakal Yosunu Pfff Eyvah...

5. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Ne yapmalı camdakilerdemi fosfat yüzünden çıkıyor acaba?

6. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Aydınlatmayı ne yaptın kaçırdım mı ben arada... Resim ekleme şansın var mı nasılmış yosunlar...

7. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Camlarda uzun yesılımsı yosunlar demıssınız zaten...

Fosfatınızı Ölçün Buradan Bildirin Ve Lambalarınızı Nedir ?

8. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Lambalarım 5x10w power led kullanıyorum fosfat testim yok malesef ama büyük ihtimal nls yemden dolayı oldu ne olduysa..:( bol bol atınca balık yem yemiyor diye patladı..:(

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Doğan. Biraz yoğundum kotuk konulardan. Güncelle şöyle birkaç kare ile bakalım neler olmuş bitmiş.

10. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Yosunlar 2mm boyunda bir sürü ve her yosun dallanma yapıyor mavi ışıkta turuncu gibi beyazda yeşil duruyor akvayumum gün ışıgını direk almasada dolaylı bir biçimde alıyor malesef.Kayalarımın durumu hoşuma gitmiyor kayaları aldıgım arkadaşın sakal yosunu sonucu dagıtmıştı şimdi bende başgösterdi aynı durum..:(

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  11. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Kafaya takılıcak bır sorun degıl problem yok fosfat bıraz bas gostermıs o kadar, Yanlız Kayaları Bende Beğenmedim...

12. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Silecekdeki de fosfat sonucu oluşmuş yoksa diatommu bide diatomu ne görünce oluoyr diyebilirim?

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Camdaki yosunlar sorun değil. Tang türlerinin iştahla yediği cinsten. Zamanla kaybolurlar merak etme.

Diatom hafif kahverengi renkli ve toz bulutu gibi olur. Kayalarının üzerinde var. Doğaldır bir iki haftaya geçer normal şartlarda.
    Nls (pul yeminden bahsetmiyorsak) fosfat yükleyecek bir yem değildir. Bence piyasadaki en kaliteli yem. Değerler oturmadığı için tank tolere edemiyor. Birkaç hafta günde 2 defa az miktarda yemleme ile geçirirsen, ps işini yapar.
    Sakal yosunu düşük kh değerlerinde ortaya çıkar ve organik karbon kaynaklarına bayılır. Kullandığın katkı var mı? Tanka girdiklerini önce sorgulamalısın.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

14. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Teşekkürler Bülent bey içim rahatladı katkıların bazıları coral x Temel beyin yazısını hatırladım yani kaynak belli..:( Hemen kesiyorum o zaman.

15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hehe kaynak belli ise sorun çözüldü demekki.:D
    Gelişmelerden haberdar et.
    Sevgiler
    Not: Akvaryuma vuran gün ışığına da 1-2 saatten fazla süre gelmiyorsa takılma. Tam tersi faydalıdır gün ışığı. Doğa anadan bedava ışık kaynağı.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ana ışık sönünce mavi ledleri çok uzun yakıyor musun?

17. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

2 Beyaz 3 mavi şeklinde 10 saat aydınlatmam var döngü hızlı olsun diye nitratım pek düşmüyorda..:(
    Diger 60x3 ü kullanamıyorum malum Gaziantep ve ısı miktarı oldukça fazla 1 haftada 1 damacanadan fazla su buharlaştı..:(

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Işığı uzun yakarak Nitrat düşseydi ne güzel olurdu ama yok öyle bir lüx. Katkı kullanımına heves etme akvaryum canlı yükün şekillenene kadar. Buharlaşan suyun yerine eklediğin tatlı suya dikkat edersen iyi olur.

19. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Damla marka su eklemesi ve normal ro su kullanıyorum. Birisine mesaj attım ikinci el ro cihazı var gönderemem diyor sıkıntı malesef biraz benim için bu durum..:(
    Canlı eklemek istiyorum mushroom tarzı fln sorun olur mu sizce? Birkaç kişiye mesaj atcagım gönderebilirlerse..:) Büyük canlı eklemkten kaçınıyorum malesef..:( ölürlerse degmecek çünki..

20. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Hangi ilde ikinci el cihaz Yusuf. Bize yakınsa Ulaştıralım sana.

Sayfayı Paylaş