1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dolap Akvaryumu Taşır mı?

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kaya43 tarafından 29 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    Arkadaşlar 120 lt akvaryum kurmayı düşünüyorum ama dolabım taşır mı sizlerden fikir almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

Sıkıntı çıkması konusunda yardımcı olursanız eğer çok memnun olucam.

Ekli Dosyalar:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 29 Mayıs 2016
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Taşır sorun olmaz

3. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    dolap sumta vede dikme tam ortada değil ama üst kısma bir plaka mdf vede aynı sekilde orta dikmeyede bir mdf daha ekleyim üst ve orta kısmı desteklesem rahat kurtarırmı acaba

4. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    bence okadar kasmanıza gerek yok strafor koyun üzerine yeter

5. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    Hocam valla gece yarisi koridorda 120 lt su hanim bosar beni makinanin ustu esner diye korkuyorum bu tip bir dolapta akvaryum gordunuzmu acaba tecrubelerinize guveniyorum

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bende 250 litrelik akvaryum var ortada dikme olduğu için sorun olmaz. Tam ortada değil ama sıkıntı 120 litrede yapmaz.
    MDF nin mukavemeti iyidir, ama sunta da olsa bu litreyi kaldırır
    Ayrıca ben mobilyaciyim ;)
    Ama çamaşır makinesi çalışacağı zaman balıklar strese girer mi onu bilemedim. Tabi bir de deterjan kokusundan ps tasabilir, çalışmayabilir, balıklar ve mercanlar etkilenebilir.
    Bence adam akıllı bir sistem ve yere koyun. Yazık olmasın sonra

7. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    alttan sumplı kuracaksanız nemden dolayı illaki vida yerlerinde gevşemeler olcaktır size tavsiyem bulaşmayın ilk 6 ay sorun olmaz sonrası hüsran olabilir 2 seneye yakın bu malzemeleri sattım su değişimlerinde ufakta olsa bir sızıntı veya küflenme sonucu sıkıntı çıkartır siz bu suntalara göre sehpa yaptırın yine bu suntaları üzerine söküp kaplarsınız en azından ortadaki dikme olan yeride kazanmış olursunuz

8. Çamaşır makinası kurutma sırasındaki titreşim sıkıntı olmaz mı ?

9. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    makina sallamaz hocam makinanin alti bos makina yere basiyor yani dolap mdf degil sumta

10. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok
    Su taşıp mdf ve suntayı şişirmez ise sıkıntı olmaz.

11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Arkadaşlar yanlış bilinmesin diye yazıyorum. Suyu yediği zaman sunta da mdf de şişer.

seaman038 ve Montimahir bunu beğendi.
  12. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    Dogru sogluyosun arkadasim

13. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    arkadaşlar acil yorumlarınız bekliyorum akvaryum 96 lt olucak sizce sıkıntı olurmu

14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Taşıma adına sorun olmaz ama deterjan kokusu ve sallantı sebebiyle canlılarda sorun olabilir.

tristan bunu beğendi.
  15. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    sallama kesinlikle olmaz makinanın altı bos üzerinde akvaryumum var şu an 25 lt yeni alıcam akvaryum 96 lt ama makinanın üzerindeki kısmı bükermi acaba diye düşünüyorum

16. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    siz mobilyacıydınız sanırım dolabı yapan usta kuskun olmasın taşır dedi ama makinanın üzeri 65 cm ortayı bükebilir gibime geldi dolap sumta

17. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    üste bir plaka mdf daha atsam nasıl olur sizce

18. Jeddite

Jeddite

Size onerim, kafanizda soru isareti birakmicak bir masa ile akvaryumu kurmaya baslamaniz. Koctas, bauhaus gibi magzalarda ahsap ve plaka kestirebilirsiniz. Su sekilde bi iskelet yapip uzerini uygun oldugunu dusundugunuz plakalarla kaplayabilirsiniz. Eger el becerim yok diyorsaniz parcalari kestirip marangoza gotururseniz oda birlestirip az bi iscilik ucreti talep edebilir ve saglam bi masaniz olur. Ilk kurdugum akvaryumum 60x40x30 olculerinde ve cok kotu bir masayla yapilmis oldugu icin cokermi cokmezmi diye kafami kurcalayacagina kurulumdan vazgecip akvaryumu esime verdim. Oda alt kismi patates soganlik ust kismida toprak doldurup bahce yapti : ) alicaginiz malzemeler veya atacaginiz adimlarda hep ileri donuk ve kafanizi en rahat ettiricek sekilde hareket edebilirseniz karsisina gecip akvaryumu seyrederken olasi problemleri dusunmek yerine icerideki hayati gozlemlemekden daha cok keyif alabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hiçbir şey olmaz.

tristan bunu beğendi.
  20. kaya43

kaya43

İsim:
    kaya
    arkadaşlar profil yaptırmak sorun değil kaynak yapmasını biliyorum yada resmini gösterdiğiniz gibi sağlam agactan yapmayı sorun o değil sorun akvaryumu oradan başka biryere koyamam makinayıda oradan alamam sorun o dolabın üzerinde durması o dolabta akvaryum kalmassa eşimde bana ancak o akvaryumun içine anahtar pense koydurur bilmem anlatabildimmi
    akvaryum ya odolabın üzerinde olacak yada olmayacak yoksa ben bizzat kendim profilden 5 ton cekecek sehpa yaparım ama evli olunca iç işlerinede genelde bayanlar bakınca bana kalan yerde o dolabın üzeri bilmem anlatabiliyormuyum

Sayfayı Paylaş