1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

" dogansreef "

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde dgnbek tarafından 29 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. dgnbek

dgnbek

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Doğan BEKTEMUR
    Herkeze tekrardan merhaba,
    İsmim Doğan Bektemur.8-9 senelik deniz akvaryumu hobisini bu seferde yeni bir tank ile taçlandırmak istedim.İnşallah muvaffak oluruz.Bu başlık altında 6-7 aylık süreç içerisinde kurulumunu gerçekleştirmiş olduğum tankımın tanıtımını sizlerin beğenisine sunmak istiyorum.170x80x50 ebatlarındaki resif tankımın konsepti sadece acropora bakımı olarak belirlemiş durumdayım.Balık tercihi olarakta angel grubu planlarımızda var.Zaman ne gösterir hep birlikte göreceğiz.İnşallah hedeflerimize ulaşır ve sizlerinde beğenisi kazanırız ümidi ile tanıtımımıza geçelim..

Tank ebatları : 170x80x50 full extra clear kuşaksız akvaryum (2x50lik iniş +1adet 32lik su basma borusu)
    Skimmer : Royal Exclucive Bubble King Deluxe Internal 300
    Geri dönüş pompası : Royal Exclusive RD3 Speedy 80 watt - 8.0 m3
    Aydınlatma : Domılux 10x80 T5 (4 x ATI Blue Special + 4 x KZ New Generation + 2x KZ fijipurple)
    Dalga Motorları : Maxpect Gyre xf150 X 2 adet
    Kalsiyum Reaktörü : Schuran Pico Twice ( RE-Born Medya içerisinde )
    Soğutucu : Teco TK2000
    UV : hw-UV 1000L
    Ozon : Sander C100

Su değerleri ve Katkılar;

Gidişat olarak kurulumdan 2 ay sonra mercan girmeye başladıktan sonra kalsiyum
    reaktörünü aktif olarak kullanmaya başladım.İçerisinde bulunduğumuz Haziran ayına kadar haftalık 20 lt son 2 haftadır düzenli periyotlar olarak haftalık 60 lt REEF CRYSTAL ile su değişimine geçtim.Not:Kurulumu INSTANT OCEAN ile gerçekleştirdim.Bakteri kültürünü kurulumdan bu zamana kadar BİO-GRO devam ediyorum ekstra olarak FRITZ 460 bakteri kültürü ekledim ara sıra.Katkı olarak FAUNAMARİNE 3 lü element katkısı haftada tek sefer.Mercanların renklerine göre KORELLENZUCHT B-Balance,Zeospur,KaliumİodideFlour ve Sponge Power ekliyorum yine haftada tek sefer.Mercan yemi olarak ayda tek sefer REEFPEARLS ve KORELLENZUCHT CoralVitalizier. Su değerlerim aşşağıda mevcut;

Tuzluluk :1.024
    PH :8.2
    CA :435ppm
    KH :8 dkh
    MG :1275 ppm (Ortalama)
    Fosfat :0 ppm
    Nitrat :0 ppm

Bu başlangıç içerisinde ,geçen zamanda mercanlarda herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim aksine gelişimleri büyüme renklenme tabana kök salma gibi verimli belirtiler gözlemledim.İnşallah kısa bir zaman zarfı içerisinde görsel olarakta paylaşımlara başlayacağım,sizlerin beğenisine sunacağım..

jam, Pennywise, burak ozu ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  2. dgnbek

dgnbek

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Doğan BEKTEMUR
    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
    Resimlerde kurulum aşamından bir kaç kare fotogrf.Kaya dizaynımızda kafa motorumuzda değişiklik oldu.İlk kurlumda çektim fotoları.Hatta kaya tasarımı uzaktan timsaha benzeten arkadaşlar olmuştu :) Tankın ismini CROCODILE REEF koyalım konuşmuştuk ama orada kaldı :)) kaya tasarımı ikiye böldük..

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 29 Haziran 2016
    jam, Pennywise, burak ozu ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Vay kim gelmiş?
    Hoşgelmiş.

dgnbek bunu beğendi.
  4. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    ooo işte örnek alınacak bi hobici ve kaliteli bi kurulum :) hızlısından yeni fotoğraflar ve güncel videolar bekliyoruz abi :) tamamen spsmi tank hiç soft, lps olmayacak mı?

dgnbek bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun Dogan, o kadar görüştük ettik hiç bir tankını canli canlı göremedim. Bir gün Burhan'ı kapıp geleceğim gozümü gönlümü şenlendireceğim tankın karşısında.

dgnbek ve seaman038 bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Doğan paylaşım yapmana çok sevindim, bir çok kişinin büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.Kayalar hakikaten timsah gibi olmuş ama böldüğün iki ada konsept açısından daha iyi olacaktır.
    Kurulumunun hayırlı, kazasız belasız ve uzun ömürlü olmasını diliyorum.

dgnbek bunu beğendi.
  7. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Hayırlı olsun Dogan bey

dgnbek bunu beğendi.
  8. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    Ha şöyle kardeşim ali muzafferden sonra sende dökül bilgi ve deneyimlerin lazım bize :)
    Kardeşim çok mutlu oldum burada görmekten seni özletmeyin kendinizi@alimuzaffer

alimuzaffer ve dgnbek bunu beğendi.
  9. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Ülkemizde tuzlusu akvaristliğini layıkıyla yapan sizin gibi değerli bir dostumuzu aramızda görmek keyif verici ve çok mutlu oldum. İleri seviye kurulumlar her ne kadar çeşitli sebeplerle genele pek hitap etmese de, öğreticiliği bakımından bir çok hobici için oldukça önemli bir pozisyonda ve ayrıca ciddi bilgiler edinilebilecek çok güzel kaynak oluştururlar. Uzun soluklu olmasını temenni ettiğim başlığınızın satır aralarında geçen detayları, hepimiz tarafından dikkatlice takip edilmeli şeklinde düşünüyorum. temo19

Aramıza tekrar hoşgeldiniz Doğan bey. Sağlıkla ilerleyen ve örnek alınabilecek bir sistem olmasını canı gönülden diliyorum. :nazar::nazar::nazar:

Pennywise, dgnbek ve seaman038 bunu beğendi.
  10. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Doğan bey hoşgeldiniz, yeni kurulumunuz hayırlı olsun. Bol resim ve yazı bekliyoruz :)

11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hoşgeldin abi. En yakın zamanda dolu halinin de resimlerini bekliyoruz ;)

12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Kardeşim hoşgeldin foruma. Bilgi ve deneyimlerini tankını paylaşmana sevindim.

13. erkan efe

erkan efe

Yer:
    Ankara
    İsim:
    erkan efe
    Doğan ım, tankın ve konun hayırlı olsun, sayande çok şeyler öğreneceğiz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seaman038 ve dgnbek bunu beğendi.
  14. dgnbek

dgnbek

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Doğan BEKTEMUR
    Teşekkür ederim abi.Sözümüzü tutalım dedim :)

Hoşbulduk bURHAN BEY.Sanki hiç görüşmüyoz :DD

İnşallah kardeşim bende seni bekliyorum foto çekimine.Bilindiği üzere foto işinde iphone ötesine geçemedik.

Estgf abi.İstişare yaparak birbirimizle araştırarak birşeyler öğreniriz inşallah.

Her zaman beklerim Veysel abi.Ramazan bitiyor zaten bayramda geçsin inşallah en kısa zamanda beklerim MEsut abi Kağan sen Burhan ekip kim varsa beklerim..

Sadece acropora kardeşim ;)

Çok teşekkür ederim.Forumda istişare yapmıştık sonuç iki öbek çıkmıştı.Bizde istişareye uyduk sonuçta güzel oldu :)

Çok teşekkür ederim.İnşallah zaman zaman ekleyeceğim
    Güzel sözleriniz için teşekkür ederim.Allah utandırmasın diyelim.İnşallah sizlerin beğenisine sunabileceğimiz güzel bir proje ortaya çıkar.Bu zaman zarfı içerisindede muhakkak karşılıklı bilgi aktarımı sağlayacağımız düşüncesindeim forum olarak..

mekatronik, veysel ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  15. dgnbek

dgnbek

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Doğan BEKTEMUR
    Teşekkür ederim ünal bey.

Allah utandırmasın :)) eyvallah abi

16. dgnbek

dgnbek

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Doğan BEKTEMUR
    IMG_1446.PNG
    Güncel genel görüntü;

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 29 Haziran 2016
    jam, sezai25, buyukomerler ve diğer 21 kişi bunu beğendi.
  17. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: 41 kere acrolar harika olmuş doğan fauna marin di değilmi katkılar

dgnbek ve ka2n bunu beğendi.
  18. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Maşallah, nazar değmesin. Çok güzel.:nazar:

dgnbek bunu beğendi.
  19. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kardeşim iyi ki uyku tutmamis seni bak ne guzel konunu acmissin devami gelsin insallah ;)

dgnbek bunu beğendi.
  20. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Piuuu uçmuşsun dostum...

Fishpoint Akvaryum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş